Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Am pus si eu un mic videoclip pe FB cu Imi!!!!
Imi plac tare mult videoclipurile lui Oana (babylicious) si m am decis sa pun si eu.
Ramona, asa face si Iustin al tau? Am intrebat o pe prietena mea in legatura cu cerealele. Ea foloseste HIPP sau ORGANIX, nu i plac alea nestle.
Imi a mea continua sa fie o serioasa. Da cate un zamber cand si cand, dar majoritatea timpului e o serioasa. Eu nu cred ca am mai vazut asa copil serios, care pana la varsta de 3 luni jumate sa nu rada in hohote!!! Si eu cred ca ma recunoaste dintre ceilalti, pt ca la mine zambeste cel mai mult si ma cauta cu privirea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui omibaba

Haideti la mine la o portie de sarmale, inca mai am. Noi suntem mari amatori de sarmale.
Dau si smantana la ele.



Amira 27.07.2011


Mie mi a facut bunica sarmale vegetariene, cu bureti!! Eu pe 15 noiembrie implinesc 14 ani de cand am mancat ultima data carne de orice fel!! Asa ca poftesc si eu la sarmale, dar acu nu are cine sa mi le faca si aici varza nu e de aceeasi calitate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Felicitari pentru steamer Ruxiiii. Ma bucur ca esti multumita de el. In legatura cu diversificarea, intr adevar o sa fie un chin!!!

Anaemi, asa vad la prietena mea cu baiatul ei de 9 luni. Ma, fuge prin toata casa ca sa l imbrace!!!! Deja discutam de gingii inflamate, va dati seama???? Si a mea cu siguranta le are tot asa!!! Dar ce am observat e ca o doare un pic, apoi o lasa.... Deci durerile astea nu sunt continuue, ii dor un pic apoi ii lasa... Corectati ma daca gresesc!!!!

Eu merg la culcare!! Imi si sotul dorm de la 9 fara 10, deci trebuie sa merg si eu sa profit ca doarme si ea!!

Pupici la toate si ne revedem maine in forta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

La multi ani
EDUARD-GABRIEL de Pufi,
GABRIEL-CONSTANTIN de Rammy,
GABRIEL de Roberta,
ALEXANDRU-GABRIEL de Mihaela_V,
MIRUNA-MIHAELA de Burtocika,
RARES-MIHAI de Mady,
Miha Hergarty,
Mihaela_v!!

Sa fiti sanatosi cu totii, iubiti, frumosi si baftosi!
La multi ani tuturor ce se serbeaza azi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

La multi ani
EDUARD-GABRIEL de Pufi,
GABRIEL-CONSTANTIN de Rammy,
GABRIEL de Roberta,
ALEXANDRU-GABRIEL de Mihaela_V,
MIRUNA-MIHAELA de Burtocika,
RARES-MIHAI de Mady,
Miha Hergarty,
Mihaela_v!!

Sa fiti sanatosi cu totii, iubiti, frumosi si baftosi!
La multi ani tuturor ce se serbeaza azi!





Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


La multi ani si din partea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Buna dimineata,

In primul rand vreau sa spun La multi ani tuturor celor care poarta numele de sfanti Mihail si Gavril inclusiv puiului meu mic Gabriel Te iubeste mami nespus de mult, sa cresti mare si sa fii sanatos si fericit !!


Ramo parerile sunt impartite in ceea ce priveste introducerea cerealelor la 4 luni, ce te pot sfatui este sa fii atenta ca cerealele care le cumperi sa NU contina gluten, acesta este permis numai dupa varsta de 6 luni . Dr. meu mi-a spus sa introduc cerealele dupa 6 luni, eu i-am dat aseara ptr prima oara, am pus numai 1 masura la un biberon.


Vad ca vorbiti de ce fac bebeii, Edu se da de-a rostogolul de nu-l mai pot lasa deloc nesupravegheat, de cateva zile a descoperit ca stie sa "tipe" si se amuza teribil , am invatat sa facem "mai-mai" si sa batem palma .
Trage tot ce este in jurul lui cu o forta de uneori zici ca este adult si-l iubeste pe tati de nu mai poate, cand il vede gangureste, chiuie si da din maini si picioare, aaaaaa si uraste caruciorul .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel (02.06.2011)
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Felicitari pentru steamer Ruxiiii. Ma bucur ca esti multumita de el. In legatura cu diversificarea, intr adevar o sa fie un chin!!!


Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Ba nuuu! De ce sa fie un chin? Tocmai ca este important sa privesti pozitiv si cu relaxare, sa o luati usurel si fara stres, altfel copilul va refuza mancarea si veti intra intr-un cerc vicios. Unul dintre cele mai importante sfaturi primite a fost ca un copil mananca atat cat ar putea tine in manuta lui. Deci fara masuratori gen azi a mancat x ml, maine trebui sa mannace x+1 ml. Eu nu i-am masurat Evei niciodata, am lasat-o sa bage manutele, sa guste, sa se mascuiasca cu mancarea si mereu a mancat bine. (mai putin acum cand are o perioada de regres din cauza lui Filipel si vrea sa-i dam noi sa manace, dar e doar un mod de a se alinta si de a se asigura care este este locul ei in inimile noastre)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

LA MULTI ANI TUTUROR MIHAELELOR SI GABITZELOR [LOVEYOU]



SA FITI SANATOASE SI SA VA BUCURATI DE CEEA DE DUMNEZEU VA DARUIT!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

La multi ani tuturor mamicilor si puiutilor ce poarta numele Sfintilor Arhangheli Mihail si Gavril !



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata
Urez si eu LA MULI ANI tuturor celor ce porta numele Sf Arhangheli Mihail si Gavril.

Mergi la inceput