Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***359**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novuselu', stiu ca e prematur sa intreb acum, mai ales ca Moeciu e inca in faza de proiect, dar de Rev' se organizeaza ceva?

La Moeciu sigur nu venim pentru ca mergem la Braan peste 2 saptamini.


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Buna intrebare Inapreda , eu as organiza si de revelion ceva doar ca ce am gasit e la preturi destul de piparate dar daca aveti ceva oferte/variante le astept cu drag ! inca mai caut si eu plus ajutoarele mele de nadejde in frunte cu Anaan care am uitat sa zic ce bine arata , a mai slabit un pic nu ca asta ar fi fost necesar mie imi place de ea asa cum este !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Seara buna!

N-am mai intrat de ieri de la munca si nu mi-a venit sa cred cat am avut de recuperat

Mi-a placut tare mult atmosfera

Eu ca si Novus, le am mai mult cu vorba, cu scrisul mai putin, dar am sa incerc cate o mica descriere la fiecare.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

INAPREDA

Desi ne-am cunoscut nu pot sa spun ca mi-am format o parere reala si obiectiva insa pot spune ca este o tipa foarte sensibila la interior si extrem de non conformista la exterior , iar in ultima vreme parca a devenit si mai sensibila si preocupata de lucruri intrinseci, probabil datorita pierderii mamei care este intr-adevar ceva !!

Oricum pt mine este genul doi in unul adica pe de o parte tipa sigura pe ea, dezinvolta, relaxata, iar pe de alta parte foarte sensibila, tematoare, nesigura pe ea si mereu intrebatoare

De multe ori cand posteaza am in fata imaginea ei si parca nu se potriveste cu scrisul

Imi place cum pune ea pasiune in tot ce face chiar daca e vorba de cadoul dnei R sau de cautarea unei tinute potrivite pt o petrecere, cateodata ma si pufneste rasul, cred ca e o gluma dar mi-am dat seama de fiecare data ca pt ea chiar conteaza ce scriem ,citeste tot si tine cont de parerile noastre !

Imi place cat e de dedicata lui Ian si cum face tot posibilul sa fie o mama buna si zau ca ii iasa doar ca trebuie sa se multumeasca si pe ea si aici mai are de lucrat

Imi place si ca tine la familie si tot ce inseamna asta, aici suntem pe aceeasi lungime de unda

Si eu o vad intr-un oras mai mare, nu este o provinciala, ca mine de ex

Cert e ca nu am ‘’citit-o’’ inca de-adevaratelea si tare as vrea sa o cunosc mai bine pt ca imi place de ea !

Editez ca am uitat sa zic ca mai imi place la ea si agerimea mintii si subtilitatea de care da dovada in anumite situatii

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am citit ce a spus fiecare despre mine; de mai multe ori, chiar incercind sa ma vad prin ochii vostri; va multumesc pentru timp, energie si ginduri


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ca de obicei, n-avem nici un plan de Revelion; cu siguranta -spre marea mea NEplacere- vom merge la vreo circiuma locala intr-o atmosfera de nunta...mioritica


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Novus: e prima in descriere, ca mi se pare mie ca ma aseman cel mai mult cu ea. O percep ca pe o persoana care intodeauna te poti baza, care nu se lasa batuta cu una cu doua, gaseste solutii intodeauna la probleme, e sufletul familiei la care tine mult de tot si o admir pentru viata activa care o are: multe plimbari, iesiri cu prietenii.

Dodo:desi o cunosc personal, nu am avut ocazia sa stam prea mult de vorba, este o persoana placuta, o mama devotata,se lasa mai greu cunoscuta cu adevarat si care din pacate se gandeste prea putin la ea.

Inapreda: la inceput o percepeam ca pe o persoana cu care nu am prea multe in comun, apoi cunoscand-o din pacate doar virtual, mi-am dat seama ca e fire sensibila, dedicata familiei,saritoare, mi-ar place la ea sa vad ca are mai multa incredere in sine.

Bianca: imi place firea ei sensibila, dar in acelasi timp puternica, ca spune lucrurilor pe nume, ca reuseste sa-l creasca atat de relaxata pe Vladimir.

Anamariame: din pacate nu am reusit sa o cunosc prea mult, din ce cred eu este o persoana draguta si interior si exterior, o fire romantica si intodeauna cu bune intentii.

Scuze ca am scris in graba, dar maine incep o saptamana destul de grea, o iau de maine am intentii sa ajung la director pentru mutarea pe un alt departament, consider ca este o solutie de moment, apoi joi plec la Bucuresti, ajung la consultatii si apoi daca decurge totul bine o sa am interventia la ochi cu laser.

noapte buna!

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Au plecat musafirii si am deschis iar calcu sa mai recuperez din tema.

Cred ca inapreda urma in mintea mea la descrieri.

Ca o micuta paranteza, ce inseamna expresia "se declara out"? Ca sa stiu dc sunt sau nu in lista ta de "skip". Am incercat sa imi raspund eu mie insami cu "cei care evita sa participe la joc". Am dedus corect? [stiti ca NU iubesc engleza... ].

Asaaa, so, impresia despre inapreda are la mine 3 parti. Distincte.

Demult, inainte de Sovata, am admirat-o foarte mult pt talentul nativ in niste domenii "deloc la indemana mie". Precum upgrade-ul la moda actuala CONCOMITENT (!!!) cu apropierea ei sufleteasca spre obiecte de arta din alte vremuri [parca vintage a zis cineva in alt capitol, cred ca a citit-o bine]. Era, pt mine, ca un model/artist de la TV. O admiram pt anumite chestii, dar intangibila pt mine.

A venit Sovata. Acolo... m-au frapat 2 lucruri:
- privirea ei, fff opusa notiunii de model pe care o aveam eu despre ea. Privire taioasa, dar nu in sensul de rece, ci in sensul de scrutator. Am inteles ca e o persoana vesnic nelinistita in interior, si in continua cautare de raspunsuri. Intrebari are. Multe. Raspunsurile insa... le are amestecate. Si asta o cam incurca, pt ca se simte mereu la rascruce de drumuri, nu se poate hotari pe ce cale sa o ia. In sufletul ei este inca un copil.
- sotul ei, Jambo. M-a frapat pt ca nu este genul de sot carierist/sobru/, sa vina seara dupa 8 de la serv/sedinte, sa asigure sotiei bunul trai, si sa traiasca in admirarea sotiei [aceea gandita de mine model TV :)] El este, de fapt, vedeta. Uuuups, si unde mai este "vedeta mea"? E lateral stanga, in culise, urmarind scena, asteptand succesul lui. Si privind cu coada ochiului spre Ian.

Dupa Sovata, mult dupa. A trecut mult timp pana sa-si deschida sufletul catre noi. Asa cum l-au descris fetele, cred ca Ilinca cel mai bine, rezum: mix cateodata incantator, alteori contradictoriu. Dar mereu provocator. Cred ca, dc Inapreda s-ar fi nascut baiat, ar fi fost duelistul care arunca manusa. Asaaa insa, fata fiind, o arunca Jambo in locul ei. Ea are grija sa fie manusa asortata cu decorul ;)

revin

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adisirazvan spune:

Fetelor, foarte interesante tocanitele voastre!
Astept urmatoarele caracterizari pentru dyanna, pisik si multe alte fete active de pe forum.
Intre timp, daca vreti, aruncati si voi un vot, am pus link la semnatura.
Multumim

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=1" target="_blank">Un vot aici: ads1 si ads2. Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Dodo

Eu am avut sansa sa o vad langa mine, live, acasa. Si desi motivul vizitei lor a fost legat de analize pt copii, eu nu as spune ca primul gand despre ea este "mama". Primul gand este: sotie. M-au frapat ff mult multitudinea de repere ale ei mereu indreptate catre sotul ei, Dan. Pur si simplu relationeaza mereu ei doi, fara a avea de fapt timpul real sa stea "cioc in cioc". Cumva telepatic cred. Se cunosc oarte bine ei doi, si se bucura ca sunt impreuna. Apoi, as aproba autodescrierea ei legata de firea vulcanica. Dar in sensul constructiv. Adica se inflameaza, dar pt a IMPINGE lucrurile catre "mai bine". In pofida unor greutati, are "ochiul fff ager" si prinde multe nuante din zbor, de ex din discutii/subiecte pe care alte mame [si eu chiar], implicate intr-o viata similara cu a lui Dodo, nu ar mai avea puterea/curiozitatea/bucuria/rabdarea sa le citeasca. Cred ca are talent de organizare TIMP. Dc Novus organizeaza excursii, "partide si comitzii", :) , ea, Dodo, organizeaza timp. Face fff multe chestii per unitate de timp. Dc imi amintesc bine, e chimista, si mama mea era la fel. O fi talent profesional? :)

revin

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput