Nasterea la Medlife (24)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kamyko2006 spune:

Eu am intrebat acum 2 zile la receptia spitalului si mi-a zis ca pe trimiterea de la medicul de familie trebuie sa scrie...catre obstretica ginecologie Medlife si sarcina in evolutie si e valabila 30 zile, deci o poti lua inainte. Si mai trebuie si adeverinta de la locul de munca pe care trebuie sa fie specificat contul in care firma vireaza banii catre casa de asigurari, iar asta e valabila 3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AvoAndreea spune:

Multumesc, kamyko!

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elevit spune:

sunt in saptamana 30 de sarcina si ma gandesc sa nasc la medlife.problema e ca medicul meu cu care am avut de gand sa nasc e la municipal si urmarirea sarcinii a a vut loc la medicover ca acolo am abonament.
daca vreau sa nasc la ei trebuia neaparat sa am medic dinainte?adica as vrea sa beneficiez de reducere si automat sa nasc cu un dr care are contract cu casa de asigurari.trebuie sa imi fac analize inainte la ei?nu sunt suficiente analizele de la medicover?ca acolo le fac gratuit si nu as vrea sa mai cheltui bani pe analize si la medlife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Iti poti alege un doctor de la ei care are contract cu casa...eu ti-o recomand cu mare drag pe mirela popa sau pe calipoia parfene..insa sunt mai multi cu care puteti naste, stiu ca au contract cu casa..Acum au o promotie, 4000 ron naterea normala si 5500 cezariana, daca se aduce trimitere de la medicul de familie iar medicul sa fie intern.
Fina mea naste in iunie si e ff fericita ca va plati mai putin..
Cu analizele eu zic ca este ok si asa..ai sa vezi ca cei de lamedlife sunt super ok.. nastere usoara!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Buna,

Sunt graviduta din nou, am 35 de saptamani si voi naste tot cu Dr. Albu, de data asta fetita :). Am o intrebare pentru mamicile de fetite : pentru gaurile in urechi iti trebuie cercei inca din spital sau le pun ei ceva provizoriu? si cat costa?

Multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Virginia_86 spune:

Buna!

A nascut cineva natural la medlife? Ca vad ca majoritatea voastra a nascut prin cezariana si sincera sa fiu mie mi-e frica de cezariana si as prefera nasterea normala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Virgina si eu tot natural vreau sa nasc! Eu sun in 32 de saptamani si m-ar interesa cum se desfasoara nasterea naturala aici.

pozeBianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Cercei se pun in urechi la fetite la medlife. eu ama avut cerceii la mine si in ultima zi i-au dat gauri si au pus cerceii alesi de mine. este un pret separat de pachet ceva in jur de 90 ron a fost atunci.
la medlife se naste si natural..eu am o prietena care a nascut 2 copii natural la medlife si afost super ok..daca nasti natural e si mai ieftin acum daca ai trimitere de la medicul de familie. Mult succes si nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Miha si Virginia cu cine urmeaza sa nasteti natural la Medlife?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

https://www.medlife.ro/maternitati-medlife/maternitatea-medlife-bucuresti/pachete-nasteri/2/7/
M-am uitat acum la noile pachete..sunt similare cu pretul platit la stat.. Eu am avut o rezerva cu 2 paturi si m-am simtit ff bine la ei.
Preturile acum la nasteri sunt mai mici decat cand am nascut eu acum 3 ani..Practic mai multe femei isi pot permite o nastere la privat si automat conditii mult mai bune pentru mama si bebe.

Mergi la inceput