Nasterea la Medlife (24)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Doctorita Steriu este un medic ff bun si o buna profesionista in general... Este si o ecografista ff buna si un om cu suflet mare.. Lucreaza la medlife de multi ani , am si eu 2amice care au nascut cu dansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craoa spune:

fetelor am nascut pe 1 februarie cu toate ca aveam programare pe 4.
Eram in medlife cand mi s-a rupt apa si am inceput sa am contractii si dna sr Steriu era pregatita.
Totul a decurs ca in povesti, simplu si rapid.
Sunt absolut placut impresionata
Nota 20+
Voi reveni cu siguranta!
Recomand 100%!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri2007 spune:

Buna!

Craoa, si au fost pregatiti sa intervina cu cezariana "la cald" sau ai nascut natural...daca tot nu ai mai ajus la programarea de pe 4?
Celule stem ai recoltat cumva cu cei cu care lucreaza cei de la Meedlife sau ai ales alta firma? Trebuie sa ne decidem si noi si nu am gasit pe nimeni sa ne zica ca au lucrat cu ei si ca au fost multumiti.

Merci de raspunsuri si multa sanatate toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Din cate stiu eu daca recoltezi cu cei cu care are contract Medlife, recoltarea este gratuita. Daca recoltezi cu o alta firma se plateste o taxa.
Eu stiu ca sunt ok si ei...

Nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

craoa felicitari !
Sa fiti sanatosi si tu si bebe !
Am fost si am semnat si eu cu medlife pana la urma.Am facut eu o comparatie si la ora actuala sunt mai ieftini decat sanador ,asa ca am ramas la ei ,mi-am gasit si medic Gheorghe Gica ,pana acum ne-am inteles super.Eu am ales nastere naturala pachetul silver ,cel mai ieftin.Acum sa speram ca nu vor intervenii probleme si sa ajung la cezariana.
Vroiam sa va intreb cum e in camera dubla ,daca poti sa-ti ti bebelusul langa tine.Eu am uitat sa intreb.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Poti sta cu bebe in camera si in camera dubla.Eu am nascut la Medlife si am stat in camera dubla si il aveam pe bebe ziua cu mine.Seara il dadeam la camera de bebei pt a ma odihni si mi-l aduceau la alaptat.
Ghe Gica este un medic ok..mie imi place de dansul..da explicatii si are rabdare cu pacientele.
Sarcina usoara in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

iubu multumesc !
Ai nascut prin cezariana sau natural ?
Intreb pentru ca mie mi s-a spus ca doar 10% din gravide aleg nasterea naturala la Medlife .Eram curioasa daca voi cunoaste vreo mamica care si-a adus puiul pe lume normal ,la ei la clinica.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Eu am nascut prin cezariana cu Mirela Popa..Dansa m-a incurajat sa nasc normal... dar cu 2 sapt inainte de nastere (am mai pov eu pe aici) m-am dus eu la o alta eco la alta clinica si dna dr a suspectat o probleme cardiaca la bebe.(care nu a existat de fapt) si atunci am decis impreuna cezariana..pe considerentul ca daca cumva problema este reala copilul sa nu sufere in timpul travaliului.
dar am 2 prietene care au nascut normal la Medlife.Din pacate nu sunt forumiste ca sa le pun sa povesteasca.Oricum in general cezariana este alegerea mamelor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

iubu am inteles ,sper sa nu am probleme nici eu ,nici bebe si sa reusesc si de data asta tot normal.
Nu mai naste nimeni la Medlife sa ne mai povesteasca si noua cate ceva ?

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vin spune:

Salut,
Am nascut la Medlife Grivita pe 9 martie.
Am incercat sa nasc normal dar nu s-a putut, aveam dilatatie zero dupa 10 ore de membrane rupte si a trebuit sa mi se faca cezariana de urgenta.
Nota 10 pentru toata echipa de asistente si doctori, mai ales pentru cei de la neonatologie. Fetita a fost adusa la san in prima ora de la nastere apoi a stat cu mine ziua, iar noaptea i se dadea lapte praf cu seringa , nu cu biberonul.
Cand am ajuns acasa bebelusa sugea foarte bine iar alaptarea a fost o placere.

Recomand viitoarelor mamici sa nu isi programeze cezariana, ci sa lase sa se declanseze travaliul. Astfel se va declansa si lactatia.
Era trist sa vezi o gramada de mamici cu cezariana programata care nu aveau lapte si se chinuiau cu bebelusii la san...

Nu va mai ganditi la nastere, care trece repede, ci ganditi-va la copilul vostru si cu ce il hraniti cand ajungeti acasa.

Mergi la inceput