Nasterea la Medlife (24)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor,
Sunt si eu programata sa nasc la aceasta maternitate
Imi puteti spune si mie, sotul si parintii mei pot astepta undeva? E un loc special ptr asa ceva sau cum se procedeaza? Il vor putea vedea si ei pe bb dupa nastere? Cum va fi la internare? Cu cat timp inainte de ora programata va trebui sa vin? Voi naste prin cezariana.


Va multumesc frumos.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 3 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hello fetelor! ma bag si eu in vorba cu voi aici
urmeaza sa nasc la medlife cu dr albu la sf lui iulie si as fi vrut sa stiu de la cele care au nascut cu dansul cam cum decurge totul. mentionez ca o sa nasc natural (adik asa mi-am propus, sper sa si reusesc ).

va multumesc anticipat!

Roxy
31+ AMR 9 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Ylari, da, asteapta la intrarea in sala de operatii, pe unde iese si bebe, iar medicii ii intreaba, si le arata bebele. Ei pot merge si la acvariu daca vor. Dupa ce te instaleaza la TI poti primi vizita lor si il vei primi si pe bb la masa. Apoi te vei odihni pana a doua zi, cand vei merge la salon inca de dimineata, si unde poti fi vizitata intre orele 10-22.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Eu m-am prezentat la Meldife dimineata la 8..am fost la camera de garda m-a pregatit apoi o asistenta si am intrat in sala..Doamna dr anestezist Persida(este o doamna extrem de draguta si o anestezista ff buna) mi-a explicat ce si cum si mi s-a facut anestezia partiala..Un doi au scos bebele, l-am vazut pupat etc..apoi cu el la drum..l-au dus in camera bebelusilor l-au vazut bunicii, tatal..etc..
Pe mine m-au cusut si apoi am mers la terapie.Eu m-am simtit ff bine la medlife si au fost adevarati profesionisti..La naturala cand te apuca te duci la spital..daca e noapte il suna ei pe medicul tau..Stai fara grija totul va fi ok..Nastere usoara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui BlackCat4evR

Ylari, da, asteapta la intrarea in sala de operatii, pe unde iese si bebe, iar medicii ii intreaba, si le arata bebele. Ei pot merge si la acvariu daca vor. Dupa ce te instaleaza la TI poti primi vizita lor si il vei primi si pe bb la masa. Apoi te vei odihni pana a doua zi, cand vei merge la salon inca de dimineata, si unde poti fi vizitata intre orele 10-22.

In love with life.


Merci frumos ptr raspuns.
De-abia asteeept, desi parca parca ma iau niste emotziiiiii cat casa!!!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 2+
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Seara buna. Tot io insomniaca...
Mai am o intrebarica:
La mine va fi cezariana, ce fel de cusatura se face, cu fire care se resorb sau trebuie sa merg sa mi le scoata?
Merci mult, va pup!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 5 zile!!!
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Ylari cu fire care reasorb pe dinauntru. Stai linistita ca va fi bine. Eu am fost tare speriata pentru ca prima data am nascut normal dar operatia abia se vede, din a patra zi nu am mai avut nici o durere si m-am dus linistita sa imi iau fata cea mare de la gradi, am cindus singura...Nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha81

Ylari cu fire care reasorb pe dinauntru. Stai linistita ca va fi bine. Eu am fost tare speriata pentru ca prima data am nascut normal dar operatia abia se vede, din a patra zi nu am mai avut nici o durere si m-am dus linistita sa imi iau fata cea mare de la gradi, am cindus singura...Nastere usoara!

DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si de Paul Filip (18.05.2012)


Mersi ptr raspuns, Miha! Pup!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 9 zile!!!
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

nastere usoara Ylari! asteptam vesti

Roxy
33+ AMR 7 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Cusatura se face cu fire care se resorb.Eu am 2 cezariene si am o cusatura ff ok..Doctorita mea Mirela Popa este o super profesionista la cusaturi..
Pe bebe o sa-l vada toata lumea care este pe hol..cand il duce la camera bebelusilor..
Nu-ti face griji de nimic totul va fi ok, cei de la Medlife sunt niste profesionisti..Daca ai o dorinta, doleanta ceva sa le spui ca se rezolva.
Nastere usoara!

Mergi la inceput