Votarea la concursul Vara 2011

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Cred ca imi lipseste puternic simtul umorului la ora asta. Numai pe mine nu m-a distrat deloc mesajul lui sunshine2009?

getik1, ai grija te rog la limbaj si caracterizari.

Fomalhauti,



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Cred ca imi lipseste puternic simtul umorului la ora asta. Numai pe mine nu m-a distrat deloc mesajul lui sunshine2009?

getik1, ai grija te rog la limbaj si caracterizari.

Fomalhauti,



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



ca nu te-a distrat mesajul, ok...as putea intelege...dar nu am inteles asta cu limbajul.. in mesajul lui getik..ce este in neregula???

Votati-ne www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/vi1.jpg" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Cred ca imi lipseste puternic simtul umorului la ora asta. Numai pe mine nu m-a distrat deloc mesajul lui sunshine2009?

getik1, ai grija te rog la limbaj si caracterizari.

Fomalhauti,



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Pai poate de aceea s-a ajuns la asa un balci in concursul asta... pentru ca lipseste simtul umorului pe alocuri... si bunul simt ... si simtul artistic... si alte simturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Ce distractiv! Daca mi se pare amuzant ceea ce scrieti am bun simt, nu?

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

busymummy, adevarul e ca ma tavalesc pe jos de ras cand vad ca poze deosebite, frumoase, care surprind momente unice au 5-10 voturi, iar altele total banale au zeci de voturi. E foarte, foarte amuzant.

vias, sa intrebi daca un concurs la care s-au trimis sute de poze si s=au obosit sa le vada si sa voteze alte cateva zeci, poate sute de oameni este un concurs de prostie este dupa parerea ta ceva amuzant si elegant si finutz si normal, nu?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti

Mihaela, inteleg ca iti este draga MyLady, inteleg si de ce.

Te-as intreba daca poza cu copilul pe tun chiar iti place. Si mi-ai putea raspunde ca iti place fiindca vezi niste persoane care iti sunt dragi.

Dar te intreb: poza cu copilul pe tun ti se pare o poza deosebita, demna de a ocupa unul dintre primele locuri intr-un concurs de fotografie? Ti se pare o poza cu adevarat remarcabila? Din ce punct de vedere? Surprinde un moment deosebit? Are o incadrare speciala? Este deosebita din punct de vedere tehnic? Ilustreaza deosebit de sugestiv tema concursului? Este ceva original? Are ceva original in ea?

Discutam despre poza.

Sugestiv? Original? NU, dar cum precizam in cateva postari, anterior, eu mi-am exprimat parerea prin ceea ce am considerat a fi un vot liber, democratic. L-am votat si pe Basescu, dar nimeni nu m-a pus la zid pt alegerea de atunci.
Asta e singura mea nedumerire: de ce nu avem dreptul sa votam subiectiv? Am terminat cu democratia? Eu mi-am exprimat un drept universal. Am votat acea poza pt ca posesoarea face parte din grupul meu de cunostinte. La fel am votat si poza OaneiRusu, despre care am vazut discutandu-se aici, pt ca mi-a placut...dar daca maine urca poza acestei dne/dre (ca pe ea chiar nu o cunosc) pe locul 1, va rog sa faceti aceleasi valuri.
Am inteles intrebarile tale? Sunt legitime, logice, insa te rog sa consideri si tu la fel de legitima parerea mea: e votul meu, il dau oricui vreau eu :)
Numai bine!

25+ cu pisicutza Iris Myra Nicolaou
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25



vias, sa intrebi daca un concurs la care s-au trimis sute de poze si s=au obosit sa le vada si sa voteze alte cateva zeci, poate sute de oameni este un concurs de prostie este dupa parerea ta ceva amuzant si elegant si finutz si normal, nu?





este un concurs de prostie, atata timp cat este incurajata retragerea unor poze chiar de Mirela, pt a salva imaginea DC-ului (asta ea a scris in PM)...tie asta ti se pare finut?? si normal??? dar elegant??

Votati-ne www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/vi1.jpg" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Mihaela multumesc pt vot.
E al doilea concurs la care am pus poze - asta pur si simplu pt ca am simtit ca cele 2 poze merita vazute (nu neaparat votate) si de altii.
Nu am ocupat nici data trecuta cine stie ce loc, dar am fost incantata sa fie pozele mele intre primele 100.

LA fel si acum, faptul ca tu, o persoana care nu ma cunosti, ai votat m-a bucurat pentru ca ai reusit sa vezi si tu din farmecul si emotia din ele.

In nici un caz nu am promovat pozele mele la membrii DC, nici nu am activitate intensa pe forum (clubul de scutece la baietel s-a pierdut de mult, iar la fetita n-am ajuns sa scriu, doar sa citesc - cu doi bebei mici era prea greu; acum lucrez si am doi copii destul de mici, am timp limitat, doar la mamicile de puiuti alergici mereu intru - ca suntem "brother in arms" in lupta cu alergia).

Ma doare sufletul ca se spun cuvinte grele aici - zau ca nu-si au locul.

Parerea mea e ca fiecare voteaza numai ce alege - indiferent de criterii - asta nu e forum de fotografie, sau salon de arta - iar DC este in primul rand despre copii - deci o poza de vacanta care are un zambet de copil in ea deja e potrivita.

Va doresc o zi buna!



www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=20" target="_blank">Vara 2011 oa1 & www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=21" target="_blank">oa2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui vias

Citat:
citat din mesajul lui Laura25



vias, sa intrebi daca un concurs la care s-au trimis sute de poze si s=au obosit sa le vada si sa voteze alte cateva zeci, poate sute de oameni este un concurs de prostie este dupa parerea ta ceva amuzant si elegant si finutz si normal, nu?





este un concurs de prostie, atata timp cat este incurajata retragerea unor poze chiar de Mirela, pt a salva imaginea DC-ului (asta ea a scris in PM)...tie asta ti se pare finut?? si normal??? dar elegant??

Mamica lui JR

Votati-ne www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/vi1.jpg" target="_blank">aici


Vias, ai jignit toti participantii la acest concurs cu ce ai scris mai sus. Urat din partea ta. Nu inteleg despre ce pm vorbesti. Si nu inteleg de ce trebuia eu sa ma opun deciziei unui participant de a-si retrage pozele. Inteleg ca tu consideri ca eu trebuia sa plang si sa ma rog sa nu faca asta insa nu inteleg de ce trebuia sa fac asta. Pacat ca te lansezi in aceasta disputa cu subiectivism si pacat ca jignesti si pe altii.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

busymummy, adevarul e ca ma tavalesc pe jos de ras cand vad ca poze deosebite, frumoase, care surprind momente unice au 5-10 voturi, iar altele total banale au zeci de voturi. E foarte, foarte amuzant.




Laura, e inutil! Asa a fost la toate concursurile de poze de pe DC si cred ca la toate de pe net unde se castiga cu voturi. Ce e asa greu de inteles si acceptat? Daca s-ar vrea concurs de arta nu s-ar vota la liber, ar exista un juriu specializat si niste conditii de indeplinit, cu liniuta de la capat cum a scris cineva mai inainte.

Serios, nu inteleg ce atata frasuneala. Ati acceptat sa trimiteti poze la un concurs de genul asta, ati acceptat ca se voeteaza asa, era de asteptat ca cine cerseste cele mai multe voturi sau cine are cei mai multi admiratori sa primeasca voturi mai multe, indiferent de poza. Despre ce e vorba???

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput