Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***358***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Sa va spun ca i-am comandat Adei de Craciun : pe Fulger Mqueen si Bucsa de care e indragostita !!ii plac si trenuletele dar alea le las pt iepuras

super asta insemana caci dupa Craciun iar o sa vedem Ada superba cu un zambet mare

Iubesc Craciunul pentru ca vad copii fericiti(ai mei si nu numai).Chiar daca alor mei le cumpar dupa posibilitati si ff putin fata decat ar merita ...atat de fericiti sunt cand gasesc macar o particica din ce-si doresc sau macar sa semene
PS: corectat greseli...mi-e foame de litere
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Dodo si mie imi place Craciunul tare mult !!
Si de fiecare data cand fac un cadou imi place, astept cu nerabdare reactia subiectului

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Nu mai e nimeni?
Ian inca doarme.



Mama lui Ian.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Eu sunt prin zona..va citesc .KO ca am fost singura cu ei doi afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

1. Doresc sa (re-) citesc o carte "usoara" da "cu tilc" si, eventual, "de corazon". Ce recomandati?

Io acum citesc Cronicile din Narnia si le gasesc tare frumoase si re-montante, sa zic asa.

2. Ce am putea face -concret dar la indemina- pentru a deveni "un om mai bun"?

Concret, vorba lui Monn, e sa intram la rubricile dedicate. Dar eu as propune si sa zimbim mai mult :)

3. Care e activitatea preferata impreuna cu copilul/si consoarta, eventual?

Acum, ca e vremea cum e, ne place sa mergem la cumparaturi de-alea luuuungi, mai curind "cascat gura in magazine" decit cumparaturi. Altfel, joaca "cum se nimereste" si desigur excursii si calatorii

4.Cum va sarbatoreati ziua de nastere cand erati copii?

Cu citiva copii de la bloc si citiva prieteni de la scoala, plus neamuri. Imi amintesc mai cu placere insa de mesele in familie organizate cu acest gen de ocazii, decit de "chefurile" astea.

5. Care a fost cadoul primit in copilarie care v-a fost cel mai drag?

Nu a fost in copilarie, a fost dupa ce am intrat la liceu, primul animal "adevarat", pisica birmaneza Laly care (inca...) mai traieste la mama acasa.

6. Care e prima voastra amintire?(cea mai veche)

Habar nu am care e prima....

7. Cum vi se zicea cand erati copii?

Anca, Ancutzelu', si dupa ce s-a nascut sora-mea, Anchi.

8. Care e cea mai frumoasa surpriza pe care ati facut-o sotului si care e cea mai frumoasa pe care v-a facut-o el?

Habar nu am :)

9. Amintiti un obicei mostenit din familie, pe care-l perpetuati la randul vostru.

A, cel putin in ceea ce priveste sarbatorile (mai ales cele de iarna) eu incerc sa pastrez toate obiceiurile :)) de la felul in care asez masa la felurile de mincare...

10. Descrieti un personaj pitoresc din familie (indiferent cat de departe in timp) sau povestiti o legenda din istoricul familiei.

Aici imi cer iertare, dar nu am dispozitie acum....

11. Faceti un Top 3 (5) al "bluzurilor" pe care preferati sa va "unduiti" in prezent alaturi de consoarta.

Hm. Orice e bun :)

12. Credeti in prietenie sincera intre un barbat si o femeie?

Cred in prietenie sincera intre un barbat si o femeie, pina in punctul in care se transforma in altceva.

13. Cu cine va intelegeti mai bine, cu femeile sau barbatii?

Cu barbatii.

14. Aveti vreo prietena in adevaratul sens al cuvantului?

Eu zic ca da.

15. Care e frecventa cu care mai apucati sa stiti-voi-ce si ...doza de chef care va mai anima in aceasta directie ?

Noi suntem sub nivelul marii si lipsa mea de chef e monumentala, de asta am si intrebat...

Si Pisilinca: 26 iunie 2008, la o balta de pe linga Iasi, cred ca pe la 11-11.30 ziua :)))))) Nu intru in alte detalii, spun doar ca a fost ceva asa de pasional incit cind a fost gata si mi-am pus la loc blugii de pescuit, in ei intrase o albina care m-a intepat pe fesa stinga, de am stat un ceas si mai bine cu o rezerva de-aia de lada frigorifica sub kur....:))))





http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Eu sunt prin zona..va citesc .KO ca am fost singura cu ei doi afara

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)


Desi imi doresc inca un copil, nu-mi pot imagina cum poti gestiona 2 copii de virtse apropiate. Saptamina trecuta am stat in curte vreo 40 de minute cu al meu si cu al sorei mele (4 ani). Mi se parea ca nu mai trece timpul. Nu pentru ca nu mi-ar fi facut placere dar nu stiam cum sa-i impac pe amindoi. Ce voia unul, voia si celalalt; inca nu se joaca impreuna iar eu nu voiam sa fie nici unul suparat.





Mama lui Ian.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Si noi in zona, Ada evident ca nu a dormit si acum nici nu mai vreau sa se culce asa ca ne distram cu ea, acum face chestionar cu culorile preferate si insista ca lui Pisi ii place culoarea mog

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

...si eu mi-s prin zona numai Ina nu ma vede

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Uitasem o intrebare: habar nu am cind a fost conceput Ian; de fapt, cind am vazut testul pozitiv, nu-mi ieseau nicicum socotelile si singura concluzie la care puteam sa ajung era ca...nu e al meu!
Eu de abia la 33 de ani am aflat ca poti avea 2 ovulatii intr-o luna!



Mama lui Ian.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Nu intru in alte detalii, spun doar ca a fost ceva asa de pasional incit cind a fost gata si mi-am pus la loc blugii de pescuit, in ei intrase o albina care m-a intepat pe fesa stinga, de am stat un ceas si mai bine cu o rezerva de-aia de lada frigorifica sub kur....:))))




CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput