Dry test-ul in sarcina

Dry test-ul in sarcina | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Dry test-ul in sarcina pentru depistarea riscului crescut pentru anomalii cromozomiale si genetice
Dry testul (test de sarcina) reprezinta un test screening cu acuratete mare care permite depistarea riscului crescut pentru anomalii cromozomiale si genetice in timpul sarcinii. Dry test-ul este o analiza complexa care calculeaza cu ajutorul unui soft special riscul unei sarcini pentru anomalii cromozomiale si genetice - www.desprecopii.com/info-id-7544-nm-Dry-testul-in-sarcina.htm" target="_blank">CITESTE MAI DEPARTE >>.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaradum spune:

eu am facut dry testul la medlife. a iesit bine si dupa ce l-am facut am fost oarecum mai linistita dupa ce am primit rezultatul. emotiile insa sunt proportionale cu scurgerea timpului :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Virginia_86 spune:

Eu o sa ma duc maine sa fac dry-test la Medlife. Am programare pentru ecografia morfofetala la dr. Gache Doinita si apoi recoltarea propriu-zisa de sange. Din cate am inteles dry-test este mai complex decat un dublu-test in sensul ca se testeaza bebe si pentru hipoacuzie. Sper sa iasa bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana87 spune:

Buna!
Mi-am facut si eu programare pe data de 23.04.2012 la dr Doinita Agache pt drytest, va rog sa-mi spuneti cum vi s-a parut dr si cat va costat?
Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Virginia_86 spune:

Eu am facut dry test si eco morfofetala de trim 1 la dr. Doinita Gache si m-a costat 750 ron, nu mai tin minte exact, dar in jurul acestei sume. Cel mai bine este sa suni la nr unde ti-ai facut programarea si sa intrebi cat te va costa. Eu am o parere buna despre doamna doctor, am ales ca dansa sa imi monitorizeze sarcina si tot cu dansa sa nasc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana87 spune:

Multumesc Virginia... am sunat la ei si mi-a spus ca analiza ma costa 500lei si eco intre 250-300 lei....hai ca numai am mult si am sa fac si eu.......cat trebuie sa asteptam dupa analize?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Virginia_86 spune:

Cam in 2 zile lucratoare a venit rezultatul, trebuie sa te duci tu la ei sa il iei, nu ti-l pot trimite pe mail. Te astept cu vesti bune!

[gravired 18]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana87 spune:

Eu citeam pe net ca ar dura 2 saptamani........stiu ca trebuie la ei sa ridic rezultatul....oricum multumesc mult!
Eu am fost in medical 3 saptamani si de maine gata incep munca.....si ce bine era acasa!
Noapte buna!

Mergi la inceput