Brum.N-D(92)-Bv Lore! Hai firicel, carola, dana84!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

buna dimineata
am vazut pe net wrap elastic cu 90 de lei, eu am primit si nu mai cumpar, dupa ce se naste bebe o sa vad cum se simte, daca ii place, etc
eu trebuie sa nasc zilele astea, toata lumea ma intreaba "n-ai mai nascut?" ,am aproape 40 de saptamani, dar se pare ca bebe nu se grabeste
azi si maine sotul e in bucuresti, eu le duc pe fete la scoala si gradi-noi stam pe langa Pitesti-, spitalul are o problema cu sterilizarea, nu stiu cum se poate asa ceva, dar daca ma duc sa nasc, nu stiu la ce spital va fi...fiind al treilea copil, teoretic travaliul va fi scurt, sper sa am timp sa ajung la Bucuresti
desi abia astept sa nasc, sper sa astepte un pic, sambata e si ziua mea, poate se naste dupa sau chiar de ziua mea
sau poate mai sta pana ma urc pe pereti, mi se mai intareste burta si ma doare, am arsuri,nu pot sa dorm, sunt tare asa aceste ultime zile...

nici bagajul nu e gata, trebuie asamblat, mai am maruntisuri de cumparat
asa ca, va rog, tineti-mi pumnii sa nu nasc azi sau maine, pana vine sotul, ca nu stiu cum ajung la bucuresti, am masina, dar nu stiu daca pot sa conduc in travaliu si mai ales cat de repede se va petrece totul, fiind am treilea

felicitari fetelor care au nascut si nastere usoara celor care vor naste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Mihaela, ma bucur ca ai mai dat un semn de viata! Acum ce o sa fie bb? Baietel sau fetita? Sa stii ca si verisoara mea a nascut tot la 40 de saptamani si ceva, ambii copii, cica avea colul o poziie ciudata si de aceea i s-a declansat nasterea mai tarziu. Eu iti urez nastere usoara, si sa ajungi in timp util la bucuresti .

diana33+ Calin Gabriel si mami de Ianis Stefan 14 mai 2007 AMR 41 zile

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Mihaela domne ajuta si sa nasti cat mai usor si cand doresti.
Lia spor la matei ,se pare ca de mic ii place sa se joace.
ma duc sa fac compot de gutui....
vrea cineva?va astept la mine

37+ ,teodor de 3 ani,tati si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Hai, Loredana! O sa fie totul bine!

Lia, dar e cu personalitate puternica Mateiutu tau imi place

La multi ani, David! sa cresti mare si santatos, fericit si iubit! Ca de frumos esti adorabil

Mada, zi-mi si mie, cum il convingi pe al tau sot sa zugraveasca? Ca eu simt ca o iau razna de cand ma tot rog de el si-mi zice ca mai e timp, ca am nascut si el nu a zugravit


de steluta norocoasa Luca-Vlad si 33+ cuEva minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR


Anna, ai incercat sa dai din gene mai mult pe langa el?
te inteleg si la mine a durat mult pana l-am convins sa ii faca camera lui Raducu (sau ma rog asa mi s-a parut mie atunci)

Cristina cu Radu (3.12.2007) si bebe 2 (35 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_iasi

Mihaela domne ajuta si sa nasti cat mai usor si cand doresti.
Lia spor la matei ,se pare ca de mic ii place sa se joace.
ma duc sa fac compot de gutui....
vrea cineva?va astept la mine

37+ ,teodor de 3 ani,tati si eu!

Ioana, tu nu mai poti sa astepti sa nasti, de aceea te pui la puse compot? Iei exemplu de la ooka cu muraturile? Hai ca nu mai e mult, zilele astea tot o sa nasti

diana33+ Calin Gabriel si mami de Ianis Stefan 14 mai 2007 AMR 41 zile

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela-p

buna dimineata
am vazut pe net wrap elastic cu 90 de lei, eu am primit si nu mai cumpar, dupa ce se naste bebe o sa vad cum se simte, daca ii place, etc
eu trebuie sa nasc zilele astea, toata lumea ma intreaba "n-ai mai nascut?" ,am aproape 40 de saptamani, dar se pare ca bebe nu se grabeste
azi si maine sotul e in bucuresti, eu le duc pe fete la scoala si gradi-noi stam pe langa Pitesti-, spitalul are o problema cu sterilizarea, nu stiu cum se poate asa ceva, dar daca ma duc sa nasc, nu stiu la ce spital va fi...fiind al treilea copil, teoretic travaliul va fi scurt, sper sa am timp sa ajung la Bucuresti
desi abia astept sa nasc, sper sa astepte un pic, sambata e si ziua mea, poate se naste dupa sau chiar de ziua mea
sau poate mai sta pana ma urc pe pereti, mi se mai intareste burta si ma doare, am arsuri,nu pot sa dorm, sunt tare asa aceste ultime zile...

nici bagajul nu e gata, trebuie asamblat, mai am maruntisuri de cumparat
asa ca, va rog, tineti-mi pumnii sa nu nasc azi sau maine, pana vine sotul, ca nu stiu cum ajung la bucuresti, am masina, dar nu stiu daca pot sa conduc in travaliu si mai ales cat de repede se va petrece totul, fiind am treilea

felicitari fetelor care au nascut si nastere usoara celor care vor naste!


Mihaela ne gandim sa mai stea bebele cat vrei tu! Nu are cine sa te aduca in caz de...?

Pe cine anunti cand e evenimentul?

Cristina cu Radu (3.12.2007) si bebe 2 (35 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

daca incepe travaliul scriu aici, despre nastere daca pot sa primesc nr cuiva sa anunt, daca nu cand revin de le spital .
sper sa nasc natural, am nascut deja asa de 2 ori, prima oara in State, acasa, cu o moasa si elevele ei-avea scoala de moase-, a doua oara cu o doctorita super, din pacate pt a treia nastere nu s-a putut cu ea, este doar la regina maria si nu mi-am permis
eu sper sa nasc la Ilfov, sau Constantin si Elena

mai rade mama de mine ca spera sa nu ajunga sa ma moseasca ea...nu stiu cat de rapid a treia oara, prima oara a fost de la 12 -1 in ziua de Craciun, pana la ora 1 noaptea, a doua oara de la 1.30 s-a rupt apa si am nascut la 8 dimineata.prima nastere a fost declansata cu ulei de ricin, la a doua s-a rupt apa.fetita cea mica, Maia, e tot in noimebrie , cu mine, daca Stefania se naste aproape de ziua mea, e mai simplu cu organizat zilele de nastere, sotul si Maria ,cea mare, sunt in decembrie, noi celelalte in noiembrie

inca o data felicitari fetelor care au nascut, recuperare rapida si bebitzi mancaciosi si sanatosi si cuminti!
celor care au nascut natural, pe mine m-a ajutat pt toaleta o sticluta cu capacul gaurit umpluta cu betadina diluata cu apa, ma clateam de fiecare data cand foloseam toaleta, apoi ma stergeam usor.

nastere usoara fetelor care nasc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

ce zi frumoasa azi avem si sarbatoriti si bebelus de primit

Dana 84 nastere usoara, sa fie bebe sanatos si mancacios
poate iti face un cadou chiar azi

La multi ani si puiului de dana.n sa creasca mare si frumos

HAI LOREDANA

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

mihalela - bafta sa stea mezinul/mezina pana se intoarce sotul

ioana - hmmm dulceata asta ash face-o si eu. imi plac gutuile dar nu am facut in viata mea un gem sau dulceata, nu cred ca ar fi o mare filozofie dar nu stiu cat spor am cu piticul in casa, in plus cine imi cara mie gutuile. poate fac totusi ceva mai light.

ma bate gandul sa iau un aparat salin pt dormitor. are cineva? face vreo treaba?

mama de mic +s35+ AMR 4sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Nastere usoara, Mihaela, cu cine nasti la Constantin si Elena? Ai medic? Si daca da, cine? Cred ca iti pot recomanda pe cineva de acolo.

Daca nu ai medic acolo, o alta optiune ar fi spitalul Filantropia, au nascut 2 prietene f.recent si au fost extrordinar de multumite.

Emma 34 saptamani

Mergi la inceput