Copilasi iubiti de sept-oct 2010 (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Buna dimineata! Bine v-am gasit in noua casuta. Bebelusii nostri au crescut, cu multa dragoste din partea noastra s-au transformat in niste copilasi frumosi si minunati, care ne dau motive de fericire in fiecare zi. Eu una ma topesc cand incepe sa rada in hohote si stiu ca viata mea are sens. Sa ne traiasca copilasii, sa cresca mari, sanatosi, frumosi . La multi ani tuturor !!!

Ramona, mamica fericita de mici comori - Maria Lavinia (01.03.2006) si Elena Elisa (07.10.2010)

https://picasaweb.google.com/117035164553547422644/ElenaElisaOramona?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona24 spune:

Bun venit in casa noua! imi doresc sa citesc numai vesti bune si sa gasesc multa buna-dispozitie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutz spune:

Ma bucur sa va gasesc in casa noua! Sa avem copilasi sanatosi, fericiti si cuminti!


Tünde, mami de Julia (13.10.10)

http://picasaweb.google.com/lantostunde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Bun gasit in casa noua!
Sper sa fie o perioada incarcata de lucruri minunate, de copii si parinti sanatosi si fericiti.
Nu am mai scris ieri deoarece am plecat prin oras in cautare de cadou, apoi am fost la petrecerea data de nasi cu ocazia zilei celui mic (2 ani). Ne-am simtit bine aseara, mai ales ca petrecerea s-a tinut la un centru de joaca pentru copii, chestia aiurea e ca am uitat aparatul foto acasa.
Am cateva lucruri de spus/povestit, dar fac acum doar un rezumat: mama e bine, se recupereaza, mai putin mana care ramane partial paralizata (s-a ,,taiat'' un nerv cand s-a rupt osul), Vlad s-a jucat muuuult pe afara cat am stat la sat, a fost putin racit si ne-am tratat, si stie multe chestii noi, cuvinte noi...astea vi le spun mai tarziu, acum trebuie sa ne pregatim de mers la medic, sa vedem ce facem cu vaccinul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

Bine ne revedem

Cat dureaza etapa scutece? 2-3 ani?

Sper ca in urmatoarea perioada sa impartasim numai bucurii si ganduri bune, sa avem exclusiv motive de sarbatoare si petrecere, sa aflam una de la alta numai lucruri frumoase si utile si sa auzim vesti bune de la mamicile doritoare de bebelusi deschizatori de noi odisei (am cautat in disctionar pluralul de la odisee ) ca sa mai facem galerie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

reteta brocoli strumf hiercaloric
2 bughetele de brocoli, un buchetel de conopida rupte in bucatele mici.un vas de jena tapetat cu un si pesmet, am pus brocoli si conopida acolo,2 catei de usturoi,am adaugat 100 ml de lapte si sare si putin ulei de masline.si am pus capac tot de jena.am lasat 30 de min, la foc mediu.
am scos usturoiul, apoi am blenduit toata compozitia,peste care am adaugat cascaval ras si 2 linguri de smanatana 24% de la Muller, nefermentata(e dulce,obtinuta din centrifugare).
yammmmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Mariuk, ne bucuram de vestile bune!
A mea zice doar 4 cuvinte inteligibile, in rest bolboroseli bebelusesti....zice clar: mama, tata, caca si dai-dai-dai cand vrea ceva. Aaaa, cand se refera la ea spune Dede, ca asa-i zice Iustina ei.


Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

(Niciodata sa nu spui niciodata!)
http://www.quadrille.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

*Scuteceala placuta,copilasi iubiti!*

Nostalgia,m-a impins sa modific prima pagina.Cadou de casa noua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Multumim mult, zozeee!!!
Avem spirit de observatie bun, da' ne-ai uat-o inainte cu declaratiile!


Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

(Niciodata sa nu spui niciodata!)
http://www.quadrille.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idalis spune:

Bine v-am regasit!
Intotdeauna cand te muti in casa noua ai emotii, faci curatenie in lucruri, pastrezi amintirile si iti faci planuri frumoase de viitor.
Mi-as dori insa ca in aceasta "casa noua" sa existe maturitate si toleranta, calitati pe care orice mama ar trebui sa le invete daca nu le are.
Sper sa avem parte doar de momente frumoase in casuta cu multi copilasi iubiti si frumosi!



Mergi la inceput