Cele mai scarboase lucruri pe care le folosim

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

e nostim ca intrerupatoarele pe care pui mana numa' tu acasa (probabil curata, ca te mai speli din cand in cand, ma gandesc) si pe care le mai si cureti din cand in cand sunt pe lista, iar barele de la mijloacele de transport, balustradele sau mana curenta de la scarile rulante, unde pune omu' mana cu de toate (inclusiv grasimi de la merdenele, gume de mestecat mestecate & muci suflati in mana ca batista era acasa) nu-s.

sau la punctul 3 cu cada - ma gandesc ca tot omu' isi spala cada dupa ce face baie, nu la o saptamana


La asta ma gandeam si eu. Cat de jegos sa fii ca sa lasi o cada asa murdara, nu dam cu furtunul de la dus dupa ce ne ridicam din ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix


Eu o si flambez!



"Flambatul" imi aduce aminte de un subiect care a fost in anii trecuti pe forum si la care am ras cu lacrimi si cred ca si acum as rade la fel daca as sti pe unde e ... Subiectul in care povesteau cele maniace in ale curateniei cum inlatura microbii din camerele de hotel cand merg in vacanta, cum "flambeaza" vasele de toaleta.
Pacat ca nu stiu pe unde e subiectul ...
Scuze de off-topic.

Acum on-topic: sunt de acord ca banii reprezinta cel mai murdar lucru cu care aveam de-a face zilnic.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Asa e, Ellinia, ce-am mai ris si eu la subiectul ala!!! Cred ca Xenocid a dat ideea cu flambatu'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144646&whichpage=1

asta e unul din ele; de celalalt (muuult mai haios) nu dau acum

edit: l-am gasit aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35459&ARCHIVE=true&whichpage=13&nm=Obiceiuri-ciudate-pag-13

edit 2: si despre TOALETELE LA HOTELURI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=80924&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pai si eu tot la ala faceam aluzie. Ma oftic ca nu am timp acum sa-l recitesc.


www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

O familie care punea botul la alarme false precum cele din deschiderea topicului a cazut in extrema de-a dezinfecta zilnic tot ce se gasea in preajma bebelusului lor. De la barele patutului si mocheta pe care mergea de-a busilea pana la jucarii si carticele.
Efectul? Dupa cativa ani, nu l-au putut inscrie decat la o gradinita privata cu mot pentru ca dezvoltase alergii la o multime de alimente normale. Unde oricum a facut mai multe viroze decat toti ceilalti colegi la un loc.

Daca este sa ne luam dupa pseudoarticol scarbos este si aerul pe care-l respiram. Bacterii, virusi, aerosoli, nanoparticule ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Eu zic ca e pur informativ. Acum cine da in extrema cealalta si se-apuca sa traiasca sub un clopot de sticla...sa fie sanatos

Citisem pe undeva (nu mai stiu unde) ca bacteriile rezista cam 15 zile pe bancnote, deci au timp sa "viziteze" o gramada de oameni. Probabil de-aia plata cu cardul e recomandata...

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Daca bacteriile traiesc atat de mult pe bancnote poate ar fi o solutie sa le flambam si pe ele.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Eu tot vreau sa stiu cum se ia "septicemia" din cada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia

Citat:
citat din mesajul lui Androix


Eu o si flambez!



"Flambatul" imi aduce aminte de un subiect care a fost in anii trecuti pe forum si la care am ras cu lacrimi si cred ca si acum as rade la fel daca as sti pe unde e ... Subiectul in care povesteau cele maniace in ale curateniei cum inlatura microbii din camerele de hotel cand merg in vacanta, cum "flambeaza" vasele de toaleta.
Pacat ca nu stiu pe unde e subiectul ...
Scuze de off-topic.

Acum on-topic: sunt de acord ca banii reprezinta cel mai murdar lucru cu care aveam de-a face zilnic.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral


cunosc si eu o persoana care procedeaza asa...flambeaza toaleta din camera de hotel inainte de a o folosi prima data, indiferent de nr de stele al hotelului...

Mergi la inceput