Calciul si alaptatul.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Cred ca am avut un virus ceva, fiindca a facut si sotul un episod de stari de voma, crampe, rau si apoi febra si simptome de raceala si fata cea mare ( la ea s-a manifestat cel mai bland), bebe cel alaptat a fost singurul care a scapat .
Maine merg la medicul de familie sa vad ce analize pot sa fac, desi era cam sceptic, zicea ca probabil a fost ceva de moment si ca analizele cel mai probabil vor iesi bine.
Oricum, de alaptat, alptez in continuare, am discutat cu sotul, care bulversat de moment incepuse sa nu mai fie sigur daca trebuie sa alaptez sau nu, si si-a dat seama ca o intarcare nu poate fi decat traumatizanta pentru bebe, asa ca ma sustine in continuare, si-a luat cateva zile libere si ma ajuta cat poate. El tot timpul m-a ajutat la treburile gospodaresti, in limita timpului disponibil...restul care mai puteau da o mana de ajutor, s-au eschivat, ei si-au facut datoria, mi-au spus sa nu mai alptez, daca eu nu pricep, asta e :)!

Va multumesc pentru raspunsuri.


mamica de printesa Maria 15.11.2006 si bebe Mircea -25.09.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Inbox, daca faci analize, fa si pt tiroida. Tiroida poate sa iti dea niste stari foarte "ciudate" si greu de clasificat sau asemanatoare cu alte boli.


Eu am avut dupa nastere dureri masive de incheieturi. AM luat ceva Calciu si magneziu, mi-a trecut insa dupa citeva luni. Degeaba am intrebat eu doctori, nici unul nu a avut idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Medicul de familie mi-a spus sa nu fac nici o analiza, ca nu e cazul, doar daca se mai repeta episodul mai vedem. Si eu si sotul am insistat, mi-a spus ca am pierdut nu stiu ce electroliti si potasiu cand am vomitat... Acum iau calciu si magneziu si cica sa mananc zilnic cel putin o banana.
Oricum, ma simt bine, parca de cand iau calciu si magneziu nu-mi mai amortesc mainile si picioarele, ca ajunsesem de nu puteam sa dorm de amorteala, si nici stari de lesin nu mai am. Simptome de lipsa de calciu am mai avut, acum realizez, dar nu stiu de ce le-am ignorat, am crezut ca e ceva trecator. De acum sunt mai atenta la ce-mi spune organismul. Plus ca am suplimentat cu somn, cand doarme bebe dorm si eu, poate sa se darame casa pe mine, ma odihnesc cat de mult pot si incerc sa nu mai fac un capat de tara din lucruri marunte. De cand sunt mai odihnita si psihicu si-a mai revenit :).

mamica de printesa Maria 15.11.2006 si bebe Mircea -25.09.2010

Mergi la inceput