Prietene la bine si la greu - 142

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

dankutza ms. de info. deci cam 1000 lire. hm... cam mult pt. buzunarul nostru. insa speranta nu piere niciodata.



Eu am spart mai mult , ca am luat o gramada de haine pt printesa, nepot, mama, tata, sora-mea, cumnatul meu, mine, sot.... si cu mare greutate am reusit sa inchidem valiza. Sotul calare pe geanta si eu ma chinuiam sa apropii fermoarele. Dar ce haine faine i-am adus lui Pinky, in special. SI ieftine, comparativ cu hainele de la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

LA MULTI ANI IULIAN!
Monisule, bafta multa maine la munci.

LA MULTI ANI DAVID!
Dana, multumim de tratatie. Chiar e emotionant sa citesti ce se scria pe aici in ziua in care am adus pe lume puii. Am scotocit si eu zilele trecute si am gasit ce s-a scris cand am nascut-o pe Ema.

LA MULTI ANI MAMI GABITZA! Cum se mai simt mucosii?

Cory ce bine ca a scapat Andrei de raceala. Si Ema dadea semne de raceala week-endul trecut dar i-am dat repede miere cu catina, sirop din muguri de pin, tantum verde si vad ca a scapat. Dar cand o sa intre in colectivitate...atunci sa ne tinem.

Licu, felicitari pt grasunel.



Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

La minunati, norocosi, sanatosi si fericita ani, Iulian si David , sa fiti iubiti, sa cresteti mari si sa va bucurati parintii!La multi ani si pentru Gabitza !Multumesc Stephy, Licurici si Ancutza , sunteti dragute ca nu ne-ati uitat In vacanta am fost doar la Budapesta, ca tare imi place sa am unde s-o duc pe Chiara la distractie, acum la Cluj au inceput meciurile inerente, le stiti voi, insa e bine in rest. Clujencele , nu ne organizam de o iesire?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

salutare,salutareee!!!

desi imi pica ochii in gura de somn, si nu din cauza copilului ..ci a serviciului (sunt in tura de noapte),incerc sa incropesc un mesaj cat de cat coerent...scuzati eventualele greseli ..

nici nu stiu de unde sa incep ...asa ca o iau catinel cu ce imi aduc aminte...

first of all...Monis,Dana sa va traiasca baietii,sa fie sanatosi si sa va descreteasca mereu fruntile !!!!La multi ani,Iulian si David!!!!

second...Bine ai venit pe lume,Tudor-cel mult asteptat!!!!Felicitari,Ionela ptr. ca totul a decurs asa cum ti-ai dorit!!!Refacere rapida si laptic din belsug ptr. cei doi flacai miinunati!!!

third...La multi ani cu sanatate,numai bucurii si o viata senina ptr. toti fulgusorii a caror aniversare am ratat-o:Danut,Vlad,Janisz,Mayssa,Maria Andrea(sper sa nu fi uitat pe cineva)...

La multi ani,Gabitza!!!Multa sanatate(inclusiv mucosilor),numai zile senine si multe impliniri!!!

cred ca am terminat aniversatii...trec la capitolul urmator

Monis tin pumnii sa va iasa planurile cu casuta!!!( emoticon cu unu'care tine degetele incrucisate);ca tot intrebai (si Lumi,parca): noi suntem bine,David s-a obisnuit cu lipsa mea ...are un comportament mai ciudat,pe care eu il pun pe seama lipsei mele,in sensul ca bea lapte la greu (cum n-a baut de cand e pe lume),iar cand ajung acasa e calare pe mine si daca dispar din raza lui vizuala ma tot striga si intreaba "Unde-i mama?",plus ca la masa se cam da in stamba....oricum,nu ma satur de pupat cand ajung acasa si ma topesc cand vine si se baga printre picioarele mele si ma strange de e gata sa ma doboare sau cand se intinde cu manutele peste masa sa ma imbratiseze..;cand vorbim la telefon zice mereu "saiacii oameni bolnavi!"((i-am spus ca mama are grija de oamenii,pe care ii doare spatele,capul etc) si ma intreaba ce fac....adoarme fara probleme cu tati,doar ca s-a trezit sa bea lapte de doua ori in prima mea tura de noapte; seara adoarme relativ mai usor ,sau cel putin asa mi se pare mie sau.. adorm eu inaintea lui si nu mai stiu cand adoarme....deci,per ansamblu e k...
Eu m-am acomodat rapid la munca,unele chestii administrative mi-au dat ceva batai de cap ,dar e k....ideea e ca ma simt mai relaxata,chiar daca sunt (deja) varza de obosita...parca,am capatat alte resurse de rabdare...

hai ca trimit si revin..sa nu fac vreo boacana si sa pierd placintoiul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua
Am intrat sa ii spun si eu "bun venit lui Tudor!" chiar daca cu intarziere.
La multi David si Iulian.Sa fiti sanatosi si fericiti!
legat de cadouri eu i-am luat chestii dragute si de aici jucarii.
Pentru el am luat acum plastilina,aqua doodle.
Ma tenteaza catelul pus de Ramonika si ceva de la vtech.
www.mytoys.de/Vtech-Spiel-und-Lernstaubsauger/Vtech-Babyspielzeug/Vtech/KID/de-mt.to.br01.44.05/2265583 br / " target="_blank">aspirator
www.mytoys.de/Vtech-Baby-Tierspa%C3%9F-K%C3%A4nguru/Vtech-Babyspielzeug/Vtech/KID/de-mt.to.br01.44.05/1855262" target="_blank">cangur-stepper.
Geo e un dulce.A inceput sa vorbeasca mult.
Mananca de ma termina.
Lapte a inceput sa pape de aseara din nou dar putin (100ml maxim).
E si el la capitolul crize.
Il rasfatam mult.
Legat de olita:pana aseara vreo saptamana a facut in pat noaptea si pe zi cate putin.Motivul:cred ca il stresa faptul ca plecam devreme si ajungeam tarziu sau nu aveam timp de el.
De 2 zile nu fac altceva decat sa ma joc cu el si si-a revenit.
Azi noapte s-a trezit si a cerut la olitza,de dimi la fel.
Cand am plecat a plans un pic dupa mine si sot dar a adormit langa bunic repede.
Diseara e ziua nepotelei asa ca plecam la party.
Pupici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

IULIAN !
DAVID !
Gabitza !


Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

continuare...

am reusit sa vad toate pozicile postate de voi,dar mai greu cu comentariile ,asa ca zic aici : Shtephy,ai doua comori minunate ,care au crescut tare frumos!!!; Vlad de many s-a facut mai frumos decat il stiam si se pare ca a avut o aniversare reusita si cu colegii de gradi si "in the family"(btw,many succes si acomodare rapida la munca); Licu "mocofanul" e numai bun de pupacit si iti seamana leit!!; Dana david are niste bucle care (cred)starnesc invidia multor mamici de fetite si seamana leit cu tati,desi n-as fi zis;Magda Rares trebuie trecut categoric in alta categoria decat cea pana,e un baietel adorabil; Pinky-londoneza e absolut magnifica si ,like usually,extrem de finuta!!!

Ramoc urata treaba cu serviciul...sper ca totul sa se rezolve cat mai rapid si ,in mod favorabil ptr. tine,ptr.voi!!

Ancutza tare faza cu oglinda ..ce de comitet e Sabi si ce fain ca nu v-ati confruntat cu probleme majore de sanatate so far!!!!tineti-o tot asa!!!

Raluci mai e un pic si scapi si de hemoroizii pacatosi si de durerile la supt si...vin altele (halal sustinere,nu?); cat despre Renus-cel nevorbaret,sunt sigura ca exceleaza la alte capitole si isi va da drumul cand nici nu te astepti.....aaa ,era sa uit...eu am inceput de vreo doua zile sa-i dau lui David catina...i-am dat un sfert de lingurita prima data,apoi jumate...si cred ca vom merge pe una...s-a lins pe bot si a mai cerut

ALI si a mea dr.de familie ma lasa interzisa uneori...pana la urma,am schimbat-o!!! felicitari ptr. bilant!!!

Andre bine ai revenit pe forum si..la Cluj!!! cat stati prin zona ? oare nu ne putem vedea toate clujencele?

cory bine ca ati scapat usor de raceala; si noi suntem ca voi cu vorbitul,iar cu mancatul asijderea...asta e,nu pot fi cu toate,nu?


probabil,am mai ratat ceva fete..sa-mi fie cu iertare,dar s-a epuizat bateria (a mea,nu a laptopului)

va cu mare drag ... ma duc sa fur vreo 2 ore de somn,iar apoi fug sa-mi recuperez odorul de la mama....

va doresc numai bine tuturor !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Clujencele , nu ne organizam de o iesire?







gand la gand...eu,in principiu sunt libera in w-e (inainte de masa,ca dupa-masa avem ceva party-uri)...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ma bucur sa vad mesaje de la fete care nu prea mai scrisesera in ultimul timp: Andre, marijan, miany, tina
mai asteptam si alte fete "ratacite" sa ne scrie.

eu am o dilema si e o mare suparare in acelasi timp. deja ma stresa faptul ca incep munca intr-un departament nou, ca ma duc cu vestea ca-s gravida in 3 luni si ceva, acum mai aflu ca de pe 5 decembrie echipa merge in delegatie. nu stiu sigur, e posibil sa ma ia si pe mine. asta inseamna de luni dimineata pana vineri dupa-amiaza. si delegatii din astea tot vor mai fi, cam o sapt. pe luna.
eu am sa incerc initial sa tratez cu seful sa ma lase in pace, macar in decembrie, daca o avea ce sa-mi dea de lucru la birou ar fi super, insa tre sa fiu pregatita si pt. o eventuala plecare.
plecarea ar fi la Bacau. ma gandeam si la varianta sa vin seara acasa, insa dimineata ar fi criminal, ar trebui sa ma trezesc la 5 ca sa ajung pe la 8 dimineata in Bacau...
deci intrebarea ar fi ce parere aveti, sa o intarc pe Ruxi dinainte? rudele zic ca ar fi prea mare socul sa nu aiba nici tztz nici pe mine asa deodata... si sa o intarc mai repede cu cateva zile.
sau sa o las sa se intarce atunci cand voi fi plecata? insa ma tem sa nu sufere prea mult...
ea nu adoarme decat la tztz si la pranz si noaptea. desi lapte nu prea mai are ce sa suga, suge asa in gol, doar pt. placerea senzatiei.
offff... nu stiu ce sa fac.....




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

apropo de jucarii-cadouri:noi i-am luat lui David un banc de scule de la Ecoiffier si un lego....el n-are nici o treaba cu masinile cu pedale sau alte device-uri asemanatoare..prefera sa mearga perpedes...

A mai primit tot de la ecoiffier un garaj cu doua masini ,la care se pot atasa cuburi si poate construi ce-i trece prin cap ( avea un set de cuburi de anul trecut tot de la ei)...si un magarus din ala gonflabil ,pe care il calareste mai mereu....astea au fost cele mai mari atractii...aaa,sa nu uit masina de gunoi cu "pubela" in care pune tot ce incape : bile,servetele mototolite etc...

sper sa va fie de folos ,macar uneia din voi,ce am mentionat...

Mergi la inceput