Prietene la bine si la greu - 142

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Merge netul meu cu viteza melcului olog

Bine ai venit pe lume bebe-dolofan Tudor!!!

Refecere usoara, Ionela si felicitari!

Abia astept pozici si sa ne povestesti cum a fost. Ma bucur ca ai avut o nastere usoara

Ali,dupa cum ai scris,mie mi se pare ok sa pape galusti din alea. Trebuie sa o salvez sa incerc si eu sa o fac, m-ai facut foarte curioasa! Multumesc de reteta! Stai ca nu inteleg ceva: se folosesc prune proaspete,sau uscate?

Shtrumfy,la noi a inceput cu febra( a ajuns la 39,1) si mofturi...cred ca o durea cand inghitea.... Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic. Dar ai grija,ca nu e neaparat sa i sea dea antibiotic pt rosu in gat....

Dankutza,asa mi-ai facut "o pofta" de Londra cu pozele alea....
Sunteti foarte frumosi,frumoase pozele. Si vad ca ati avut timp sa vizitati foarte multe locuri. Cum s-a comportat Pinky? Cum si ce a papat?

Gabitza,tare rau imi pare ca trageti atat de mult,si tare rau imi pare de frumosii tai... Sper din tot sufletul sa le treaca mai repede
Chiar daca povesteai ceva trist,m-ai facut sa rad serios cu "exorcistul" si mersul la biserica
Am trecut si noi prin isterii de care povestesti tu,vad ca au trecut si fara preot. Cred ca este afectata de gradi....este o schimbare mare pt ea,si asa isi exteriorizeaza temerile,emotiile...
Eu am asociat isteriile Alexei cu schimbarile provocate de mutarea la casa,totul nou,lipsa copiilor etc. Cand este obosita face mai urat,clar! Putere sa avem,ca trec astea si vin altele....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Neatza,

Many
dau eu cafeaua azi, ca sunt pe ora veche am si cu aroma de migdale pt cine doreste, zahar brun, lapte si frisca

La Multi Ani Maria Andreea, sa te faci mare si frumoasa si sanatoasa

Strumfy multumim de vesti, ma bucur ca Ionela a scapat usor, si bebe Tudor e mare si cu forta

Of of Gabitza ce mai trageti si voi, sper sa va reveniti repede.

Referitor la raceli, daca are daca n-are, dupa ultima experienta, cea mai nasoala de altfel, am zis clar ca de la rpimul simptom am sa merg la medic, sunt convinsa ca nu ajungeam la antibiotic daca mergeam din prima

Intrebare - pt cine a facut sirop de catina, oare cum si cat se da? multumesc

Dankutza sa va fie de bine plimbarea

Monisu sper sa-ti revii si sa arunci capsa aia, cum e Iuli azi?

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 33+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Raluci , buna cafeaua. Sunt la birou, racita de nu mai #537;tiu de mine, deja am 2 sapt.de cand o tot trag.
O zi faina va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Neata ! Thanks de cofee Raluci imi plac migdalele de mor ,asa ca m-a uns pe suflet cafeaua ta. Durerile la supt in sarcina le stiu ,le-am experimentat si eu ,dar ma intrebam daca raman la fel de mari pe tot parcursul sarcinii. Felicitari ca le-ai facut fata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Felicitari Ionela pentru nasterea frumoasa si rapida ! Ma bucur ca totul a decurs asa cum ti-ai dorit! Bine ai venit bebe Tudor ! Sa ai o viata minunata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Neata ! Thanks de cofee Raluci imi plac migdalele de mor ,asa ca m-a uns pe suflet cafeaua ta. Durerile la supt in sarcina le stiu ,le-am experimentat si eu ,dar ma intrebam daca raman la fel de mari pe tot parcursul sarcinii. Felicitari ca le-ai facut fata!


vreau sa zic ca au fost perioade, zile cand nu au durut deloc, dar acum parca s-au accentuat si mai tare, oricum a inceput sa curga ceva de acolo pt ca se aude cum inghite si cere si a doua tzitzi

Renus e deja la a doua zi de neplans la gradi, adica nu mai plange cand il las

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 33+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata!

Am adus ceai cu miere si lamaie pentru doritori si pentru bolnaviori, sa va treaca repede!

Felicitari Ionela pentru bebe grasunel!
Abia asteptam sa ne povestesti despre alaptatul in tandem

in sfarsit prind si eu o aniversara de 2 ani live
Maria Andreea

pupescuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

LMA

Maria Andreea



O asteptam pe mami pe aici sa ne mai pove de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:



Dragele mele,

Revin la voi cu problema mea spinoasa legata de birocratie si legislatie incurcata.

- pana pe 8 sunt in CIC 1 iar pana la data nasterii sunt in aer cu venitul, adica nu primesc de nicaieri firma fiind in faliment
am sunat peste tot unde se putea suna, toti spun evident lucruri diferite
- cert este ca, casa de sanante imi poate plati concediul medical, dar tipa de acolo nu stie exact care e treaba cu contractul de munca suspendat, care evident dupa 9 nov devine activ
- acum am vb cu asta de la sananate care mai intreaba si ea juristii de acolo, dar m-a rugat sa mai intreb si eu daca am unde
- se exclude intrarea in somaj, pt ca teoretic casa de sananate imi va plati medicalul

Va rog tare mult daca aveti pe cine intreba la juridic am postat si nu a raspuns nimeni

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 33+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Eu am o stare blue. Acum cateva luni cand mi s- a atricat laptopul ,de fapt cand mi l-au dat pe jos golanii astia mici ,mi s-a dus banda+displaiul ,iar hardul era "doar zgariat" . Nu l-am inlocuit atunci pt ca m-au costat mult celelalte . Acum desigur ca s-a dus hardul si mai dureaza o vreme pana il vom putea repara. Din fericire am vazut ca pot citi forumul si de pe telefon si voi incerca sa scriu periodic ,chiar daca doar cateva randuri.
La poze din pacate nu ma pot uita,vad niste chestii tare mici.

Licu ,felicitari micutului crestin ! Iar Amalia eu sunt convinsa ca nu a fost si nu este neglijata ,nu te mai invinovati te rog.Curand te vom auzi ca repeta tot ce aude.
Uitsem sa iti zic ca mi-a placut mult ce am vazut pe blog,esti no 1 !
Ah, ce am ras ca nu- l recunosteai pe Iustin in haine roz.L-am imbracat mereu asa ,dar mai mult pe dedesubt sau prin casa.Dara iarna asta va purta gecile Stefaniei mov si roz . Sunt sigura ca si lui Dragos ii va sta bine in hainutele Amaliei.
Hemangiomul nostru intr-adevar se mai vede cand plange sau e agitat. Nici nu stiu daca va fi invizibil candva.

Monis ,lasa capsa ,tinem pumnii sa fie totul ok.pup

Many acomodare usoara la sservici si sanatate multa.pup.

Dozz ce schimbare de cariera planuiesti? Fain ca mergi la workshop,eu te astept cu detalii .sanatate si pupici micutei Ana.

Lyly pari tare busy. Cand ajungi acasa la Alexut?puuup

Shtrumphy gatul rosu nu inseamna antibiotic. E ok tantum verde sau nurofen pt efectul antiinflamator.

Deocamdata atat ,fug la joaca,pup gasca.

Mergi la inceput