Invatamantul Step by step

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Buna dimineata!

In primul rand multumesc pentru raspunsuri.

Am sa incerc sa raspund la fiecare in parte pe cat se poate.

Lemia, m-am sfatuit cu multa lume si majoritatea mi-au spus sa nu aleg dupa scoala, dupa renume sau dupa cate premii au castigat. In primul rand sa gasesc un invatator bun, dedicat care sa se ocupe cum trebuie de copilul meu. Chestia asta insa nu o pot face pentru ca inca nu se stie cine va preda la aceste clase 0.

Monica, nici eu nu sunt sigura daca am facut alegerea cea buna, insa am tot timpul sa ma razgandesc.

Daneta, chiar ma bucur ca te-ai intins atat. Am citit cu placere despre ce ai scris, si te mai astept si cu alte relatari la cald :). Felicitari pentru puiul tau istet!

Stela imi pare bine ca aud si pareri pro fata de aceasta forma de invatamant. Mie , sincer, mi se pare mult mai ok decat cea traditionala, pentru ca la anul , puiul meu nu va avea nici 6 ani impliti cand va intra la scoala si ma gandesc ca o sa-i fie foarte greu sa se adapteze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura.carol spune:

Buna, ma bucur ca exista un topic si cu acest subiect.
Daneta ma bucur ca ai scris asa de multe detalii despre step by step, sper sa mai revii si cu alte informatii.
Si eu vreau sa o dau pe Denisa in 2012 la clasa 0 la step, la fel ca si CamiSol
Laura mami de Sofia 11 luni si Denisa 5 ani si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaP spune:

Mamicile cu copii ce au fost la Sbs, cum e in clasa a 5-a?
Se simte ca Sbs le-a "blegit" copii asa cum sunt multe feedbackuri? Ori sunt copii mai responsabili vs cei de la traditional?

Eu am fost la sc 5 si mi s-a spus ca sunt mai responsabili, ca daca nu inteleg ceva, se duc la profesor si ii intreaba pana inteleg (de. ex.).

Mergi la inceput