Pentru copii-hainute,lapte, cosmetice, etc.-29

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ok,multumesc mult

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Aaa si am uitat sa mentionez ca am primit ieri coletul cu laptic de la Catod,multumim tare mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Citat:
citat din mesajul lui Neli_ra

Aaa si am uitat sa mentionez ca am primit ieri coletul cu laptic de la Catod,multumim tare mult!

Mami de fetite jucause Anastasia Marina(14 08 2009) si Iarina Ioana(16 03 2011) si ingeras Marian(David)- 08.09.2006-08.09.2006


Cu mult drag, ma bucur ca a ajuns si de la mine coletul si ca Iarina are acum laptic...
numai bine!!

_

mami si minunea Mihnea


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2bobocei spune:

Buna ziua,

Am descoperit astazi acest subiect si m-am gandit sa scriu in speranta ca vor exista persoane care sa ajute niste copilasi cu care viata nu a fost foarte darnica.
Despre cei trei copii am citit in ziarul Libertatea chiar in preajma Craciunului. Impreuna cu colegii de serviciu am reusit sa le aducem spiritul Craciunului in casa mai mult decat modesta in care stau. Este vorba de trei baietei in varsta de 4 ani, 3 ani si 9 luni.
In afara de ajutorul de Craciun am mai reusit sa facem o colecta si sa le cumparam lemne de foc, butelie si aragaz.
Au nevoie de alimente pentru a-si asigura traiul de zi cu zi, iar cel mai mic de lapte (NAN2).
Despre cazul lor putei citi aici:
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/mos-craciun-romani-saraci-370641.html
http://www.bzb.ro/index.php?page_name=stire_detalii&id_stire=69032

Multumesc anticipat celor care pot oferi un ajutor cat de mic acestor copii (adresa lor este: Caruntu Radu Claudia, com. Feldioara, sat Rotbav, jud. Brasov)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui 2bobocei

Buna ziua,

Am descoperit astazi acest subiect si m-am gandit sa scriu in speranta ca vor exista persoane care sa ajute niste copilasi cu care viata nu a fost foarte darnica.
Despre cei trei copii am citit in ziarul Libertatea chiar in preajma Craciunului. Impreuna cu colegii de serviciu am reusit sa le aducem spiritul Craciunului in casa mai mult decat modesta in care stau. Este vorba de trei baietei in varsta de 4 ani, 3 ani si 9 luni.
In afara de ajutorul de Craciun am mai reusit sa facem o colecta si sa le cumparam lemne de foc, butelie si aragaz.
Au nevoie de alimente pentru a-si asigura traiul de zi cu zi, iar cel mai mic de lapte (NAN2).
Despre cazul lor putei citi aici:
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/mos-craciun-romani-saraci-370641.html
http://www.bzb.ro/index.php?page_name=stire_detalii&id_stire=69032

Multumesc anticipat celor care pot oferi un ajutor cat de mic acestor copii (adresa lor este: Caruntu Radu Claudia, com. Feldioara, sat Rotbav, jud. Brasov)




MTHFR C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot o sarcina pierduta in urma unui avort spontan la 8s si 4z



Scumpa, multumim mult ca ni te alaturi dar nu putem lua acest caz deoarece nu se incadreaza (inca) la regulile acestui topic.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Anca, multumesc mult!

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Revin si eu, ca pana acum nu mi-ati dat nici o adresa, asa ca am ramas cu ce oferisem fiindca n-am avut cui sa le dau.
Respectiv cateva cutii cu cereale Topfer si Milupa, inclusiv cu lapte, care se pot da bebeilor de peste 6 luni in loc de lapte simplu la unele mese, niste biberoane avent folosite, vreo 2 suzete, doua cearsafuri de pat pt bebe nefolosite dar spalate si o pernuta. Posibil sa mai gasesc si lucrusoare in jur de 9-12 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisoi_aluna

Revin si eu, ca pana acum nu mi-ati dat nici o adresa, asa ca am ramas cu ce oferisem fiindca n-am avut cui sa le dau.
Respectiv cateva cutii cu cereale Topfer si Milupa, inclusiv cu lapte, care se pot da bebeilor de peste 6 luni in loc de lapte simplu la unele mese, niste biberoane avent folosite, vreo 2 suzete, doua cearsafuri de pat pt bebe nefolosite dar spalate si o pernuta. Posibil sa mai gasesc si lucrusoare in jur de 9-12 luni.

<><><><><><><><><><>

Cristina, mami de pisoi ANDREI (16.02.2011)

Totul sau nimic. Si de obicei totul...

LA BAZAR




Anca Dragoman vorbea de niste copii cu nevoi din Bacau,dintre care,unul de ~ 3 luni,probabil ca ii vor fi de folos cat de curand,intreab-o pe ea daca i se pare ok sa le trimiti catre acel copil,dar si pe fete acelasi lucru.
Anca,a plecat si de aici un colet catre acei copii,am pus mai multe lucrusoare,pentru ambii copii,are greutate de 5,260 kg.Nu stiu cand va ajunge cu vremea rea de acum si frigul naprasnic din tara.
Pup tare,aveti grija de voi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Trimit adresele diseara, cand ajung acasa,ok?

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cristina daca ni le poti da este ok,mersi mult si iti dau fetele adresa.
Neli iti multumesc tare mult .
anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput