FORMULARUL E 112

FORMULARUL E 112 | Autor: doinabita

Link direct la acest mesaj

Va rog cine stie de unde se poate procura acest formular pentru a fi comletat? Unde se depune pentru un copil al carei mame are domiciliul in Bucuresti? Mai multe detalii va rog?Este vorba de o fetita de 3 ani, trebuie operata pentru a merge normal, are probleme la un sold si are recomandare pentru a fi operata la Chisinau sau in Austria. Costul numai al operatiei este de 1000 euro plus o "clema" speciala pe care trebuie sa o cumpere pentru ai fi pusa la sold. Va rog cine stie sa imi de un raspuns.
Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

http://www.desprecopii.com/info-id-1584-nm-Formularul-E112-ghid-practic-pentru-obtinerea-si-completarea-sa.htm

succes!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Buna! Bunicul meu a fost operat de un anevrism, acum cateva luni, in Germania, costurile fiind decontate prin acest formular. Pe noi ne*a ajutat si indrumat mult medicul care a recomandat procedura. Pasii au fost urmatorii:
- medicul a trimis un email clinicii din Germania, a descris situatia pacientului si a cerut acceptul lor pentru operatie
- clinica a trimis tot prin email un raspuns, in care au precizat ca pot face operatia, cat costa in total, operatia + spitalizarea, de cate zile de spitalizare este nevoie si in ce perioada trebuie sa se prezinte acolo
- cu acest accept tradus legalizat in limba romana, impreuna cu actele bunicului si documentele standard completate de medicul de aici am facut un dosar pe care l*am dus la Casa de asigurari din judetul nostru. E important ca medicul sa completeze corect formularul; totul depinde de asta - trebuie sa apara clar ca operatia nu se poate face in Romania in timp util si de ce.
- noi am primit ok-ul in cateva zile si am mers cu dosarul in Germania. Nu am tradus nimic in germana, pentru ca acolo l-au preluat medici romani, in caz contrar actele trebuie traduse legalizat.


Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Va mulumesc mult! O sa ii arat mamicii ce are de facut.E debusolata dupa ani... de cautari, cine sa o opereze ...unde...si isi doreste atat de mult sa isi vada fetita mergand normal!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virginia333 spune:

Mai multe informatii despre formularul E112 sau S2 (asa cum se numeste acum) si despre problemele care ar putea sa apara la intocmirea dosarului puteti citi aici www.activ-traduceri.ro/blog/2013/02/20/formularul-e112-cum-se-poate-obtine-finantare-pentru-tratamente-in-strainatate/" target="_blank">http://www.activ-traduceri.ro/blog/2013/02/20/formularul-e112-cum-se-poate-obtine-finantare-pentru-tratamente-in-strainatate/, mie mi s-a parut complet si pe intelesul tuturor. Multa sanatate!

Mergi la inceput