Prietene la bine si la greu - 141

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Buna fetelor!
Incep cu urarile de rigoare, unele cu mare intarziere, dar mai bine mai tarziu decat deloc.

La Multi Ani lui David ,Mayei ,Alexei ,Gabrielei ,lui Andrei ,lui Mateo lui Dominic, lui Rares, lui Danut !!! Sa fiti sanatosi ,sa cresteti mari ,sa fiti iubiti si fericiti !

La multi anu Ramonika, multa sanatate si o sarcina usoara in continuare


Am admirat copilasi frumosi de Laura, si Stephy, pe care le salut calduros

Ancuta- ce frumos s-a adaptat Sabi, noi mergem 3 zile si 5 stam acasa, acum imi tuseste foarte urat.

pup toate fetele si cele nenominalizate, Ionela asteptam vesti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

La multi ani Rares!!!La multi ani Danut!!!

Dragos a terminat cu febra cam de ieri,imi pare rau ca i-am dat dimineata o doza de antibiotic,acum e cu muci care pot fi aspirati.
Cu Eva abia acum incepe distractia,azi noapte pe la 4 faceam impachetari, avea 39 la axila , azi imi iar febra mare....plus ca abia poate inghiti orice de cat e gatul de imflamat....




vara asta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

LA MULTI ANI DANUTZ cel dragutz, sa fii fericiti si bucuros toata viata, sanatate maxima


Gabitza ce mila de de pui, sper sa-si revina repede. Sanatate multa


Many gata petrecerea lui Vlad la gradi? cum a fost, avem poze?

Ancutz asa mi-e de de unii angajatori, sper ca pana la urma sa te inteleaga si sa te lase acasa de ziua fetitzei

Monisu distractie placuta si spor la vanzare

Shtephy puii tai sunt adorabili, mai ales dumnealui. Ma intrebai daca Renus mai primeste tzitzi, sigur ca da, nu se lasa el asa usor

Incheiem si noi o saptamana completa de gradi, cu mare succes, Remus inca de marti s-a comportat foarte bine, plange putin cand il las, in rest se joaca si mananca

IONELA

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 31+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

la multi ani, danut



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Buna ziua!
Danut sa ai o zi frumoasa in care sa te bucuri de fiecare cadou si fiecare imbratisare!
floricik cred ca alergi deja catre Zburly
Lumi imi pare rau de accident, te inteleg cu alergatura la service, eu de abia am scos masina din service de o luna si azi a intrat un nene in mine la semafor Imi pare rau ca ai asa multe pe cap, incearca sa gasesti putin timp si ca sa te relaxezi nitel Saraca Alexa, (acu vad ca ii zici Annabelle, pina la urma cum ramine? ) cu tusea aia, Stodal sau Prospan n-au functionat deloc?
natalia si la voi vad ca mersul la cresa s-a lasat cu imbolnaviri dese
ancutza cam urit ti-a pus problema dna directoare, poti incerca sa pari foarte doritoare de a reveni pe 3 dar sa-i spui ca de la directia de unde vine indemnizatia pt copil ti-au zis ca daca te intorci chiar si cu o zi mai devreme trebuie sa faci cerere sa te scoata de la plata pt ziua aia ca sa nu fii platita dublu si de catre angajator si ca e mare alergatura si birocratie doar pt o zi
Am vazut super poze cu pui de shtephy, Iustin in costum de baie roz este foarte haios iar Shtephitza cocotata in copac e o scumpa si mi-a adus aminte de copilaria mea de maimutica
La gradinita a fost mare bairam mare, Lila era toata unsa pe la botic cu tort si mega-incintata de petrecere si a fost si foarte generoasa si a facut cadou coiful ei unui baietel care si-l pierduse pe al lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Ancutz asa mi-e de de unii angajatori, sper ca pana la urma sa te inteleaga si sa te lase acasa de ziua fetitzei



nu exista asa ceva, asta ar insemna sa recunoasca ei ca eu am dreptate ceea ce nu se va intampla ever



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Ancutz dreptate ai oricum, ca doar asa zice legea, dar uite D-na diplomat Lili zice bine ce zice , imi pare rau draga mea de masina


Oare al meu copil este singurul care nu zice NIMIK?

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 33+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a

ancutza cam urit ti-a pus problema dna directoare, poti incerca sa pari foarte doritoare de a reveni pe 3 dar sa-i spui ca de la directia de unde vine indemnizatia pt copil ti-au zis ca daca te intorci chiar si cu o zi mai devreme trebuie sa faci cerere sa te scoata de la plata pt ziua aia ca sa nu fii platita dublu si de catre angajator si ca e mare alergatura si birocratie doar pt o zi
Am vazut super poze cu pui de shtephy, Iustin in costum de baie roz este foarte haios iar Shtephitza cocotata in copac e o scumpa si mi-a adus aminte de copilaria mea de maimutica
La gradinita a fost mare bairam mare, Lila era toata unsa pe la botic cu tort si mega-incintata de petrecere si a fost si foarte generoasa si a facut cadou coiful ei unui baietel care si-l pierduse pe al lui



Lili, eu i-am scris frumos, in doua e-mailuri ca pe mine nu ma deranjeaza ca mie mi-e totuna ori cu o zi ori fara o zi...i-am zis ca am vb la ANPS si ca ar trebui sa merg sa fac cerere pt a-mi scade ultima zi din indemnizatie, si i-am mai scris ca singura mea treaba era sa duc un suc si o prajitura la cresa la copil.

Nu am mai primit nici un raspuns.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Raluci stai linistita, nici Sabina nu zice multe...stie sa zica franturi din cuvinte, de cele mai multe ori doar o silaba si asta la vreo 10-15 cuvinte...au timp, draga mea, au timp


acu' sa va mai zic ca mi-am spart oglinda dreapta la masina azi dimineata cand am dus-o pe Sabi la cresa?

mi-am uitat racleta in casa, m-am chinuit sa curat geamul de gheata cu o lopatica de-a Sabinei ce zacea prin masina si nu prea am reusit, soarele imi batea fix din fata, eu nu vedeam nimic, straduta stramta, a venit unul de pe contrasens si am tras prea tare dreapta eu chioara fiind de la soarele care se reflecta in gheata de pe parbriz...si spuf, a disparut oglinda mea, dar si a celui de pe dreapta pe care l-am "atins"

deci fetelor, se poarta in sezonul toamna-iarna masinile avariate



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Danut


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 36+ cu

Mergi la inceput