dublu test gresit

dublu test gresit | Autor: marmelada08

Link direct la acest mesaj

Cine poate sa ma ajute si pe mineee ?va rooog muuult :(
Am facut de 2 ori dublu test la un medic care nu stie sa-si faca treaba si mi-a facut varza ambele teste spunandu-mi ca sunt perfecte am aflat ca sunt in pericol de sindrom Down.este de evitat domnul asazis doctor fluieras mihai si va implor recomandati-mi si mie un doctor bun cat mai repede pt ca imi este fff frica si sunt speriata maxim.:(
multumesc anticipat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

poi si de unde stii ca e gresit? de unde stii de acest pericol? ca nu inteleg

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marmelada08 spune:

Nu eu am considerat ca e gresit, ci doi ginecologi de la Medlife si Medas care au zis ca rezultatele nu corespund cu datele clinice si cu ecografia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

pai du-te si fa testul la cei la care ai fost

Multumesc Bunului Dumnezeu!
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

De aceea eu n-am facut nici un test la nici o sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

nici nu am zis ca 'tu consideri'...te-am intrebat de unde stii, atata tot, ca sa intelegem si noi. pt ca nu ai specificat nimic in prima postare. poi si de ai gasit alti 2 care sa-ti zica ca e gresit, de ce nu mergi in continuare cu unul dintre ei daca iti inspira mai mare incredere? stii, schimbul asta de medici, ca sosetele, iti da o nesiguranta mare si iti va fi greu.....si asa avem noi fobiile noastre, in sarcina, daca nu ai nici minim de incredere in medic, atunci e grav.

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

In primul rand: Dar de ce ai facut de doua ori acelasi test, la acelasi medic? Daca ti-a zis ca e perfect, de ce te-a pus sa-l repeti? In ce sapt. esti? Mai ai timp sa-l faci o data undeva unde sa ai incredere? (se face din s11 pana in s13+6z)

In al doilea rand: Dublul test, ca si triplul, sunt teste statistice, asta inseamna ca din 100 de persoane care corespundeau medical situatiei tale, la tz a aparut o problema (se investigheaza mai multe boli, nu numai sindromul Down). Singurul test care te poate asigura de sanatatea lui bb e amniocenteza, din luna a 5-a. Si Amniocenteza e asociata cu un risc de 3% de avort spontan.

In al treilea rand, increderea in medic e vitala, mai ales in timpul sarcinii. Daca cel la care mergi acum nu iti inspira incredere, schimba-l! Cu cat mai repede, cu atat mai bine! (mie de exemplu, echipa medicala de la Medlife imi inspira suficienta incredere ca s-o recomand, dar asta e o parere personala)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:


la Medlife au medici buni..ca sa stai linistita ar trebui sa ceri parerea lui pelinescu sau dr iliescu..sunt doctori cu multa experienta si te pot linisti..steriu este iarasi buna.
adica pericolul se poate vedea in interpretarea testului...unde ai facut testul?

Mergi la inceput