Bulgarasii de ianuarie-februarie 2012(26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

buna dimineata,

multumim lady pt capitol nou.
hmmm...nu stiam ca aveam un "pruteanu" printre noi. credeam ca suntem aici ca sa dam/primim/impartasim informatii/sfaturi ca de la suflet la suflet nu sa ne urmarim gresilile gramaticale/ de exprimare/ de redactare. e adevarat ca nu e f placut sa le vezi, dar cred ca cu putina bunavointa poti trece peste ele si poti da un sfat atunci cand cineva ti-l cere, analizand contextul nu detaliile.
ma scuzati, nu m-am putut abtine.
lady nu stiu cum sa te ajut cu verigheta - cred ca cel mai bine te duci la un bijutier.
ana - acum iti vad poza.
eu am primit rezultatele de la analiza alaninaminotrasfareza(GPT/ALAT/ALT) si iata ca dupa 3 saptamani de regim - nu ca as fi tinut cine stie ce, dar n-am mai mancat prajeli- si dupa essentiale forte mi-au scazut aproape la jumatate, adica de la 107, astazi am 59. Bine, tot este mare, pentru ca maximul e 35, dar oricum e bine ca a scazut.

am facut rost de o brosura despre alaptare si as vrea sa v-o impartasesc. puteti sa-mi trimiteti pe pm parola contului comun?
multumesc.
zi buna tuturor!


25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata fetele

my lady la bijutier sigur o rezolvi ...eu am pierdut de 2 ori verigheta in nisip si am gasit-o de fiecare data dar nu m-am gandit la superstitii

lali

iaura si mie imi place Flavia

iar am o stare tampita...cu puls mare si tremur interior

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37) si 20+

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

vaii cat a-ti scris nici nu mai stiu cu cine vroiam sa vorbesc.

Mamicile de baietei va lasati mai prejos repede sa vad aici liste de nume ca sunt in dilema mare.


Ieri am fost la eco si baietelul meu are 1100 de grame e minion delicat ca o fetita ,insa nici la mine nu s-a intors.

Cati parca tu ziceai ca sti niste exercitii despre cum sa facem sa se intoarca bebe ne mai explici o data?

A reusit sa-i prinda 2 poze cu fetisoara si e frumos ,rau de tot nu ca-i al meu dar chiar e fruomos.
Seamana leit cu tacsu si de la mine are buzele mari carnoase si era botos si se freca la ochisori ca era somn ma mititelu.


IR -urile sunt bune sub 1.

Si de azi intram la curatenie ca marti vine mobila noastra si a lui bebe

28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ica7




nu stiam ca aveam un "pruteanu" printre noi. credeam ca suntem aici ca sa dam/primim/impartasim informatii/sfaturi ca de la suflet la suflet nu sa ne urmarim gresilile gramaticale/ de exprimare/ de redactare. e adevarat ca nu e f placut sa le vezi, dar cred ca cu putina bunavointa poti trece peste ele si poti da un sfat atunci cand cineva ti-l cere, analizand contextul nu detaliile.





nu te supara!!!Unii oameni, chiar nu pot suporta greselile gramaticale.Si eu am tendinta sa corectez, de multe ori o fac...insa conteaza mult si "modul"!Eu una nu m-am suparat..m-am invatat cu Annisia...ne-am mai "ciufulit" noi si anterior!Fiecare avem personalitatea noastra si modul nostru de a fi si a convietui..insa (auto)educarea niciodata nu strica!

Tare as vrea ca aceasta odisee sa supravietuieasca si sa legam prietenii frumoase si durabile si dincolo de .Sunt foarte multe odisei care se destrama din "lupte" fara sens, din cauza de orgolii ranite, dorinta de monopolizare si sindrom de "centrul atentiei".Uneori trebuie sa mai lasam si de la noi si sa trecem mai departe, daca vrem ca "Bulgarasii" sa existe/reziste muuuuult timp de acum incolo.Avem ce invata una de la alta.Vor veni vremuri cand vom avea nevoie una de alta, mai mult decat credeti/va dati seama.Cand vom plange si vom rade impreuna!Si va veni si vremea cand vom reincepe munca...grijile vor spori, timpul alocat forumului se va imputina..unele vom mai intra la o vorba..altele deloc...foarte multe vor renunta si dupa nastere la a mai scrie pe forum.Multe se vor petrece..dar toate le vreau petrecute alaturi de voi, impreuna si pe ploi si pe furtuna cat si cand rasare soarele si se vede curcubeul!



24+cuMikaela Christinne Annalia si Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Lady, multumim pentru noul capitol! Mie imi plac numele alese de tine si oricum nu conteaza ce spun ceilalti, conteaza ce va place voua.
Eu sunt pro nume neaose nu numai pentru ca imi plac (am mai spus mai demult ca eu sunt o persoana mai simpla, asa, nu-s deloc pretentioasa) ci si pentru ca pur si simplu un nume strain nu s-ar potrivi cu numele de familie. Nu vreau sa supar pe nimeni dar, acum sincer, voua cum va suna o combinatie de nume gen Anais Pupaza?
Viitoarea nasa a fiica-mii a venit cu propunerea ca daca tot stam in Germania sa punem si un prenume nemtesc. Mi s-au inmuiat picioarele cand am auzit... Ea propusese Erika. Pe langa ca nu-mi place deloc (mi-o aduc aminte pe invatatoarea din clasele 3-4 pe care asa o chema), se potriveste ca nuca in perete atat cu Ioana cat si cu numele de familie. Singurul nume pur nemtesc care imi place e tot Ioana dar in varianta nemteasca de Johanna. Dar iar, se potriveste ca nuca in perete cu numele de familie. Deci pica varianta. In plus, la noi nu e nimic batut in cuie, nu se stie daca nu cumva, peste ani, vom hotari sa ne intoarcem in tara si atunci toti ii vor stalci numele daca ii pun Johanna. La Maria a fost simplu, e un nume international, intalnit cam peste tot. Pana si nemtii il au, alaturi de varianta Marie.
Apropo de nume combinate, sa va povestesc o anecdota (reala!) de pe vremea studentiei mele:
La Facultatea de Litere a venit intr-un an un profesor nou, foarte bun din punct de vedere al profesiei, de altfel. Cand a intrat prima oara sa-si cunoasca colegii, s-a prezentat:
-Buna ziua, ma numesc N. Rata.
Una din doamnele profesoare de acolo, curioasa, l-a intrebat:
- Nicolae?
Omul s-a fastacit si a raspuns:
- Nu Nicolae, Napoleon.
Bietul om...
Lady, imi pare rau de verigheta si te inteleg. Eu am pierdut-o pe a mea de tot. Mi-am scos-o de pe deget pentru ca dupa nunta m-am ingrasat mult si incepuse sa-mi faca rana. Am agatat-o de o bratarica de aur pe care o purtam mereu, n-o scoteam niciodata de la mana. De Craciunul 2009 m-am trezit ca nu mai aveam bratara la mana. Am plans o gramada. Anul viitor vrem sa ne luam altele si pentru ca tot vom avea o nunta in familie o sa cununam si noile verighete.
Despre curatatul aurului chiar nu stiu nimic.
Iaura, imi place fff mult Flavia!


de Maria Cornelia (20.09.2006) si 27+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ica..trimite brosura pe e_mail la ian.feb2012@gmail.com

de acolo o poate citi oricine are parola la contul comun!



24+cuMikaela Christinne Annalia si Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

noi nu ne numim "pupaza". dar ai dreptate:cand pui prenumele trebuie tinut cont de foarte multi factori!Noi avem noroc ca numele nostru de familie nu inseamna nimic.Al meu de domnisoara era POTERASHU

Imi pare rau si de verigheta pierduta de catre tine..te inteleg prea bine!



24+cuMikaela Christinne Annalia si Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Altese - nu prea ma pricep la explicat, dar uite am gasit un link care poate sa te ajute. Te uiti la ultimul paragraf More at home remedies http://www.naturalqi.com/moxibustion_turning_breech_baby.html

O zi frumoasa va doresc !!!



gravidutza 26+ de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

noi nu ne numim "pupaza". dar ai dreptate:cand pui prenumele trebuie tinut cont de foarte multi factori!Noi avem noroc ca numele nostru de familie nu inseamna nimic.Al meu de domnisoara era POTERASHU

Imi pare rau si de verigheta pierduta de catre tine..te inteleg prea bine!



24+cuMikaela Christinne Annalia si Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


MyLady, pai nici nu m-am referit la tine cand am scris de combinatia de nume cu atat mai mult cu cat n-am de unde sa stiu care e numele vostru. Am adus treaba asta in discutie pentru ca am intalnit cazuri de "Anais Pupaza".

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 27+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

noi nu ne numim "pupaza". dar ai dreptate:cand pui prenumele trebuie tinut cont de foarte multi factori!Noi avem noroc ca numele nostru de familie nu inseamna nimic.Al meu de domnisoara era POTERASHU

Imi pare rau si de verigheta pierduta de catre tine..te inteleg prea bine!



24+cuMikaela Christinne Annalia si Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


MyLady, pai nici nu m-am referit la tine cand am scris de combinatia de nume cu atat mai mult cu cat n-am de unde sa stiu care e numele vostru. Am adus treaba asta in discutie pentru ca am intalnit cazuri de "Anais Pupaza".

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 27+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul


Pricepusem...voiam doar sa subliniez faza cu "atunci cand alegi un prenume trebuie sa fii atent/a la toti factorii



24+cuMikaela Christinne Annalia si Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput