Bazar umanitar (69)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:




explic prin exemplificare...ca sa inteleg exact:

1.claudia andrici-pantaloni(7 lei) http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=19310-caz RAUL

2.ducky-bluza(5 lei) http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=32410-caz la alegere


ambele au specificat plus trei lei in contul lui Raul/respectiv cel ales

eu fac cum?

1.depun 7lei +3 lei-o chitanta si 5 lei plus trei lei a doua chitanta
2.fac o chitanta cu sumele adunate de 7+3+5+3, total 18 lei
3.fac o chitanta din sumele adunate 7+5 la care adaug doar o taxa de 3 lei, adica total 15 lei?


intreb acum ca sa stiu pe viitor...acu' sa nu credeti ca mor de 3 lei...insa ma intereseaza sa stiu..daca o chitanta poate face proba platii a doua produse sau trebuie chitanta pt fiecare-n parte!




28+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexandrina

O chitanta de la banca e pefect.

Daca sunt 2 donatori si fiecare are specificata taxa de transport, pui doua taxe de transport. Asta e obligatoriu. Daca niciunul nu cere taca de transport, nu trebuie sa adaugi nimic.

Daca faci vreun fel de transfer interbancar, mai poti adauga 3 lei. Asta e optional, pentru taxele care se retin la destinatie.

Ca nu stiu la care "3 lei" te referi.


la taxa de transport ma refeream.scuza-ma nu am observat mesajul tau ci pe al lui dicristea

acum am inteles




28+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Citat:
citat din mesajul lui alexandrina

O chitanta de la banca e pefect.

Daca sunt 2 donatori si fiecare are specificata taxa de transport, pui doua taxe de transport. Asta e obligatoriu. Daca niciunul nu cere taca de transport, nu trebuie sa adaugi nimic.

Daca faci vreun fel de transfer interbancar, mai poti adauga 3 lei. Asta e optional, pentru taxele care se retin la destinatie.

Ca nu stiu la care "3 lei" te referi.


la taxa de transport ma refeream.scuza-ma nu am observat mesajul tau ci pe al lui dicristea

acum am inteles


Nu am vazut ca a raspuns Aleandrina, ca nu ma mai chinuiam atata sa fiu inteligibila ...ca e asa frustrant sa vad ca nici nu imi reuseste







CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc1.jpg" target="_blank"> VREM PE SKYJET!!
www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc2.jpg" target="_blank"> NU MAI VREAU SABII TOATA VIATA!!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=7" target="_blank"> A INCEPUT VOTAREA!



www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

dicristea...sau sunt eu(o telecomanda...doua)




28+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

2.fac o chitanta cu sumele adunate de 7+3+5+3, total 18 lei



Asta e versiunea corecta.
Daca produsele ar fi fost de la aceeasi persoana, puneai doar 3 lei pt transport, fiind un singur colet de trimis. In cazul asta insa trebuie sa pui cate 3 lei pt fiecare colet ce-l vei primi.




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

'neatza!

multumesc




28+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Hello
Am si eu nevoie daca are cineva de pus la bazar 7un costum de schi pentru un baiat de 11-12 ani si o pereche de patine numarul 35-36 .Mersi

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">VARA 2011-AC1 SI AC2

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Intereseaza pe cineva un costum de mos Craciun cam pt 4-5 ani, pt serbare?




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Are cineva o rochie alba lunga de pus la bazar, pt. 8 ani, pt. serbare?

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

(Niciodata sa nu spui niciodata!)
http://www.quadrille.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Am achitat acum 35 de lei pentru ionela pentru doua produse primite in avans de la dicirstea cu celalat colet. Initialele de la plata sunt DG, imi pare rau nu pot scana chitanta.

Mergi la inceput