Dr. Catalin Haiduc - 9

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcineea29 spune:

Buna tuturor! Multumesc de raspunsuri! Nu am nascut inca, astept in fiecare zi. La ultimul control dl dr mi-a zis ca am colul deschis si cel mic trebuie sa vina din moment in moment...dar se pare ca se lasa greu. Daca nu nasc de la sine pana joi, dl dr o sa-mi provoace nasterea. mai e un pic. Revin cu vesti dupa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea204 spune:

Buna , fetele.
Stiti cumva daca dl. dr. este maine dimineata la spital. as vrea sa merg la un control si tot sun la spital sa intreb si d-na care imi raspunde spune ca nu stie


28 ani, MTHFR C677T homozigot
2 avorturi spontane la 5sapt si 6sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea204

Buna , fetele.
Stiti cumva daca dl. dr. este maine dimineata la spital. as vrea sa merg la un control si tot sun la spital sa intreb si d-na care imi raspunde spune ca nu stie


28 ani, MTHFR C677T homozigot
2 avorturi spontane la 5sapt si 6sapt


Buna, eu stiu ca este la spital in fieacre zi de la 8.00 la 12.00 , dar de ce nu mergi la cabinet? la spital e posibil sa nu aibe timp ...
il gasesti la cabinet Medical City: www.medicalcity.ro
Este 160 Ron consultatia.

te asteptam cu vesti. bafta!


Ane cu Maria Evelina in 36 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea204 spune:

Este prea scurt timpul sa fac programare la cabinet si daca imi mai face si eco mai este inca 2mil si ceva. De aceea as vrea sa merg la siptal.


28 ani, MTHFR C677T homozigot
2 avorturi spontane la 5sapt si 6sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Buna fetele,

ane-maria, asa cum spunea si yellowella, daca te apuca noaptea contractiile, te duci la spital, medicul de garda te controleaza si daca travaliul e declansat il suna ei. Si la mine au inceput contractiile noaptea, dar la spital am ajuns dimineata si nu l-am asteptat decat 10 minute.

Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Albinutzzza

Buna fetele,

ane-maria, asa cum spunea si yellowella, daca te apuca noaptea contractiile, te duci la spital, medicul de garda te controleaza si daca travaliul e declansat il suna ei. Si la mine au inceput contractiile noaptea, dar la spital am ajuns dimineata si nu l-am asteptat decat 10 minute.

Multa bafta!







Multumesc Albinutzza insa sper sa mai aibe rabdare bebelina mea macar pana pe la inceputul lui februarie , acum am doar 36 saptamani si o zi, deci ar mai fi macar 2 saptamani; dar intrebam ca sa stiu ce am de facut, pt ca nu am apucat sa il intreb si aspectul asta; si abia pe 31 dec mai am programare la Dr.

Tu ce mai faci , cum te simti?


Ane cu Maria Evelina in 36 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Sa-ti faci din timp o listuta cu toate intrebarile..asa nu uiti nimic.
Sa vorbesti cu bebelina sa stea cuminte la caldurica si sa nu te chinuie la nastere.
Eu sunt bine, multumesc. Un pic obosita..i-am luat motul lui Stefan. In rest, totul bine..cred ca ne apucam de bebe 2.

Orice ai nevoie, aici sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Albinutzzza

Sa-ti faci din timp o listuta cu toate intrebarile..asa nu uiti nimic.
Sa vorbesti cu bebelina sa stea cuminte la caldurica si sa nu te chinuie la nastere.
Eu sunt bine, multumesc. Un pic obosita..i-am luat motul lui Stefan. In rest, totul bine..cred ca ne apucam de bebe 2.

Orice ai nevoie, aici sunt.




'Neata!

Nu am somn deloc.... si dc il am e si ala chinuit... asta e
Nu stiu ce lista sa mai fac , habar nu am ce sa il mai intreb ... as avea 2-3 intrebari importante dar cam atat.
Of , sper sa nu ma chinuie prea tare, dar ea o face din cand in cand de pe acum.... deci ma pot astepta la orice din partea ei, dar sper sa fie bine , amandoua sa fim bine ... si dc fac epidurala am sentimentul ca n-o sa ma doara asa tare ,tot am in cap ideea asta si de-asta nu ma panichez acum.
Felicitari pt mot, sa fie intr-un ceas bun , sa fie sanatos is sa va bucurati de el! e baiat mare acum :)

Observ ca nu pierzi timpul dc ai in plan bb2, dar f bine faci ,dc are cine sa te mai ajute din cand in cand e f ok ;

si ne auzim curand !


Ane cu Maria Evelina in 36 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea29 spune:

Buna Andreea

Dl dr este joi 26 ianuarie de garda. Sper sa te ajute informatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Neatza fetele,

Ane, muultumim frumos pentru urari. In ceea ce-l priveste pe bb2, avem ajutor pt ca stam cu ai mei.

Nici nu mai stiu ce il intrebam la varsta sarcini tale.
Stiu sigur ca nu te lasa sa te chinui si daca nu te dilati cum trebuie, face ceza.
Despre epidurala, nu stiu sa-ti spun multe..am nascut fara. Durerile sunt mari, dar dupa ce vezi copilul uiti de tot.
Eu nu m-am panicat deloc, am fost stapana pe mine, am facut tot ce mi-a spus moasa si doctorul..si uite asa am nascut un grasan de 4 kg si 56 de cm.
Iti iei rezerva?

Pupici!

Mergi la inceput