Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Nasterea unei stele

Dr. Catalin Haiduc - 9

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor  Subiect Subiectul urmator
Pag. din 19
Andreea_A
Andreea_A

11 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Eu am nascut vaginal cu anestezie epidurala cu dl. dr. Haiduc in august 2010 la Filantropia.
A fost o nastere rapida (cred ca de cand mi s-a rupt apa a durat maxim 4 ore si ceva), anestezist dl. dr. Soare - a trebuit sa -mi faca doua doze de anestezic pentru ca prima a trecut dupa doar o ora si ceva. Ma asteptam la asta pentru ca in general la mine anesteziile prind mai greu, dureaza mai putin.
Toata lumea s-a purtat foarte frumos dar am dat si ce trebuia, prin urmare nu aveau ce sa-mi reproseze. Sunt convinsa ca dl. dr. s-ar fi purtat frumos si daca nu i-as fi dat 1 leu, e foarte placut ca om.
Am avut epifiziotomie (caci sunt cam mica in bazin si desi l-am rugat as nu o faca daca nu va fi nevoie...a fost nevoie)dar s-a vindecat repede.
Acum sunt insarcinata a doua oara dupa un an si ceva de incercari (ovare polichistice) si voi naste tot cu dansul.
Stie cineva daca are contract cu vreo maternitate privata pentru nasteri naturale? stiu ca era la Euroclinic dar facea doar cezariene acum 2 ani.
Eu am luat rezerva (am stat doar o noapte, era foarte aglomerata maternitatea din cauza fetelor venite dupa accidentul de la Giulesti) dar:

1. Toaleta mirosea urat rau - si nu era prea curata - era fix motivul pentru care am luat rezerva, sa fiu sigura ca e totul curat.
2. Nu mi s-a permis rooming in desi la curs se zicea ca este ok.
3. I-au dat celui mic lapte praf desi le rugasem sa nu o faca. Din pacate probabil au avut dreptate pentru ca am avut lactatie foarte scazuta si foarte scurta desi cel mic sugea cu placere.
4. Faptul ca am nascut la 4 dimineata vineri si sambata la 12 deja eram acasa...a fost totul ok dar ...parca nici chiar asa...

Prin urmare, pentru mine, dr. Haiduc - alegerea perfecta, Filantropia - probabil o alegere buna din toata paleta de maternitati de stat din Bucuresti dar...e un dar...

PS Am facut epidurala la dilatatie 6 (nu aveau sali de nastere disponibile si m-am dilatat foarte rapid). Sincer pe mine m-a durut foarte rau pentru probabil 15-25 min dar epidurala a luat totul ca prin farmec, nu am simtit nimic cand am nascut.

Nasteri usoare va doresc! Daca va mai pot ajuta cu amanunte va rog sa ma intrebati.
Mergi la inceput
mvincene
mvincene

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Stiti cumva cui īsi īncredinteaza domnul doctor pacientele cānd nu este disponibil la Filantropia?

Editat de - mvincene on 03/12/2012 16:27:12
Mergi la inceput
flo1983
flo1983

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite flo1983 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu am nascut in decembrie 2010 cand dl.dr.Haiduc era in concediu.Am nascut cu Dr. Florin Popescu
Mergi la inceput
carmenpit77
carmenpit77

766 Mesaje
buna fetelor
am intrat sa vad ce mai face dl dr si ma bucur sa aud in continuare numai cuvinte de lauda.
sa aveti nasrere usoara si sa ne scrieti in continuare
Mergi la inceput

fluturashhh

150 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite fluturashhh un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dragelor, pe aici nu prea vad activitate, sau am ramas singura viitoare mamica ce naste cu dr Haiduc?

18+ Ingrid Maria
Mergi la inceput

Camica_24

71 Mesaje
Buna fetelor!

Sunt insarcinata din nou si se pare ca voi avea un baietel!!! Nu am mai intrtat demult pe forum... Promit sa ma revansez :D
Va doresc tuturor nastere usoara!

17+ Irina
Mergi la inceput

Camica_24

71 Mesaje
Si eu tot in 2010 am nascut cu dl dr Haiduc si tarifele sunt aceleasi pe care le-a scris Sensibila. Daca aveti sa imi puneti intrebari, va raspund cu mare drag!
Mergi la inceput

lauricea2002

224 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luilauricea2002 Adauga semn de carte la raspuns Trimite lauricea2002 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Stiti cumva daca dr Haiduc face laparoscopie pentru endometrioza?
Mergi la inceput
xoxojojo
xoxojojo

91 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luixoxojojo Adauga semn de carte la raspuns Trimite xoxojojo un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna fetele,

cine mai ne sfatuieste si pe noi in legatura cu dr Catalin Haiduc; a mai nascut cineva de curand cu dansul, unde il putem gasi, cum este nasterea la Filantropia etc.
Sunt o gravidutza de gemenei- fetita si baietel- si as dori sa nasc cu dansul, va rog daca cineva imi poate fa mai multe detalii.
multumesc
Mergi la inceput

fluturashhh

150 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite fluturashhh un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna, luni va naste sora mea cu el si va povestesc si voua dupa

+29 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][img]http://global.thebump.com/tickers/tt16fd44.aspx[/img][/url]
Mergi la inceput
Pag. din 19  Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com