Dr. Catalin Haiduc - 9

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaT81 spune:

Buna,
AM fost la curs , acum se tine marti de la ora 17. saptamana asta a fost prima sedinta, mai raman 3. banuiesc ca dupa ce se tremina tura asta o sa inceapa unul nou.

poate participa si mamicile care nu vor sa nasca la filantropia.

daca vrei acel certificat pentru tatic ca sa i se acorde cele 10 zile libere trebuie sa participe si el macar la 2-3 sedinte.

Ni s-a spus ca te lasa cu bebe in salon, ca tatici ar avea voie in timpul travaliului , asta daca vrea si mamica bineinteles, ca daca e nevoie de cezariana nu e nevoie de conducerea spitalului ci a doctorului de garda in spacial.

Acum din ce-am citit eu pe-aici pe forum cam tot ce a zis ea e pe dos, de asta rog mamici care au nascut anul asta sa ne spuna si noua cum stau lucrurile si din punctul de vedere al pacientului.

chiar nu mai e nici o mamica care a nascut anul asta cu dl doctor sa ne impartasesca din experienta ei.
thx


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca81 spune:

Ar fi super daca toate cele spuse la curs ar fi confirmate si de mamici care au nascut de curand la Filantropia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaT81 spune:

da ar fi super, dar din cate vad doar noi doua mai suntem pe-aci :-(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catastrofa spune:

Buna

Eu sunt moua pe forum. Si eu trebuie sa nasc in noiembrie cu dr Haiduc. As vrea sa nasc la Filantropia. Are cineva idee cam care mai sunt tarifele? Am vazut ceva despre tarifele moaselor si ale toaletarelor. Dar la dr cam cat se mai da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca81 spune:

Nici eu nu stiu cat se da la doctor am inteles ca in general se da dupa nastere dar nu stiu cat.Ar fi super daca din fetele care au nascut deja ar intra si ne-ar mai impartasi si noua din experienta lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Buna

Vad ca nu raspunde nimeni asa ca incerc eu sa spun ce stiu

Eu am nascut cu dr Haiduc la Filantropia in martie 2010 si avand in vedere ca salariil nu cred ca s-au marit la cineva de atunci, eu cred ca ar trebui sa fie valabile si aceste preturi pt doctori

Eu am dat asa :

- operatie cezariana dr Haiduc 1200lei (scorurile erau intre 800-1200) - dati dupa operatie, a doua zi. Nu a vrut sa ia banii inainte, chiar mi-a specificat ca nu ia niciodata banii inainte
- la nastere naturala se dadea intre 700-800 de lei cel maimult am auzit de 1000 de lei
- anestezist 300lei (dati inainte de operatie) mergea si cu 200
- moase – intre 100-150, nu am dat nimic la nici una pt ca nu m-au ajutata cu nimic cum nu aveam nici contractii nici dilatatie. Banii sa aveti grija sa ii dati tot dup ace nasteti ca se pot schimba moasele (se schimba de 2 ori pe zi) si atunci trebuie s adati de 2 ori
- mana a doua - nu a venit si nu i-am dat bani.
Banii i-am tinut eu in bagaj, chiar si cat am fost in operatie banii au ramas in salonul de “reanimare” in bagajele mele. Nu a umblat nimeni.. Nu mi s-au furat bani,
- medic neonatolog 200lei in 2 transe , la inceput si la sfrasit

Am avut cam 200 de lei in hartii de 10 lei la mine, in caz de urgenta.
- infirmiere/asisitente cate 10 lei pt toaleta , injectii, etc
cand m-au carat de pe masa pana in pat, le-am dat cate 10 lei la fiecare. Orice mic serviciu costa. Te duc de la reanimare la salon 10 lei. Vrei calamnt 10 lei. faci toalaeta 10 lei. Desfundat canale lactatie 10 lei.
La asisitentele de la neo-nato, 10 lei, la inceput de tura.
Cercelusi de pus 50 lei atunci se impusese un tarif fix de am ramas masca. Mamicile de fete care au nascut inaintea mea ziceau ca au dat cat au vrut. Mie mi-a cerut direct 50 de lei.

Ceea ce vreau sa precizez insa este ca , inainte sa nasc eu a venit cu salvarea o graviduta de la Buftea care era in travaliu dar nu era medic acolo si au adus-o la Filantropia.
A preluat-o dr Haiduc si s-a chinuit ceva cu ea si i-a dat 100 de lei. Da da cititi bine 1 milion de lei vechi. Dr Haiduc a spus ca nu e nevoie de nimic. Ma rog, mamica a insistat si pana la urma dr i-a luat. Dar vreau sa zic ca si dupa ce a vazut ce bani i-a dat, a tot venit pe la ea, era f amabil ca dealtfel cu toate pacintele. Mamica respective mie imi parea picata din alta lume ma intreba daca e suficient cat i-a dat dr, eu ce era sa ii zic ? Ca eu am pregatit 1200 de lei pt el indiferent cum nasc ? Am zis ca e ok si nu a comentat nimeni sau sa se poarta urat cu ea. Si la moase parca a zis ca a dat 50 de lei la amandoua. Nu mai retin exact

Toata lumea de la asistente la dr, toti s-au purtat f bine, cu exceptia uneia dar am mai povestit despre ea aici, gasiti detaliile si la semnatura mea la povestea nasterii.
Ba vreau sa zic ca dr Haiduc a fost singurul dr care mi-a zis sa nu ii mai dau bani. Spre sf sarcinii mergeam de mai multe ori pe saptamana si ii dadea cate 100 de lei si imi zicea "ajunge nu mai, mi-ai dat ! ajunge ! daca ne vedem zilnic, imi dai in fiecare zi ?"
Si inca ceva toate vizitele la dansul le-am facut la fialantropiasi ii dadea cum am zis 100 de lei de consultatie, bani care ii intrau direct lui in buzunar, daca ma duceam la clinici pe unde era el atunci, dadeam cel putin dublu cu eco sau fara si cred ca la el tot atatia bani ajungea. Eu consider ca am fost amandoi f multumiti asa.

Daca mai aveti intrebari si stiu sunt dispusa sa raspund.

Poate scriu si mamici care au nascut mai recent, sa vedem daca preturile sunt la fel !

Sarcini si nastere usoare !

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca81 spune:

Multumim ca ne-ai informat in privinta preturilor macar asa ne-am facut o idee cam cu cat sa ne pregatim, ar fi bine daca ar intra si alte mamici care au nascut mai recent sa ne spuna si ele cat au dat si cum au procedat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Dragi mamici si viitoare mamici sunt si eu o prospatura in randul gravidutelor (7 saptamani) si sunt inspaimantata deoarece de la o saptamana la alta mi se mai modifica un simptom.Dr Haiduc ma monitorizeaza si daca totul decurge bine o sa nasc cu el la Filantropia, sper eu natural desi nu mi-as dori sa ma lase sa ma chinui prea mult.Imi puteti spune mai multe despre ceea ce ati experimentat voi in primul trim de sarcina si ceea ce intr-adevar ar trebui sa ma sperie.Acum spre exemplu tensiunea mamara a scazut si daca pana duminica puteam sa mananc orice acum nu mai pot manca nimic gatit.Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca81 spune:

Buna Fluturashhh

Eu cred ca este cel mai bine sa vorbesti cu dl.dr.desi pot sa iti spun din propria experienta ca incepand de pe la 7-8 saptamani eu m-am chinuit cu greturi groasnice, mancam fortat nimic nu imi mai placea,nu mai suportam mirosul de frigider,vomam si de cate 10 ori pe zi asta a durat pana pe la 18 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

multumesc coca81.Momentan m-am dumirit, oricum luni am programare la dr haiduc si deja am pregatit o lista de vreo 20 de intrebari, dar pana luni cred ca mai adaug vreo cateva:)Oricum am ramas placut surprinsa sa vad ca suna inapoi daca vede apel nepreluat:))

Mergi la inceput