Dr. Catalin Haiduc - 9

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui danotino

buna fetelor!
sunt o viitoare mamica de bebe 2, am 35 de saptamani si voi naste cu dl dr prin cezariana.
m-ar interesa de la fetele care au nascut prin cezariana daca au mai facut analiza pt streptococ B pt ca se apropie controlul de 36 de saptamani si cat au dat la medical city ...as vrea sa fiu pregatita cu banii sa n-am vreo surpriza :).
apoi...ceva tarife de cezariana. dupa controlul de 36 de sapt a zis ca ne vom vedea saptamanal :(. ma va chema tot la medical city? ar insemna sa dau faliment pana nasc cu 265 de lei saptamanal, nu?
sarcini usoare si va pup!

dana





Buna,
Eu am facut acea analiza pt streptococ B , pretul nu mai stiu exact dar in jur de 270 RON cu tot cu consultatie.
Da asa este, te vei duce mai des la control, pe mine m-a chemat la Medical City , dar nu am dat de fiecare data 265 lei ci doar consultatia , parca 170 lei sau ceva de genul asta nu mai stiu prturile dar a fost mai putin decat spui tu. Eu n-am indraznit sa ii spun sa ne vedem la maternitate desi si cred ca ar fi posibil si acolo consultatia, si nu ai mai da banii astia ci doar lui dc vrei sa ii lasi ceva ...

Cat despre costul cezarienei nu exista un pret anume dai si tu cat te lasa buzunarul... Pana la urma e maternitate de stat.
Dar ce n-am inteles eu#536; cuma dik dc te va chema ? nu ti-a spus deja unde mergi la urmatorul control?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

m-a chemat pt 36 de saptamani la medical city si apoi a zis c-o sa ne vedem saptamanal, adica de inca 3 ori pana la nastere.
ai facut cezariana?
multumesc pt raspuns


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui danotino

m-a chemat pt 36 de saptamani la medical city si apoi a zis c-o sa ne vedem saptamanal, adica de inca 3 ori pana la nastere.
ai facut cezariana?
multumesc pt raspuns


dana





da , cezariana am facut , desi am vrut sa nasc pe cale vaginala nu am avut cum ... dar pana la urma totul a fost ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

danotino - Dr Haiduc este un finut din punctul meu de vedere si poti discuta cu el ca nu iti mai permiti sa vii aici si sa iti zica cand sa vii la spital.
Eu nu am fost decat la spital.
Pot sa iti zic ca dupa 38-39 saptamani ne vedeam de 2 ori pe saptamana si vroiam sa ii bag ceva in buzunar si imi zicea : nu imi mai da bani mi-ai dat, ajunge. Eu nu am mai auzit alt medic sa zica, nu mai vreau, ajunge.
ii dadeam cate 100 de lei, tot faci o economic fata de 170 , nu mai zic fara de 250 sau mai mult.
Plus ca si lui banii aia cat ii raman lui in buzunar, nu ii mai imparte cu clinica.
Deci nu vad care ar fi problema, poti sa ii zici ca ai vrea sa te familiarizezi cu spitalul sa nu te apuce durerile si sa nu stii unde si cum sa ajungi.
Si eu tot la cezariana am ajuns. Are o mana f buna si face o super cezariana, eu dupa 2 saptamani nu am mai simtit-o.
Succes

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Doamne ce de praf s-a pus pe topicul asta...odata atat de animat.
Ce mai faceti fetelor? Nu mai e nici o burtica noua pe aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jamaicanu spune:

buna seara
scuze dc nu scriu corect ca si tema de discutie, sunt nou inregistrata.
vroiam sa va relatez cazul meu, dc ma puteti ajuta cu o parere, sfat.
am 32 de ani si ne dorim un copil, am fost la dr.catalin haiduc la control - analize bune - mai putin la echo a descopr un polip in uter.dl doctor a specificat ca nu e caz de extractie, dar si ca sunt semiapta sa raman gravida, dar mi sugeratca in urmtoarele luni sa incerc.
s a mai confruntat cineva cu aceasta problema?poti ramane insrcinata dc il ai ? si dc ramai afecteaza sarcina?
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui jamaicanu

buna seara
scuze dc nu scriu corect ca si tema de discutie, sunt nou inregistrata.
vroiam sa va relatez cazul meu, dc ma puteti ajuta cu o parere, sfat.
am 32 de ani si ne dorim un copil, am fost la dr.catalin haiduc la control - analize bune - mai putin la echo a descopr un polip in uter.dl doctor a specificat ca nu e caz de extractie, dar si ca sunt semiapta sa raman gravida, dar mi sugeratca in urmtoarele luni sa incerc.
s a mai confruntat cineva cu aceasta problema?poti ramane insrcinata dc il ai ? si dc ramai afecteaza sarcina?
multumesc



Buna, cred ca trebuie sa intri la alt subiect de discutie din forum... pt ca aici nu stiu dc intra careva pt probleme de genul asta.imi pare rau pt analizele negative,Dr Haiduc e un Dr f bun dar mai consulta si alti doctori sa vezi ce parere au si ce solutii.Bafta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca81 spune:

buna fetelor!
sunt o viitoare mamica(primul bebe),am 24 de saptamani si voi naste cu dl dr Haiduc la sfarsitul luni noiembrie .Pana acum v-am tot urmarit din umbra pentru a afla cat mai multe informatii despre nastere.Sper sa reanimam acest topic pt ca in ultimul timp am vazut ca nu prea s-au mai scris multe lucruri
sarcini usoare si va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mys spune:

Salut, si eu sunt tot la dr Haiduc, sunt in 16 saptamani si am dpn 20 ianuarie 2013.

Coca - tu unde ti-ai facut morfologia de trim2? Cum ti se pare dr pana acum?



Mami lui Matei si burtica 15+

http://matei-sansalaviata.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca81 spune:

Buna MYS

Eu si marfologia de trim 1 si de trim 2 am facut-o la Medical City la dl.dr.Florin Popescu(recomandat de dr.Haiduc)mi-a zis sa incerc sa ma programez la Filantropia doar ca eu nu am prins loc in perioada in care trebuia sa o fac(trebuie sa te programezi cu minim o luna inainte ca sa gasesti loc)

Mergi la inceput