Ati vrea sa stiti daca ati fi inselat/a?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Discutam chestia asta cu prietena mea cea mai buna.

Mi-a spus ca daca ar sti sigur ca ma inseala nu mi-ar spune nimic. Ar vorbi cu el.

In alta ordine de idei. Nu, nu as vrea sa-mi spuna.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Eu sunt din alt aluat. Eu nu omor mesagerul. Nu ma supar si nici nu fac caz daca vin altii sa-mi spuna ca sunt inselata sau ca banuie ei ca sunt inselata. Poate chiar sunt si imi deschid ei ochii, atunci chiar le multumesc. Oricum eu nu iau deciziile de cuplu in functie de gura targului, si nici nu m-as simti prost daca l-as ierta si in continuare ne-am vedea exact cu aceeasi oameni care m-au anuntat; ca lor li se va parea ciudata, nelalocul lui, poate, dar eu stiu mai bine ca toti de ce l-as ierta. Apropo, eu chiar am trecut prin astfel de sitatii, nu vorbesc ipotetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

Eu cred ca e in functie de cum iti merge.
Daca te impaci bine cu sotul/partenerul tau... chiar vrei sa stii daca te inseala? Eu una nu as fi vrut sa stiu si nici nu as sfatui pe cineva sa caute nod in papura pana gaseste...

Dar cand iti merge rau, cand sotul/partenerul iti face mizerii... chiar nu vrei sa stii de ce? Te poti abtine sa nu te intrebi? Eu cand nu am mai putut suporta, cand imi calcam pe inima de cate ori il acceptam langa mine... am inceput sa ma rog: "Doamne, daca are pe cineva, acum te rog, descopera-mi!. Macar sa nu ma mai chinui in zadar."
Raspunsul a venit in scurt timp. Adevarul e ca am omis sa ma rog "Doamne, ajuta-ma sa stiu ce sa fac cu acest raspuns!".

Vreau dosr sa spun ca daca cineva simte ca nu e in regula si ajunge in punctul in care vrea sa afle... va afla si fara ajutorul (binevoitor sau nu) al altor persoane. Zicea bine cinva: nu are rost sa ii spui cuiva asa o chestie, decat daca te intreaba. Dar as completa: chiar si atunci, cu prudenta.

Desigur, daca as stii precis ca prietena mea e inselata... mi-ar fi greu sa ma abtin. Dar chiar si atunci, m-as baza pe faptul ca va veni un moment cand va fi pregatita sa afle... daca va fi cazul sa afle... (adica dc inselarea dureaza si daca relatia ei cu sotul ar fi urata... dc rel ei cu sotul ar fi buna sau s-ar indrepta in scurt timp... n-as zice nimic, de m-ar pica cu ceara. Cel mult lui i-as spune vreo doua vorbe, sa stie ca e timmpul sa isi stabileasca prioritatile).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikol24 spune:

Eu nu as vrea sa stiu.Asa cum spunea cineva mai devreme daca eu nu simt sau miros nimic inseamna ca si a facut treaba curat fara urme si ca nu e nimic important,daca eu am simtit inseamna ca am sa caut eu dovezi si voi afla sg.
Daca prietena mea cea mai buna ar stii ca sotul ma inseala si nu imi spune clar m as supara pe ea pentru ca daca ar ajunge la ea zvonul inseamna ca deja stie multa lume iar eu clar am picat de bufonAsta nu inseamna ca si a bagat nasu unde nu i fierbe oala ci ca tine la mn si nu accepta sa intru intr o incapare si toata lumea sa mi planga de mn ca ''vai i a uite saraca cum isi duce crucea!!"
Nu stiu cum as reactiona in fata unor dovezi clare ca ostul meu ma inseala dar sunt printre femeile care nu considera o aventura motiv de divort ,asta in ideea in care aventura nu dureaza de vreun an doi si in acest caz eu clar sunt in plus

Mergi la inceput