Ati vrea sa stiti daca ati fi inselat/a?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

O sa incep prin a rade...nu gasesc emoticonu` aferent dar ultima postare e chiar comica.Defecte am,nu pot sa zic nu,dar nu mint sub nici o forma.Mi se pare plicticos si obositor,si m-am inconjurat cu oameni care aplica acelasi principiu.Ca unii se supara si ma considera iute sau ca "fur curent"..este libera opinie..e o tara democratica unde oricine poate sa spuna orice.
Asta apropo de mintit si inselat.Si nu am glumit in postarea mea anterioara deloc.Normal ca nu as vrea sa fiu pusa in situatia asta,niciodata nu am avut diplomatie....sau am avut-o doar fortata de mprejurari.Dar....nu le-as dori protagonistilor sa fie in pielea alora care intra in mana mea.Deloc.Eu nu mi-as dori sa intru in mana mea,pe cuvant de onoare.
Sotul meu stie sa ma ia si sa dezamorseze conflictele desi cateodata nu am dreptate,si am cativa prieteni care stiu exact si ma iau ca atare.
Oricum despre mine se spune ceva de genul"mai,io nu mi-as dori s-o enervez pe Mada",sau cum a zis un bun prieten de-al nostru,nasul Evei,cand recenzorul cu care facusem programare la 17.30 agresit usa si a sunat trezind-o pe Eva care era tare bolnava"saracu`` om,mare greseala"...

Dincolo de toate astea e urat ca ,in urma unor intamplari ce a inceput ca o dorinta de a imparti binele si raul sa se transforme in batjocura...e urat sa se desparta oameni care se iubesc sau s-au iubit..e urat sa-ti bati joc de cel care crede in tine.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

atare.
e urat sa se desparta oameni care se iubesc sau s-au iubit...


De ce sa fie urat sa se desparta oameni care S-AU IUBIT? Daca nu se mai iubesc, ce e mai urat, sa ramana impreuna de dragul vremurilor apuse si sa se certe constant, sau sa se desparta si sa le fie bine cu altcineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Eu DA, as vrea sa stiu, desi nu apartin grupului de femei care cred ca "biscuitelul intr-o alta cescuta" e motiv de despartire; asta daca nu cumva e hobby-ul partenerului sau daca s-a indragostit de alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue eyes
"biscuitelul intr-o alta cescuta"





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

"Biscuitel?"Cescuta mai inteleg da` daca e biscuitel.......inseamna ca e mic mic si poa` sa plece....nu e ceva nemaipomenit..va veni inapoi...

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Hai ca rectific si-l trec la grupa mare: biscuitele.
Asta e din limba italiana, ei zic asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Asa mai merge..de fapt piscotul,nu?

Aoleu ca m-am trezit dupa ora veche...si Eva la fel....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_21 spune:

eu sunt de parere ca intr-o relatie in care exista dragoste nu e nevoie de cineva din afara care sa imi spuna ca am fost inselata. iar daca nu imi dau seama singura nu as vrea sa stiu de la altii.
dar sincera sa fiu, as fi avut cosmaruri daca as fi fost sotul lui eumada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armandcp spune:

As vrea sa stiu mai ales de ce s-a ajuns la asa ceva. O data ce s-a intamplat, se afla intr-un fel sau altul. Cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu nu pricep de ce este atat de important ce crede lumea despre voi ? Ca oricum daca e sa comenteze, n-o sa comenteze in fata ...

Mergi la inceput