Sarcina pe saptamani, calatoria fructului ...

Sarcina pe saptamani, calatoria fructului ... | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Sarcina pe saptamani este si calatoria de crestere a fructului din burtica mamei. De la saptamana la saptamana micul fruct se transforma crescand. Descoperiti in continuare calatoria fructului catre nastere, www.desprecopii.com/info-id-7497-nm-Sarcina-pe-saptamani-calatoria-fructului-catre-nastere.htm" target="_blank">sau sarcina pe saptamani dintr-o alta perspectiva.

O sarcina usoara si copii sanatosi, burticilor de la DC !



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Saptamana 20 de sarcina / cat un pomelo.

Saptamana 21 de sarcina/ cat o banana.

Asta e gluma? Un pomelo e mult mai mare decat o banana. E poate cat un ciorchine de banane.

Finn Constantine 15.10.2009 si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina04and spune:

Saptamana aceasta bebelusul meu este cat o afina! Foarte interesant si totodata amuzant acest articol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luana_B spune:


Buna,

Bebe al meu mai are putin si face 2 luni. Este o minune...Ieri i-am vazut la ecograf inimioara care batea de zor. Il asteptam de un an de zile, de cand prima mea sarcina s-a oprit din evolutie...dar acum suntem foarte fericiti si multumiti de prezent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanyamora_26 spune:

salut si felicitarii burticilor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanyamora_26 spune:

sunt noua pe aici si as vrea sa-mi impartasesc bucuriia mea!!devin MAMICAsunt la prima sarcina si sunt foarte fericita,emotionata dar pe de o parte sunt si un pic speriata!de recent am fost la control am 7 sapatmini de sarcina si totul e bine,l-am vazut pe micutul meu puiiut care acum cintareste cit un bob de mazare si nu-mi vine sa cred ca eu pot da nastere la o viata noua! este ceva minunat! tuturor burticilor va dorsec o sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msilvy spune:

e adevarat e super amuzant articolul :
saptamana 33-36 cat un pepene galben .[:D
un pepene galben care se plimba prin burtica ??? ca-l simt dejos de la osul pubic pana sus sub coaste !!
sau o de pepeni galbeni !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

Saptamana 15 de sarcina: cat o portocala
Marime medie: 10.16 cm si 70.87 gr

hehe..portocala mea e mai mare, pt ca bebele meu are 99 grame..cel putin atat avea cand am fost ultima data la control...adica sapt trecuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia92 spune:

Buna ziua la toate mamicile si viitoarele mamici,sa va traiasca pruncii si eu sunt noua pe aici si sunt o viitoare mamica eu deja sunt pe la sfarsitul sarcinei am terminat si controalele si eco si tot tot,acum astept sa vina Alessia!am avut de doua ori contractii,de doua ori am fost la spital cu valiza dupa mine credeam k nasc,dar nu a fost asa!sa speram ca a treia oara va fi cu noroc

Clopotaru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna ,
Am 6 saptamani si nu ma pot hotari la ce medic sa merg , imi puteti recomanda un medic bun ?


Laura 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari.danciu spune:

noi suntem mai mici, numai 2 sapt, aproape cat samanta de mac.

Mergi la inceput