Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Buna dimineata.
Raisa sta azi la cresa pana la 12.30. Eu am venit acasa, am facut patul, aerisit, strans jucarii si acum imi iau micul dejun. La 10 ma duc la sport, in sfarsit, ca nu m mai fost de 2 saptamani. De azi, este si dimineata la insistentele mele ca imi convine mult mai mult decat de la 19-20 seara.
Cand ma intorc fac o ciorba de perisoare si pulpe de pui la punga, iar garnitura....inca nu stiu.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Oana, bravo pentru Matei, hai ca incet incet isi revine.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata de la Cluj!

dau cafeluta? serveste cineva?

oana, deci se paote...usor usor o sa revina la laptic, o sa vezi...

ludmila, cum zice si bumble, nu te stresa cu cartoful...Eric nici in ziua de azi nu mananca cartofi, de niciun fel, decat asa cum ziceti voi, in supa amestecat cu alte legume, zarzavaturi...nici nu ma stresez cu asta...bine, el nu mananca nici alte legume, ceea ce nu-mi convine, da asta e... i le mixez bine si le ascund in supa...da, asta fac....n-am de ales...decat deloc bine si asa...

ramona, ai mare noroc ca Raisa a acceptat atat de usor cresa...esti o fericita...

aaaa, am uitat sa va zic(sper ca nu se supara fetele...)...Paula, Ilinca si Ramona se pun pe treaba... sa le tinem pumnii, nu? cine se mai inscrie?

va pup! ma duc la joaca cu Filip...nu v-am zis, ieri am montat sinele lui Thomas, toata ziua au stat pe langa el si se uitau cum alearga Thomas pe sine...

revin!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP

ALBUM NOU

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Eladea,eu nu ma supar, cum as putea? Noi ne-am "apucat" de treaba de luna trecuta, vineri mi-a venit CM, deci nimic bun. Daaar, lucram in continuare.
Abia astept sa vin cu vestea cea mare!

Gata, am fugit la rebound, e pentru prima data, sper sa imi placa!

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas

Oana, bravo pentru Matei, hai ca incet incet isi revine.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010


cum e Raisa, cum a fost ieri seara? m-am tot gandit la voi


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005
aaaa, am uitat sa va zic(sper ca nu se supara fetele...)...Paula, Ilinca si Ramona se pun pe treaba... sa le tinem pumnii, nu? cine se mai inscrie?



de Ramona si Paula stiam dar ma bucur sa aflu de Ilinca
le admir si le tin pumnii sa fie totul asa cum isi doresc ele
eu inca nu ma simt pregatita pt bb2


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Neata Andreea. Eu vreau, eu vreau cafea….. Multumesc.

M-am trezit de dimi, am impachetat scolarelul pt plecare.. am facut nitica ordine la bucatarie si acu va citesc. Ieri am smotruit toata ziua, si acu am asa o leneee dar si o satisfactie ca e casa curata si inca a rezistat ordinea. Asta pana se trezeste mandra mea. De fapt cred ca e treaza ca se aude cum vorbeste de una singura din cand in cand. Dar o las acolo, ca de regula cand e gata de trezire incepe sa strige : mama, mama…

La noi cu masa e nasol, mereu sunt in pana de idei, cu atat mai mult cu cat evitam toate lactatele si nici ou nu i-am dat pana ieri…. Asa ca multe variante nu aveam, doar legume, orez, paste si fructe, dar nu orice fruct..eeehh…. Reintroduc treptat toate alimentele ca sa vad eventualele reactii. Am reintrodus si puiul si nu au fost probleme…sper eu sa fi elucidat problema. S-ar parea ca proteina din laptele e de vina.. Mai asteptam rezultate la analize, sper io azi. Si apoi cred ca vom mai face din acelea de alergeni specifici.

Goldstuk, bine ai venit printre noi.

Crissy, voi ce mai faceti??

Spor la treaba fetelor cu planuri de marire a familiei. Va urez mult succes si vorba aia ..."sa fie cu ochi"!!!! Asteptam vestile cat mai curand.

Ma duc sa ma pregatesc de terzirea mandrei. Va pupik.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Neata fetelor! copilasul meu s-a trezit la 7:20! acuma a vrut sa doarma dinou,asa ca l-am adormit! Ramona,din cite am citit, vrei sa ramiii insarcinata iarasi??? Felcitari si doamne ajuta!!!Pe semne ca Raisa e fr ascultatoare. eu inca nu sint pregatita de venirea altui bebe, mai vreau sa ma relaxez macar 1 an! De cind s-a nascut Vladut inca nu a fost o noapte sa o dorm linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata fetele!

Noi continuam asa cum ne-am obisnuit, cu treziri, plansete si stat treaz 2 ore. Mi-e dor de un somn buuun. Abia astept sa faca vreo 3 ani sa dormim toata noaptea.

Paula, Ilinca, Ramona, bravo voua! Tinem pumnii sa se intample cat mai repede! Sunteti tare curajoase! Eu ma limitez aici... Poate, poate, peste 3-4 ani imi revine curajul (atunci revine si mama acasa).

Oana, e bine ca a papat cereale, macar nu a stat cu burtica goala. S-a mai trezit peste noapte?

Sunt curioasa cum va fi al meu la cresa, sunt convinsa ca va plange cand vede ca il las acolo. Il dau din iunie, ca sa aiba timp o luna de acomodare, eventual stau si eu acolo, pe zi ce trece tot mai putin spre deloc. Sper sa fie ok.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Neata si de la noi!

Eladea, multumim de cafea, chiar am nevoie, am lucrat asta-noapte pana la 2.30

Acum in sfarsit am ajuns si eu la micul dejun, pana acum m-am ocupat de Raducu.


Paula, Ramona, Ilinca, va doresc sa vi se implineasca dorinta cat de repede! Bravo voua, fetele! Cate o pentru fiecare!

Va pup dulce pe toate, o zi frumoasa!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput