Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Fetelor, o intrebare - este vreo metoda prin care semnatura ( ma refer la numarul de saptamani de sarcina) se actualizeaza automat sau trebuie s-o modific eu manual in fiecare saptamana? Merci mult.

Mami de Bubulina 10 luni si acum 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellyshor


Mmamita fff frumoasa povestea ta! Sarcina usoara in continuare!
Daca te decizi pentru niste date: UM si DPN, sa mi le dai ca se te trec in listuta.



Dupa 10 mesaje, incepi sa postezi in timp real, pentru ca nu ti se mai modereaza mesajele.
Pup dulce!

Elly 11+ si Babyboom




Ok, marturisesc - am mai facut un test acum o jumate de ora ..tot dintr-ala ce arata varsta sarcinii..A trecut o saptamana de cand l-am facut pe celalalt si am vrut sa vad daca am "inaintat" (desi sunt la a doua sarcina, am aceleasi nelinisti si sunt la fel de speriata ca la prima)..Si testul a zis ca sunt in 5 +, deci raman la data de 12 iunie..pana la proba contrarie...si ma apuc iar de citit despre dezvoltarea pe saptamani, ca doar am uitat ce si cum si cand se formeaza:))
Multumesc pt raspunsuri, pup si eu!

Mami de Bubulina 10 luni si acum 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mmamita

Fetelor, o intrebare - este vreo metoda prin care semnatura ( ma refer la numarul de saptamani de sarcina) se actualizeaza automat sau trebuie s-o modific eu manual in fiecare saptamana? Merci mult.

Mami de Bubulina 10 luni si acum 5+



Nu exista, din pacate. Poti doar sa-ti faci un ticker, si acela se va actualiza singur, dar nu il poti afisa pe DC. Poti doar sa-ti pui link-ul la semnatura si cine vrea sa dea click pe el si sa vada.
Asa e facuta grafica forumului. Nu permite postarea grafica a tickerului.

Elly 11+ si Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Buna,
Raportam si noi un bb mic baietel de 8 saptamani deocamdata
am fost azi la "pozar" si raportam dimensiuni in grafic si batai ale inimii de 160 /min
Deocamdata doar atat
ps dpn : 29 mai, deci cred ca ne incadram in grupa

Mami de IRIS & Damian + BBmic 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Si daca tot mai am de scris pentru a scapa de "cenzura", dar mai ales pentru ca nu ma pot abtine, profit de ocazie sa va felicit pentru burtici! Ellyshor, spuneai ca povestea mea e fff frumoasa..eu cred ca fiecare poveste are farmecul ei, fiecare sarcina vine cu magia ei si mai ales pentru cele care au asteptat atat de mult (cum am inteles ca e si cazul tau), "rasplata"unei sarcini e poate inzecita! Inainte de prima sarcina eu nu am incercat "decat" 4-5 luni, dar pentru mine au parut o eternitate - numai eu stiu cate sperante, cate teste, cate greturi, pofte, balonari si alte simptome imaginare am avut in aceasta perioada!Imi inchipui ca trebuie sa fie de-a dreptul crunt sa treci prin asta ani de-a randul :(. Acum e momentul nostru fetelor,sa ne bucuram de miracolul vietii care se formeaza in burticile noastre! Uffff ca am inceput si eu cu sentimentalismele :), va pup si va doresc multa multa bafta si bebei sanatosi!

Mami de Bubulina 10 luni si acum 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

Buna,
Raportam si noi un bb mic baietel de 8 saptamani deocamdata
am fost azi la "pozar" si raportam dimensiuni in grafic si batai ale inimii de 160 /min
Deocamdata doar atat
ps dpn : 29 mai, deci cred ca ne incadram in grupa

Mami de IRIS & Damian + BBmic 8+


Gata, esti in listuta! Sarcina usoara si un bebel sanatos si frumos! Doamne ajuta!

Elly 11+ si Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

Buna,
Raportam si noi un bb mic baietel de 8 saptamani deocamdata
am fost azi la "pozar" si raportam dimensiuni in grafic si batai ale inimii de 160 /min
Deocamdata doar atat
ps dpn : 29 mai, deci cred ca ne incadram in grupa

Mami de IRIS & Damian + BBmic 8+


De unde stii ca e baietel?!

Elly 11+ si Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

BUN VENIT, LYSBETH,sanatate maxima si sarcina usoara!
Vreau si eu la ”pozaru ”tau daca ti-a zis de la 8 saptamani ca ai baiat!
NOAPTE BUNA FETELOR!
Virginia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Dar aveti un ritm de a scrie, mama-mama, eu nu cred ca fac fata, parol! Eu, desi extrem de lesinata si ingretosata toata ziua, am reusit pana la urma sa termin cu bine cele 12 ore de munca pe ziua de azi, sa-mi culeg apoi copilul de la bunici, sa-l schimb si sa mai vorbesc cu el, sa-l culc, iar apoi sa ma pregatesc pentru o noua zi de munca. Bineinteles ca am citit si jumatate de capitol scris de ieri pana azi, foarte alert ritmul printre burtici, ma ameteste.
Bun venit si celorlalte gravidute cu fluturasi!
Elly, ai avut o multime de treaba in astia 3 ani, imi dau seama ca e o minune ce ti s-a intamplat acum. Sa fii fericita, sa iti mearga bine sarcina si bb sa fie sanatos!
Si eu am o minune in burta, in iarna trecuta am facut histeroscopie, in urma careia mi s-a spus ca ambele trompe sunt infundate (ma rog, intrarea in trompe, urma sa merg la hsg, dar am refuzat). Si iata ca dupa 10 luni raman insarcinata. :)
Fetele care va ganditi la Arcadia, 4200 ron costa partea pacientei (daca face cezariana), sta internata 3 zile, cu tot cu sot. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Am fost la doctor si am vazut bebelinu, a zis ca suntem in saptamana a 6-a si o sa o incepem pe a 7-a. La masuratoare avem 34 mm de la cap la sold si inimioara bate cu 122 batai/min. Doctora a zis ca e totul in regula pentru aceasta varsta gestationala si sa am grija de mine, sa iau acidul folic si fara alte pastile. Mi-a dat multe analize de sange si urina si programare din nou pe 7 noiembrie.
De acum cu Dumnezeu inainte!

Mergi la inceput