INSEMINARE 82

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

multumesc ingerash si tie

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Multumim pentru vizita, ancaoradea!
Sa te auda Doamne-Doamne, sa ne tinem toate bebeii in brate, iar obstacolele intampinate sa fie date uitarii cat mai curand.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Fetelor am inceput iar schema de inseminare ,iata si rezltatele la primul eco:am 4 foliculi de 11,6 respectiv 11,2, unul de 9,5,si unul de 8,2,in a opta zi de stimulare ,endometrul 4,85,este ok a zis dr dar a aparut o adenomioza,si fibromul mi sa marit ...............adenomioza a zis ca imi mai scade sansele de implantare ...................ufffffffffff scap de una si dau de alta!
Cu Dumnezeu inainte ,el stie ce planuri are cu mine!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

Buna fetelor,

Saptamana viitoare am programare pentru histerosalpingografie la Regina Maria. Eva, Dankutza stiu ca voi ati facut recent hsg la ei...mie mi-au spus ca se face cu anestezie locala... fara anestezie nu se poate? O sa iau dosarul cu analize (presupun ca opresc copii de pe ele), am nevoie de halat, papuci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Crisia,
Anestezia locala este destul de slabuta,dar daca tu le spui ca nu o vrei , sunt sigura ca nu vor avea absolut nimic de comentat!
Intr-adevar, ai nevoie de dosarul cu analize ,si mai ales de Pap's si secretiile de col, de unde isi vor face ei copii ! Vei primi de acolo si papucei si halat , in schimb nu uita sa iti iei un absorbant si sa il pui imediat cum te vei da jos de pe masa!
Indraznesc sa intreb ce doctor iti va face HSG-ul?
Daca mai doresti sa afli ceva detalii, te rog sa ma intrebi fara nici o ezitare si eu iti voi raspunde din toata inima!
Mergi acolo fara frica si cu inima deschisa si sunt absolut convinsa ca totul va fi perfect!
Poate o sa ma repet dar datorita HSG-ului,efectuat pe 25 august , acum am in burtica un samburel, care astazi a implinit 9 saptamani.. ceea ce iti doresc si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

Multumesc Eva.
Am citit despre reusita ta, de aceea stiam ca ai fost la Regina Maria. Iti doresc sarcina usoara si la termen si un bb cuminte.
Citesc DC in fiecare zi, nu prea scriu ca nu am noutati. La noi, cauza infertilitatii este inexplicabila. Intrebam de anestezie pentru ca am astm si alergie la polen, praf, antibiotice. La iod nu sunt alergica, am facut o urografie in 2008 si nu am avut nimic.

Sunt programata la dr. Badescu Sorin - nu stiu nimic despre el, sper ca a mai facut HSG...analizele le-am facut sapt trecuta, am vrut sa fie cat mai recente. Am facut mai multe decat cer ei...sa fie.

Tie ti-a interpretat medicul HSG-ul sau nu?

Cand am facut programarea mi-au zis ca am voie sa mananc, credeam ca trebuie sa stau nemancata toata ziua...avand in vedere ca sunt programata la 17.00 ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Angi, rezultatele ecografiei sunt incurajatoare pentru ziua 8. Cum sunt distribuiti foliculii pe ovare? Nu-i asa ca ne dai o veste buna peste 4 sapt? Doar nu le lasi pe Eva si Andra sa mearga singure la odisee.

Crisia, stii ce urmeaza dupa HSG, nu? Sa nu ai teama deloc, deloc.

Ei, Eva, daca-ai sti ce mult imi place cum suna 9 weeks+.
de molipsire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauricea2002

Angi, rezultatele ecografiei sunt incurajatoare pentru ziua 8. Cum sunt distribuiti foliculii pe ovare? Nu-i asa ca ne dai o veste buna peste 4 sapt? Doar nu le lasi pe Eva si Andra sa mearga singure la odisee.

Crisia, stii ce urmeaza dupa HSG, nu? Sa nu ai teama deloc, deloc.

Ei, Eva, daca-ai sti ce mult imi place cum suna 9 weeks+.
de molipsire.


Am emotii, teama...nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauricea2002

Angi, rezultatele ecografiei sunt incurajatoare pentru ziua 8. Cum sunt distribuiti foliculii pe ovare? Nu-i asa ca ne dai o veste buna peste 4 sapt? Doar nu le lasi pe Eva si Andra sa mearga singure la odisee.


IUBITA EU AS MERGE CU VITEZA LUMINI LA ODISEE ,NUMAI DUMNEZEU SA VREA .........CIT DESPRE CUM SUNT DISTRIBUITI FOLICULII NU STIU NU MI-A PRECIZAT DR ,DAR MAINE DIMINEATA AM ECO ,SI BINEINTELES O INTREBARE IN PLUS PT DR ALBU

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisia_buc

Buna fetelor,

Saptamana viitoare am programare pentru histerosalpingografie la Regina Maria. Eva, Dankutza stiu ca voi ati facut recent hsg la ei...mie mi-au spus ca se face cu anestezie locala... fara anestezie nu se poate? O sa iau dosarul cu analize (presupun ca opresc copii de pe ele), am nevoie de halat, papuci...


Nu am ajuns inca! Mi-am facut recoltarile din col si papanicolau. Deocamdata nu am raspunsul pt paps dar la secretii mi-a iesit o vietuitoare pe care trebuie sa o nimicesc mai intai, apoi sa mai fac o data recoltarile si de abia dupa aia sa ma duc la HSG.
Astfel se explica si nr de leucocite marit din spermograma sotului. Am mai avut o data stafilocoul asta, l-am tratat si acum il am din nou. Cum? M-am reinfectat de la sot. Nu stiam ca are si el. Deocamdata asteptam si rezultatul la secretia uretrala.
Asa ca urmeaza sa iau antibiotice si apoi sa ma duc. Intre timp, daca te duci tu, poate imi scrii si mie aventura ta. Please! Cu cat mai multe pareri cu atat mai bine.
Sincera sa fiu eu, prefer anestezia aia locala. Acum 7 ani cand am facut-o, am tipat de m-a auzit mama pe coridor. M-a durut ca dracu'. Eu chiar as vrea anestezie. Mi-a facut-o Florina Mihalache, care dupa parerea mea, e o bestie de om si o spagara. E doar pararea mea!
Auzi, dar, asa, de curiozitate, e diferenta de pret intre cu si fara anestezie?
Pe siteul lor, cereau doar secretia si paps, nu tot dosarul.
Multa bafta si te astept la relatari.

Mergi la inceput