FIV 295

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui brunadria

Am vorbit cu uratica este tot in sala de travaliu,are saracuta contractii ,e sub prfuzii insa doctorita ei vrea sa mai astepte macar o saptamana pana va naste. Dar daca va mai avea inca de doua ori contractii puternice va fi obligata sa nasca mai devreme.Piticuta e bine are peste 3kg,
Sa ne rugam sa i ajute DD sa traca cu bine peste aceasta perioada si sa aiba o nastere usoara!

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."


merci Bruna,
Doamne Ajuta Uratica sa fiti bine si sa mai stea piticuta la mami.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulicagar spune:

vin si eu cu vesti de la eco:ov.dr:5 foliculi:1-16,3;2-15,4;1-14,9;1-13,4,iar ov.stg:5 foliculi:1-15,4;1-14,9+3 mai mici(pe care cred ca nu ne bazam),endo:10,3.mai am pana pe 17 stimulare+inhibare,iar la ora23-2 fiole de pregnyl,iar pe 19 punctia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Bruni multumim mult ptr. vesti. Am si eu o intrebare de daca fetita are in jur de 3,000 kg, cu siguranta va reusi sa respire singura, este bine, ptr. ce sa o mai chinuie o saptamana? Intelegeam daca se simtea bine, dar daca are contractii, sta in perfuzii, sigur va fi cezariana, ptr. ce prelungire agoniei? Eu cel putin asa gandesc. Si eu am tras de fiecare sapt. dar nu au fost probleme majore.

W-e fete dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Bubulicagar e buna productia,si endometrul e bun,muulta bafta sa fie bine pana la sfarsit.tu unde faci fiv?e primul?
Amy si la tine e primul fiv?are cineva ovare micropolichistice pe aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenaraluca

Bubulicagar e buna productia,si endometrul e bun,muulta bafta sa fie bine pana la sfarsit.tu unde faci fiv?e primul?
Amy si la tine e primul fiv?are cineva ovare micropolichistice pe aici?


Ti-am mai raspuns undeva intr-un mesaj, ca eu am fost un caz similar cu al tau. Dar reiau: 1 singur ovar din 2004 , plus splina scoasa, plus ocluzie intestinala, plus intoleranta la firele resorbabile. Toate in acelasi an...
- prin 2006 parca am inceput a frecventa un cabinet al unui medic care m-a trimis mai departe dupa 6 luni...
- apoi dintr-o tampenie am fost la unul la mine in oras care mi-a dat clomifen, asa din senin fara analize, nimic; am luat 2 luni + 20 kg care nu le-am mai dat jos...
- apoi rabdare si Dumnezeu m-a indreptat printr-o prietena din Bucuresti, la dna dr Bolintineanu, pe care initial o sunam pe la Medlife iar cei de acolo m-au trimis la Promed. Clinica era deschisa in Buc de vreo 1-2 luni. Nu ma interesa decat dna dr, apoi am realizat ca intreaga echipa este si face un lucru bun. Cand am inceput, am facut vreo 2 luni mai intai analizele necesare, am descoperit si PCOS, diagnostic dat de dr endocrinolog, tot acolo (Pavel Jalba), am facut tratament cu Siofor plus regim si in timp dupa 1 an jumate valoarea testosteronului a scazut. Am facut primul fiv la care din 5 embrioni buni am bagat doar 2 si nu s-au prins, iar la cateva luni distanta, vreo 4 parca am transferat restul de 3, unde credem ca s-au prins initial toti dupa valoarea beta, dar fiindca am avut hemoragie puternica la 5 sapt cred ca am pierdut unul atunci. La prima eco s-au vazut 2 din care unul f. mic n-a evoluat , nu i se vedea butonul embrionar, putea fi chiar gol. Acum am ramas cu cel mai puternic care il duc maqi greu ca am avut sangerari dar cu Dumnezeu inainte, eu sper ca ne va ajuta. Daca doresti sa mai vb iti las id mess la mesaje cu cea mai mare placere.
Bafta si fii rabdatoare!

Multumesc Bunului Dumnezeu!
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

buna dimineata de luni!

Uratica? aveti vesti de la ea? Doamne Ajuta sa fiti bine frumuselelor!

fetele la stimulare sa aveti bafta si oute de calite' superior!

burtici sa aveti sarcini usoare!

aspirantele in asteptarea startului sa fie cu noroace!

cine asteapta beta mare sa se pregateasca de un rezultat neaparat pozitiv!

Toate cele bune la toata lumea si o saptamana excelenta!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

buna fetele!
scuze ca scriu pe fuga dar am si eu voie 3 ore acasa sa fac si eu un dus si sa imi mai iau schimburi si ce imi mai trebuie!
uff..cred ca v-au tinut fetele la curent,nu am timp sa citesc din urma..
acum bine ca nu mai sunt in sala de nasteri, sunt in sala de travaliu-ca sunt unii dri care vroiau sa ma puna sa nasc vineri cand am intrat in travaliu..numai ca a fost drita mea pe pozitii si nu i-a lasat!vroiau sa ma puna sa nasc natural ptr ca avem conbtractii peste 100 si din 2 in 2 minute(scuze dar unii dri sunt dobitoci de-a dreprtul!mai ales ca am deja o operatie clasica si plus de asta am si antigen b pozitiv-nu e posibil sa nasc natural-dar sunt cretin i si nu ii intereseaza!)offf!mai trebuie sa rezistam putin ca sa fie pitica considerata la termen!ea e mai maricica..insa a zis drita ca bebelusii se dezvolta pana la sfarsitul saptamanii 37!si binenteles ca nu ma mai intereseaza cat si ce trebuie sa indur eu-ma intereseaza ce e mai bine ptr pitica!mainile le am umflate de la acul branulelor si acum m-a scos de pe perfuzii-sunt pe injectii pana imi trec mainile-sper sa putem sa tinem contractiile sub 40..desi tot ce trece peste 30 sunt considerate contractii bune-de nastere!dar nu vreau!vreau ca pitica sa se dezvolte ok!bebe e monitorizat din 3 in 3 ore si e bine!saracutei ii e foame mereu si se invarte non stop prin burtica..insa se dezvolta ok..
in rest eu sunt varza..pe langa injectiile care dor de mor..pe langa durerile contractiilor,pe langa mainile umflate de la branule si pe langa faptul ca nu am voie sa stau in picioare sau sa ma ridic din pat..le mai aud si pe fetele care nasc cum tipa saracele pe aici de durere..e crunta realitatea de aici din maternitate si ii multumesc lui Dzeu ca am o drita super!ptr ca celelalte fete sunt saracele la voia intamplarii si le lasa sa se chinuie si cate 2-3 zile..pana sa le faca o injectie care sa le induca dilatatia!m-am ingrozit cat am stat aici!sincer!sper sa ne ajute Dzeu si sa mai rezistam pana la sfarsitul saptamanii 37!avem destul lichid amniotic ceea ce e ok ptr bebe-chiar daca am membranele fisurate-atata timp cat stau numai in pat nu se scurge lichid-si pitica e bine!
cat am stat aici am vazut fete care au nascut la 35-36-37 de saptamani si bebelusii nu aveau plamanasii bine dezvoltati cu tot cu injectii..si nu vreau ca bebe sa sufere mai tarziu ptr ca eu nu am rezistat inca 2 saptamani!oricum..bebe va veni pe lume luna asta-desi termenul era in 11 noiembrie!Doamne ajuta sa fie totul ok!

va imbratisez cu drag si sa aveti parte numai de vesti super bune si multa multa bafta in tot ce intreprindeti!

Doamne ajuta pana la capat!
+35 fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Nastere usoara,uratica si sa fie pititca ta santaoasa,asta e cel mai important!Te astept dupa nastere sa iti dau si eu vesti bune(nu acum,ca nu am inca).
Te pup si multa bafta,sa nu-ti fie frica.Astept poze cu micuta!

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Uratica nastere usoara si sa treaca zilele asta mai usor .
Iti tinem pumnii.

Fetelor sunt un car de nervi se pare ca o sa ratez startul din noiembrie cu FIV-ul pt ca dupa ce am refacut cultura de col initial am avut un streptococ acum mi-a iesit Escherichia coli in conditiile in care am facut 3 sapt de antibiotic.
Maine eram programata la histeroscopie voi ce credeti po sa o mai fac?
Dr mea initial cand aveam streptococul a zis ca pot sa o fac dar mi-e frica nu nu se imprastie infectia mai rau.

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi

in 2011 o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariuca83 spune:

Buna fetelor
Uratica sa te ajute Dumnezeu sa duci sarcina pana la termen, si sa a o fetita sanatoasa
Aruam la cat timp de la terminarea tratamentului ai refacut analizele, pt ca si eu anul trecut am avut infectie si la 3 zile de la terminarea tratamentului am refacut-o si mi-a iesit aiurea rau, trebuia sa las sa treaca 7 zile sa fie concludenta analiza.
Elena ce mai faci? Cum te simti?

Mergi la inceput