Drept de tata

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Tega, depinde de avocat.
Unul care isi face cu adevarat datoria va lupta pana in panzele albe pentru clientul lui.


+24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tega spune:

marius, ai omis unele raspunsuri. Asa fac si avocatii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tega spune:

am sa pun si hotararea aici. fara nume, data si altele.
unii au inteles altii nu. nu ma razbun pe nimeni! este doar o discutii despre parintii pe care un sistem murdar ia aruncat in haos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

stii sentimentul ala de parinte care e in stare sa mute si muntii pentru copilul sau? e, eu nu il vad la tine. te complaci si-ti plangi de mila.
ii zici lui marius ca nu a raspuns unor intrebari....dar tu ai facut-o????? esti in masura sa reprosezi asta cuiva? iti recomand sa-ti reiei sub de la inceput, sa citesti si sa vezi cate intrebari au ramas far de raspuns. una e proces cu amanri, alta e recurs...eu nu te-am intrebat cat a durat procesul si cate amanari au fost ci daca ai facut recurs.

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tega spune:

Am trecut prin toate, judecatorie, tribunal, curte de apel. Nu s-a schimbat nimic.
Haideti sa nu mai numaram clipele in care visele femeilor au fost spulberate de ratacirile barbatilor. Haideti sa nu mai contorizam iubirile sincere ale barbatilor care s-au facut pres la usa vreunei inimi ipocrite de femei. In fond, acolo unde se uraste, inseamna ca odinioara a exista loc si de iubire. Sa lasam misoginia si misandria acolo unde le este locul, in DEX, si sa facem ceva pentru sufletele nevinovate. Pentru ca acest sistem ii raneste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

"dreptul de tata" ti-l castigi....nu ti-l cersesti, nu te plangi...il castigi si in primul rand, si cel mai important, il castigi in fata copilului tau. e ca si increderea asta.....tre sa lupti pt acest "drept"

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

poi fa...cine te opreste...in loc sa bocesti pe net mai bine cauta un avocat, se poate redeschide proces, copilul are peste 10 ani, are drept la opinie.....cine te opreste sa lupti pt copilul tau?????

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tega spune:

noi romanii nu avem atitudine. ne scaldam in situatia de pana in 1989 si pana in prezent. Pentru ca este aceeasi! Vrem sa traim bine dar...
tuturor va doresc numai bine si o zi frumoasa in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Emanouela, atata vreme cat iti vezi copilul in fiecare seara acasa nu cred ca ai dreptul sa fi atat de zeflemista si de intransigenta.
Doamne fereste sa ajungi in situatia celui care a deschis subiectul.
Cumva ma indoiesc ca ai mai da dovada de eleganta sau ca nu ti-ai plange durerea peste tot.
Asa ca mai putin din partea ta !

+24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

mi-l vad pt ca lupt pt el....intr-un proces de divort mizerabil si o ordonanta presidentiala. deci cred ca am habar de situatie si despre ce vorbesc. fac cei ce nu au trecut asa ceva si vb doar din auzite. nu esti tu in masura sa-mi zici cand si ce sa vb. nu-ti place si nu esti de acord, nu citi

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput