fiv dr dragos albu 45

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Mirela, ai fost grozava
Deci, sa stau linistita

Qiao, si sotului meu cand a facut prima data spermocultura, i-a iesit acest enterococ spp. Am luat amandoi antibiotice vreo 14 zile parca, contact sexual protejat si dupa tratament cand a repetat nu i-a mai iesit.
Inainte sa incep schema, a repetat iar spermocultura si tot nu avea nimic. Si am avut contact neprotejat.
Deci, ai incredere ca va fi bine. Nu te stresa pt asta. Daca l-ai intrebat si pe albu, iti raspunde dar uneori mai greu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Qiao eu zic sa nu te sperii prea tare.
si eu am patit la fel, in ziua cand trebuia sa incep Diphereline au iesit rezultatele sotului...surpriza Enterocucus SPP.
Am vb. cu Vaduva, a luat legatura cu Dr. (erau toti in concediu) pana la urma i-a dat antibiotic sotului 10 zile si a scapat.
Mi-a spus clar sa nu intrerup schema pt. ca se va rezolva pana la punctie.

Referitor la stimulare eu am inceput cu 225 Menopur apoi 225 Menopur si 50 puregon sa sucit la 150 menopur si 150 puregon. mi-ar mai fi marit doza de puregon dar deja se facusera 12 zile de stimulare si pierdea 2 foliculi mai maricei asa ca ne-am oprit.

Fii tare,sigur se va rezolva. Te pup dulce si astept vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

ca uitam

anunt pt fetele doritoare de gemeni sau tripleti:
imprumut 2 bucati copii nazdravani, mancatori de urechi, care se kk in fiecare ora, care darama tot, rod tot, trag de toate cele si mai nou unul e plin de muci......etc etc, ca sa nu va sperii prea tare

de 2 sapt ma chinui cu ei
intai Robi 3 zile febra si muci, in a patra zi a mai facut o data febra si a inceput si frasu sa faca, dar mai mica nu ca el 40.....din seara zilei a patra a inceput cacaraia care l a pocnit intai pe Razvan apoi a trecut si la frasu si a tinut asa o saptamana de turbasem stergand kk si zi si noapte si fierband la orez si cand am crezut ca am scapat, de duminica de la 6 seara Razvi e plin de muci si de atunci ciuciu somn, nu ca as fi dormit vreo noapte intreaga de cand s au trezit, dar e cumplit, ca saracul nu poate sa respire ....cu toate zamurile posibile puse in nas si muci trasi cu minunea aia de se ataseaza la aspirator

astea fiind spuse, astept doritoare


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi


Gata, Mirela, ma sui pe cai cu Magne B6 intre dinti, numai sa treaca carceii.
Ai fost tare de tot cu "imprumutul" de baietei zdraveni, eu acum ma amuz cum ai descris situatia, dar stiu ca nu e nimic amuzant cand iti vezi puii ca se chinuie cu febra, colici, etc....si nu mai stii cum sa faci sa le fie bine. acum ai mei stau cuminti in burtica, sa vedem ce va fi cand ies afara

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

18+ cu 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

lista e deschisa
uite cum ma fac eu cu bone...hi hi hi si cum o sa mai dorm ....vise vise

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

De cand am voie sa fac baie in cada?
S-a facut frig in casa si ar fi minunat sa pot face si eu o baita sa ma relaxez. si-asa ma dor toate - abdomen, stomac....

Si apropo, sexi de cand am voie ? nu ca mi-ar trebui la cat ma dor toate dar ...totusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

n ai voie baie in cada, numa dusuri
si sexi.....eheeee

1 an am stat fara, oricum nu i am dus dorul

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Cami beta pozitiv e doar un inceput de drum, calatoria e lunga si anevoioasa, asa ca partea cu sexul eu as lasa-o deoparte pentru moment . Sarcina este un lucru asa de pretios, mai ales dupa ani de zile, tratamente, investigatii si proceduri, asa ca restul lucrurilor ca baia in cada, sexul si altele, ar trebui sa treaca pe locul doi...
La fel si cu tratamentul de dupa transfer, continua-l, cu clexane cu tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

mirela eu propun sa facem practica pe rand

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Mia fetelor eu nu stiu ce sa fac sa imi vine cm ................deja am 10 zile de intirziere..........test negativ ,am facut de dimineata altul ...................nu am nici o simtoma ,nimic ...........stau ca pe ghimpi ca ii astept sa vina sa incep stimularea ..........ufffffffff am o stare ...........!
Dr Albu ,cind revine la spital ?Eu parca am retinut pe 17 nu?
Mirela ma inscriu si pe listuta ta ,vreau 2 pitici nervosi ,.......cm or fi ei ........numai copilasi sa fie!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

qiao,eu as astepta sa-mi tratez toate bubele si apoi m-as apuca de procedura.
da,e posibil sa treaca dupa o tura de tratament...dar...daca nu trece???
acum,o luna in plus ce mai inseamna???doar nu-ti imaginezi ca ovocitele se imputineaza de la o luna la alta.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput