test de sarcina pozitiv sau negativ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Testul barza nu este foarte bun. Dca citesti la aspirante ai sa vezi c au fost destule pozitive care de fapt erau negative cu linie de uscare. Incearca alt tip de test.

Finn Constantine 15.10.2009 si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

A doua linie nu iese roz pal daca nu e sarcina. Testele proaste ies fals negativ, nu fals pozitiv. Daca faci un test dimineata cu prima urina se vede mai clar.



Vacanta cu Laura in Romania



Mie de 2 ori mi-a iesit a doua linie slab colorata si nu era sarcina.
Nu sunt exacte, de-aia spune ca daca ies roz pal sa mai faci unul.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Asta am vrut sa-ti sugerez si eu, mai ia un test, alta marca.

Eu am patit la fel cu Surecheck, 2 teste, 2 linii slab pozitive, menstruatia intarziata. M-am amarat tare de tot cand a venit menstruatia, dupa o saptamana.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

pe testele mele scria fix invers - ca daca a doua linie apare, chiar daca e abia vizibila, e sarcina.

Si mai scria ca cel mai bine sunt facute dimineata cu prima urina, care are cea mai mare concentratie de hormoni.

La mine tot asa, au fost liniutele abia vizibile, insa eu le-am facut chiar inaintea celor 28 de zile, de nerabdare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

La a doua sarcina am facut testul la 8 dpo si a vut o liniuta palida. Depinde de concentratia pe care testul o poate depista 10, 20, 25, 50 sau 100.

Finn Constantine 15.10.2009 si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza26 spune:

buna fetelor
de dimineata am facut un alt test cu prima urina ,mi-am luat sure check.spre surprinderea mea a iesit negativ.nu s-a mai vazut nici o liniuta slab colorata ca la celelalte doua.menstruatia nu a venit.cred ca saptamana viitoare o sa ma duc la control in caz ca nu imi vine menstruatia.mi-e teama sa nu fie vreo extrauterina.multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza26 spune:

la sarcina extrauterina cum iese testul de sarcina? multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

la extrauterina ar trebui sa fie pozitiv (zic eu), dar cred ca daca era la ora asta trebuia sa ai simptome macar...(ceva sangerari, ceva dureri)... decat sa stai asa in stres mai bine mergi la medic, acolo vei afla ce e sau nu e...

uite ce am gasit pe net
"De cele mai multe ori testele de sarcina se pozitiveaza in sarcina ectopica, alteori se pozitiveaza slab (incerte). In cazuri foarte rare, testele de sarcina raman negative, lucru care semnaleaza probabilitatea existentei unui avort spontan sau a unei sarcini ectopice;" www.reclamamascataatentie/sarcina/probleme-sarcina/Totul-despre-sarcina-ectopica-a3012.html" target="_blank"> sursa

Nina, 30s+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nina, la ora asta nu trebuia sa aiba simptome daca era extrauterina, extrauterina poate fi dusa si pana aproape de termen.
la extrauterina iese testul pozitiv si intrauterin nu se vede sac gestational.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro
Nimeni nu ramane virgin, viata tot ne-o trage o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Nina, la ora asta nu trebuia sa aiba simptome daca era extrauterina, extrauterina poate fi dusa si pana aproape de termen.
la extrauterina iese testul pozitiv si intrauterin nu se vede sac gestational.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro
Nimeni nu ramane virgin, viata tot ne-o trage o data.


prin urmare tot la medic se clarifica totul, asa ca mai bine sa mearga la un cabinet, cu cat mai repede cu atat mai bine

Nina, 30s+,

Mergi la inceput