Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Am scris acelasi mesaj in capitolul trecut, caci nu am vazut ca avem capitol nou...

Fetele, ziceati ca mai e un puseu de crestere la 3 luni, nu? Vreau sa va intreb, vine exact la 3 luni? Inainte, dupa? Caci azi am fost la cantarit iar si mi a luat 100 grame intr o saptamana. La aia de acolo li s au parut normal, dar mie mi se pare cam putin. Voi ce ziceti?
Si ca tot se apropie puseul de crestere, nu ar trebui sa ia mai mult in greutate? Ca vorba aia, mai avem doar 11 zile si facem si noi 3 luni!


Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


aproximativ 3 luni. poate fi inainte sau dupa

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Sa raspund si eu la niste intrebari din trecut:

Bebe in pat: fara perna, fara scutec. La ora 10 este pusa la ea in moses basket, la 2-3, dupa ce o alaptez o pun iar la ea in basket, iar incepand cu a treaia trezire, cea de pe la 4-4.30, o pun in pat cu mine pentru ca de obicei sunt obosita si daca doarme cu mine nu se mai trezeste pana pe la 6-7.

Ras cu zgomot: Imi nu a ras inca cu zgomot. In schimb gangureste de numa numa, zambeste din ce in ce mai mult si mai cuceritor. Astept si momentul cand va rade cu zgomot. Dar am incetat sa compar bebeii, pentru ca vad ca toti sunt diferiti si eram foarte anxioasa ca Imi nu mai zambeste si uite, zambeste si inca ce frumos!!!

Jucarii: v am zis ca weekendul asta, prietena mea mi a adus un play mat. Acolo ea se joaca, invata sa se rostogoleasca, sa apuce. De cand cu play mat ul asta scoate niste zgomote de parca se cearta!!! Vorbeste foarte tare, rastit!! Dupa 45 min - 1 ora se plictiseste si vrea altceva. O pun in leagan, unde are o zornaitoare (care pare sa o atraga), o cantatoare si ceva de ros in gura pentru cand o sa i apara dintii. Stiti ca ea deja are un dintuc din nastere!!! Cred ca e singura de pe aici care are deja un dintzuc!

Cum stam cu burtica? HMMMM....... Cam rau
Nu e nici prea prea, nici foarte foarte.... Adica din cauza ca mananc cam mult dulce nu mi a disparut!! Dar nici nu mi atarna! Aripioarele dragostei se cunosc, dar o sa scap de ele imediat ce mi piere pofta asta imensa de dulciuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Cristelle uite ca acu am citit si eu de patania cu avionul si cu faptul ca au umblat la bagaje!!!! Groaznic!!! Mai ales ca ti a disparut inelul de logodna!! Imi pare rau!

Alinuff fii tare si multa sanatate Antoniei!! Si eu imi dau seama in cazuri de astea, ca refluxul e floare la ureche pe langa ce are Antonia!!

Roxibarbu imi pare rau ca Alexia are reflux! E mai bine acum?

Adra_bell merci frumos pentru raspunsul cu puseul!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Edelweiss m a impresionat la maxim povestea ta unde zici de boala Emmei. Sunt sigura ca Matei e bine, te rog nu ti mai fa griji! Si cine stie, Dumnezeu o sa faca o minune si pentru Emma. Este un copil inocent si bun! Pentru moment, bucurati va de tot ceea ce va ofera! Noi suntem aici alaturi de voi! Te rugam intra mai des si da ne de stire! Pupici!

Mamutz, am citit si eu ce ai scris ca trebuie sa i punem pe bebei pe burta. Eu o mai pun pe a mea, dar din pacate nu i place, nu si poate ridica capul, se mai roteste greu de pe o parte pe alta. Am s o mai fac mai des.

Corry ce bine imi pare ca ai mai intrat si tu la raportat! Intra cat de des poti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:


Buna seara,

Imi cer scuze ca dau buzna, vreau doar sa va atrag atentia asupra unor evenimente deosebite care se desfasoara week-end-ul care vine cu ocazia Saptamanii Internationale a Bebelusilor Purtati.

Sambata intre 16.00 si 19.00 avem o serie de workshop-uri care de desfasoara in sala de sport a Scolii nr. 30 Grigorie Ghica Voievod (str. Laptari Tei nr. 23 - zona D-na Ghica). Pe langa discutiile anuntate, veti putea testa toate sistemele de purtare existente si va fi si o tombola pentru participanti

Duminica avem dimineata (10.00 - 13.00) un atelier despre cum sa iti confectionezi singur un wrap/sling/mei-tai la Pravalia Parintilor (str. Muzelor nr. 9), iar dupa-amiaza un eveniment surpriza in parcul IOR (urmariti blog-ul pentru ora exacta) - va fi super-fun!

Detalii despre program AICI.

Si avem si CONCURS de poze cu premii super (o manduca, o boba, un mei-tai si un sling cu inele :))! Grabiti-va, se primesc poze doar pana maine seara.

Si un alt CONCURS pentru cei cu talent la scris, cu premiu o protectie de 4 sezoane pentru bebelusi purtati.

Va asteptam cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

buna fetelor.
imi pare rau sa aud de atatia bebei bolnaviori. sper sa se faca bine cu totii cat mai repede.

nici eu nu pot ajunge maine. masina mea e imprumutata, iar sotul are treaba cu a lui si fix pe la ora pranzului.
cu multa placere voi veni data viitoare, dar cred ca trebuie sa ne mutam locatia, pt ca eu cu parcurile si cu frigul nu ma impac deloc. un mall ceva...

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Intru si eu repede la raportul zilei.


Sanatate multa bolnaviorilor.
Florina, si eu imi dadeam repede seama cand e Ana bolnava ca era tare somnoroasa...si cuminte de numa'.

Burtocika/Roberta si restul, nu va mai ingrjorati de cum pun in greutate, cu cat inainteaza in varsta cu atat pun mai putin, pentru ca si misca mai mult. pipi si kk sa fie si totul e ok...

Miha, pai Imi a ta e unicat, draga de ea. Am mai auzit de cazuri cu dintisori la nastere, dar n-am vazut. Fa o poza :D

Laura, nici eu nu prea stiu sa imi impart timpul, dar invat in fiecare zi cateve ceva.

Cred ca de maine voi fi foarte apreciata de barbat. Eu merg la bucatrie la biserica si ramane el cu amandoi...acum sa il vad cum se descurca. Voi lipsi prima parte a zilei. Miercuri merg la munca si lipsesc in partea a doua.

Anca, dar ce a avut Stefi de a vomat asa de des? Enterocolita?


Va


Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana


Anca, dar ce a avut Stefi de a vomat asa de des? Enterocolita?


Va


Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Nu stiu ce a avut, pur si simplu a varsat duminica dimineata de 2 ori dupa care nu a mai avut nimic, ce o fi fost a trecut de la sine.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata fetelor
Natalia de vreo 2 zile nu prea mai doarme ziua, era obisnuita sa iesim afara la plimbare iar acum de cand s-a racit vremea si nu putem iesi prea mult cred ca nu-i convine iar in casa abia doarme cateva minute.Aseara a dormit de la 10 jumate pana la 3 jumate si apoi de la 4 pana la 7. Eu nu pre inteleg bebelusii astia(pe a mea ), odata mananca 20-30 de minute la san plus 60ml LP si dupa 2-3 ore ii este foame iar alta data abia suge 10 minute la san si doarme tot 2-3 ore. Natalia a supt la 7 vreo 10 minute doar dintr-un san si a doemit pana la 9 jumate si cand s-a trezit a supt iar la san vreo 5 minute si vad ca acum sta cuminte pe pat si nu pare sa-i fie foame. Cine sa-i mai inteleaga.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Crisspy ai pm. Pup

Mergi la inceput