Adoptia unui copil mai mare (peste 3 ani)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Scumpa mea LittleAngel, gandul tau a ramas la acea fata, e ingerul tau, te calauzeste spre ea....
Faceti o adresa comuna cu mai multe semnaturi catre Directia respectiva, daca cei de la Minister au spus ca nu va pot spune nimic, cereti acest lucru Directiei din judetul respectiv si apoi cu raspunsul pe care-l primiti de la Directie va adresati Ministerului; poate, odata cu schimbarea guvernului se va schimba si la adoptii ceva; eu zic ca merita sa incercati.
Pastrativa credinta si increderea.
Va pe toate,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Nu mai are nimeni nici o noutate. Nici una din voi nu si-a mai gasit copilasul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui malex

Nu mai are nimeni nici o noutate. Nici una din voi nu si-a mai gasit copilasul?


nu, malex, nici o veste, nu ne ramane doar sa asteptam, sa visam cum o sa arate copii nostri, sa visam ca ne jucam impreuna , sa visam cum le spunem povestea de seara, sa visam ......, sa visam.........., sa visam.... pana cand visurile devin realitate

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Simo....tu cate familii mai ai in fata?????
Eu am sperat ca in luna martie imi voi cunoaste fetita....dar cine stie, doar daca se intampla vreo minune
Sincer asteptarea este foarte grea.......incerc sa ma detasez,dar nu pot. Tu reusesti?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui malex

Simo....tu cate familii mai ai in fata?????
Eu am sperat ca in luna martie imi voi cunoaste fetita....dar cine stie, doar daca se intampla vreo minune
Sincer asteptarea este foarte grea.......incerc sa ma detasez,dar nu pot. Tu reusesti?????

eu cand am luat atestatul in octombrie , am fost numarul 9, acum cica ar mai fi 5-6 familii,dar mi-aun zis ca nu tin cont de astea, ca poate vor anumiti copii, nu stiu ce sa mai cred, ca si eu speram ca februarie imi aduce copilasul, ma gandeam ca de ziua mamei ar fi chiar un cadou superb din partea lor sa ma sune sa ma anunte


"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Eu am luat atestatul in nov si eram a II-a la categoria de varsta 1.5-5 ani si tot a II-a sunt si acum. Dar ca si numar de familii suntem cincizecisiceva....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

asteptarea este foarte grea, dar ce am putea sa facem???????

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Revin si eu cu vesti: au trecut peste 2 luni de cand am baietelul acasa si totul se petrece mult mai bine decat mi-as fi imaginat eu in cele mai frumoase vise. Deja incepem procedurile pt incuviintarea adoptiei, sunt o mamica tare mandra de puiul ei care va merge in toamna la clasa pregatitoare si care s-a descurcat f. bine la testarea psihologica, de felul cum a evoluat atat el cat si relatia de iubire dintre noi 3 (eu, tati si puiutul meu). Intr-adevar, eu si cu sotul ne-am ocupat 100% de el, suntem tot timpul prezenti, ( eu merg la munca doar ocazional, lucrez de acasa, printre picaturi, e drept ca si resursele financiare au saracit, dar cred ca dragostea si atentia noastra sunt mai importante decat lucrurile materiale pe care i le-am oferi baiatului nostru, dar nu-i lipseste nimic)il asiguram tot timpul de iubirea noastra, i-am vorbit despre adoptie, i-am facut chiar o poveste si am constatat, cu stupoare, ca si-o aminteste si pe mama lui naturala. Sper sa revin mai des pe aici cu sfaturi si povesti despre baiatul meu. E cel mai dulce copil, sper sa nu se supere pe mine celelalte mamici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui erato

Revin si eu cu vesti: au trecut peste 2 luni de cand am baietelul acasa si totul se petrece mult mai bine decat mi-as fi imaginat eu in cele mai frumoase vise. Deja incepem procedurile pt incuviintarea adoptiei, sunt o mamica tare mandra de puiul ei care va merge in toamna la clasa pregatitoare si care s-a descurcat f. bine la testarea psihologica, de felul cum a evoluat atat el cat si relatia de iubire dintre noi 3 (eu, tati si puiutul meu). Intr-adevar, eu si cu sotul ne-am ocupat 100% de el, suntem tot timpul prezenti, ( eu merg la munca doar ocazional, lucrez de acasa, printre picaturi, e drept ca si resursele financiare au saracit, dar cred ca dragostea si atentia noastra sunt mai importante decat lucrurile materiale pe care i le-am oferi baiatului nostru, dar nu-i lipseste nimic)il asiguram tot timpul de iubirea noastra, i-am vorbit despre adoptie, i-am facut chiar o poveste si am constatat, cu stupoare, ca si-o aminteste si pe mama lui naturala. Sper sa revin mai des pe aici cu sfaturi si povesti despre baiatul meu. E cel mai dulce copil, sper sa nu se supere pe mine celelalte mamici,

Suntem ceea ce gandim. Tot ceea ce suntem ia nastere in gandurile noastre. Cu gandurile noastre construim lumea. -Buddha

Cata fericire se simte in ce ai scris.
Cum a reactionat cand i-ai vorbit de adoptie?




"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

ERATO....chiar ma intrebam ce mai faci!
Ma bucur tare mult ca sunteti f bine, iar copilul s-a acomodat ....si ce mai ...e si f. destept.
Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de familia care v-a dat-o DD

Mergi la inceput