M-am hotarat.............adoptie(76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ckarmen spune:

Buna seara,
Am si eu o rugaminte,daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns,e nevoie de mai multe caracterizari sau sunt suficiente cele de la serviciu?Am citit aici ca ar trebui si de la Asociatia de locatari(nu e cazul, stau la casa)si de la "alte persoane"?
Multumesc frumos!
eu sunt la inceput si nu stiu cum e cu caracterizarile astea.
Va pup si va urez multa bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Erato felicitari... si cat mai rpd puiutul acasa langa mami si tati


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

woooow! erato,ce schimbare! ai nascut de data asta cu adv.? sa ne spui daca te-ai hotarat definitiv! mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ch_12 spune:

Denisa, pe prima am facut-o, dar nu a mai fost timp s-o discutam .
Sa vad ce compun despre mama care-si abandoneaza copilul, ca nu stiu daca pot asa ceva...
Ckarmen, la noi pe lista data de cei de la DPC erau doar caracterizari(cel putin 2) de la ultimul loc de munca

''Succesul este suma eforturilor mici repetate zi de zi''
Robert Collier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckarmen spune:

multumesc frumos carmen_ch_12!
inca ceva, daca nu va suparati :certificatele astea medicale sunt formular tip, daca da, unde se gasesc, am sunat la medicul de famile si nu stia nimic de asa ceva...


multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Multumesc tuturor fetelor pt urari. Va fi grea asteptarea pana il vom avea acasa, pt ca e la aprox. 500km departare de noi, va dura 2-3 luni, nu vor sa ni-l dea nici macar cu invoire, toate plecarile sa fie cu AM. Mi-a promis ca "poate il voi avea acasa de sarbatori".
Carmen_ch_12, asa am avut noi pe cerere: 0-5 ani, desi initial ne-am dorit mai mic, chiar bebelus.
Ckarmen, noi am avut 4 caracterizari de la persoanele pe care le-am dorit noi, 2 eu si 2 sotul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Ckarmen,la mine, certificatul tip A5 l-am gasit la policlinica si mi l-a completat dupa ce am facut o fisa medicala tip auto (una eu si una sotul), cu toate cabinetele si avizul medicului de familie, dar la tine, in Bucuresti nu stiu cum va fi, cel mai bine intreaba la Directie, ei iti vor spune cum au procedat celelalte familii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckarmen spune:

multumesc Erato,o sa merg si eu la policlinica poate ma lamuresc mai bine.
sa dea Dumnezeu sa-ti vezi copilasul cat mai repede acasa!
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmen_ch_12

Denisa, pe prima am facut-o, dar nu a mai fost timp s-o discutam .
Sa vad ce compun despre mama care-si abandoneaza copilul, ca nu stiu daca pot asa ceva...
''Succesul este suma eforturilor mici repetate zi de zi''
Robert Collier


carmen_ch_12 Este foarte greu sa compui din prisma unei femei care renunta la copil, cand noi ii dorim atat de mult, cel mai haios a fost ca ma tineam dupa sot sa-i citesc tema, sotul spunea, bine, bine si pleca, cand am ajuns la curs si am citit-o a inceput si sa incheiat cu cititul temei.

ckarmen Eu am avut asa 2 de la serviciu( sefa+o colega)si doua de la prieteni de familie.Cand am facut dosarul de reatestare au incercat si la mine cu vecini, le-am taiat elanul spundu-le sa se duca ei la vecini mei, fiindca eu le dau doar buna ziua vecinilor , cum sa ma duc eu la vecini sa-mi dea caracterizare. Si sau multumit cu ce le-am dus eu.

Succes mult


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

carmen_ch_12-si noua ni sa dat tema asta si a trebuit sa o sa citim astfel incit sa fie ascultata de toti cei care faceau parte din grupul nostru ,ce emotii si ce rusine ne era la toti.Pina la urma a fost frumos pt.ca am auzit cam tot ceea ce a crezut fiecare de cuvinta sa scrie ,chiar daca la inceput parea ff.greu sa imi imaginez ca sint pusa intr-o astfel de situatie.
Succes!


Mami di MARCO

Mergi la inceput