Fiv la Sibiu(34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

printe stiu ca e greu,dar fii tare...noi suntem alaturi de tine,macar asa virtual

"Sa nu uitam sa ne bucuram de Viata"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

printe eu am bucur foarte mult ca n-ai abandonat lupta. Oricum, de ziua ta, ai primit un cadou foarte frumos: Pe omul care ti-a fost alaturi in tot acest drum...el este inca alturi de tine si te iubeste foarte mult. Big hug

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printe spune:

Va multumesc, si sper sa nu fiti descurajate, sa luptati in continuare!

Aristica, nu renunt, vom incerca sa adoptam! Iar sotul mi-a demonstrat inca o data ca este un om extraordinar!

Va multumesc pentru urari, chiar de nu vom sarbatori!

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

printe
Cuvintele sunt de prisos, tu stii ca noi toate de aici suntem alaturi de tine. Si eu a avut primul FIV esuat, si normal o mie de intrebari, de ce nu am reusit dupa ce totul mersese atat de bine. Explicatii prea multe nu au nici doctorii, medicina nu a progresat atat de mult incat sa dea un procent mai mare de reusita sau sa garanteze FIV, sau macar sa explice nereusita. La mine dr.Chicea a dat vina pe varsta, peste 35, si a zis ca statisitc vorbind a doua incercare are sanse mai mari, apoi sansele scad , dar exista totusi. Ideea e ca nu aveam embrioni inghetati, si a trebuit sa o iau de la capat cu stimularea. Am lasat sa treaca un an intre cele doua incercari si uite, am reusit, de aia iti zic si tie, mai incearca o data, la anul daca poti, nu abandona din prima si poti adopta pe urma daca e, sau mergi in paralel cu ambele.
Acum banuiesc ca esti daramata, eu eram rau de tot si ca sa pot depasi momentul m-am refugiat in munca, am avut o perioada atunci, din fericire s-a dovedit, in care am lucrat cate 12 ore pe zi si week-endurile, ceea ce m-a tinut departe de ganduri negre.
Scuza-ma ca m-am intins atat, dar am trecut prin ce treci tu acum si sper din toata inima sa iti indeplinesti dorinta de a fi mama, si nu in ultimul rand roaga-te Dumnezeu te va ajuta pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fetelor...uratica este de astazi in spital si ramane acolo pana naste.
are membranele fisurate,pierde lichid amniotic si colul i s-a deschis.
are si tensiune mica deci e pe perfuzii si mascuta de oxigen.
sa ne rugam pentru ea si pentru bebelina ce ar fi bine sa mai stea acolo vreo 7 zile.




3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Doamne ajuta,uratica!O asteptam pe bebelina ta toate!
Nu stiu daca mai intru aici pana la beta,deja am avut 2 emotii mari azi pe forum!
Va pup pe toate!

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Uratica noastra draga, Dumnezeu sa va ajute sa treceti cu bine
Samira daca mai ai vesti,te rog sa ne tii la curent Sper ca nu esti suparata pe mine ca mi-am permis zilele trecute sa-ti botez sotiorul,dar mi s-a parut tare haios numele,stii tu care, ca eu nu-l mai spun
bafta multa fetele

daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

URATICA

NE RUGAM PENTRU VOI....(EU SI BEBELINA MEA)

PRINTE
NICI NU POT SA MA GANDESC CAT DE GREU E SA SUPORTI UN ESEC, DAR ASTA NU INSEAMNA CA A DOUA OARA NU VA FI BINE! MA VOI RUGA SA AI PUTEREA SI BANUTII DE A INCERCA DIN NOU!
LORE
DOMNUL SA TE AJUTE!aSTEPT VESTI BUNE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

daniela,nu ma supar...nici nu cred ca ma de ce sa ma supar.


cum am vesti de la uratica va anunt.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

printe imi pare tare rau

Doamne ajuta pe uratica si bebelina ei
adya suna la clinica ca au fost analizate dosarele



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, FVL pozitiv, 3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput