Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***352***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Stiam eu ca mai am ceva....Cand am citit depsre Bianca ca si-a schimbat permisul de sofat am gandit repede...cum de sofer, dar cati ani are???A, apoi m-am linistit, da, 24, ii arata. Apoi din nou...stai caci carnetul se ia la 18 ani...adica 28????? NU prea cred...

Deci...Bianca ce mismasuri ai facut de ai luat carnetul la 14 ani?. Caci altfel eu nu cred ca ai 28.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Stiam eu ca mai am ceva....Cand am citit depsre Bianca ca si-a schimbat permisul de sofat am gandit repede...cum de sofer, dar cati ani are???A, apoi m-am linistit, da, 24, ii arata. Apoi din nou...stai caci carnetul se ia la 18 ani...adica 28????? NU prea cred...

Deci...Bianca ce mismasuri ai facut de ai luat carnetul la 14 ani?. Caci altfel eu nu cred ca ai 28.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



multumesc, dar am 28 de ani in buletin. Ma simt insa de vreo 22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Stiam eu ca mai am ceva....Cand am citit depsre Bianca ca si-a schimbat permisul de sofat am gandit repede...cum de sofer, dar cati ani are???A, apoi m-am linistit, da, 24, ii arata. Apoi din nou...stai caci carnetul se ia la 18 ani...adica 28????? NU prea cred...

Deci...Bianca ce mismasuri ai facut de ai luat carnetul la 14 ani?. Caci altfel eu nu cred ca ai 28.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



multumesc, dar am 28 de ani in buletin. Ma simt insa de vreo 22



Asa, da.M+am linistit. TE simti pentru ca arati de 22. Zau.

Mai, tot citesc despre retete cu catina. Aaaa, e treaba multa si seriosa. MA duc sa prestey. Cica s+ar culege mai bine cu o furculita. Ca un pieptane. In fine. Incerc.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna fetele si o duminica placuta chiar daca afara e oribil... deh, trebuia si oleaca de ploaie...

Eu am cam lipsit de aci, plecata pe la mama cu treburi de toamna, demult nu am cules porumb, poama si catina (Floric, nu stiu cum se prepara bobitzele, sunt retzete pe net... bobitzele se dau jos de pe crengutza cu furculitza)...


Am citit pe sarite despre voi si minunile din viata noastra...

Olga- eu stiu ca pentru neschimbarea permisului se lasa cu amenda serioasa (l-au prins pe sotul meu anul trecut pt.ca nu
"batea" adresa de pe buletin cu cea de pe carnet si l-au amenintat cu amenda de 5 mil.)

Ana si Horatiu - casnicie frumoasa cu bucurii si impiniri (am primit si eu ieri o felicitare de la sotul meu(facem curand 11 ani de la logodna), am citit cea mai frumoasa declaratie de dragoste - nu stia Stefan de ce plang asa tare... of,il iubesc pe omu` asta, imi e asa dor de el, mai avem o luna si 10 zile de asteptat).

DEVA- intalneala placuta

Petrean - bafta la examen, sa fii cat mai relaxata

Bianca - l-am vazut pr doctorul de fete , cantaretzul deja celebru pe forumul nostru, e bestial ... Stefan s-a uitat aseara de 3 ori l-a filmuletz pana i-am zis eu ca s-a dus Vladimir la nani

Pisigri- as veni la Iasi cu mare drag dar vremea asta e ingrozitoare, in plus cozile sunt imense iar Stefan cu sta atatea ore la coada...

Monn - pup sa treaca bubitza lui Cristian



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Floric - pune-le intr-un borcan cu miere peste dansele.

Bogdana - succes!

Ilinco - si noi avem activitati de-astea maniacale, de asezat la dunga, daca nu shed toate cum vrea shefu' e scandal mare... Dar na, vaz ca de cand a mai umblat parca e mai putin maniac. Adica a inceput sa agreeze (si in consecinta sa faca) dezordinea. Lucky me!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola cucuiete!

E o vreme de tot rahatu'; Ian tuseste mai rau; de dimi' am fost afara vreo 2 ore (dimi= intervalul 11.30-13.30); e posibil sa i se fi inrautatit tusea de la iesitul asta? Vineri seara, doctorita mi-a spus sa nu-i mai dau nimic -desi avea in continuare muci+tuse- si sa-l duc luni la gradi.
Nu o sa-l duc cel putin vreo 3 zile. I-am luat Mucosin, oscilococcinum si farmacista mi-a spus sa-i iau si Ketok pentru ca are tuse "spastica"; ce-i aia? Miine merg iar cu el la doctorita; ar fi deja a 4-a oara de cind a inceput gradinita cind mergem pentru muci si tuse S-a procopsit cu ele din a 4-a zi de gradi' si n-am mai scapat de atunci! E "normal"; io incep sa ma deprim din cauza asta si, colac peste pupaza, Jambo ma tot bate la cap sa nu mai ducem copilul la gradi' pina la primavara, dupa ce mi-a facut capul patrat ca musai sa-l ducem de la 2 jumate ca numai al nostru e ramas "nesocializat". Mie mi se pare aiurea sa renuntam acum cind, in ciuda protestelor de dimineata, vad pe camere ca e ok.
Voi ce parere aveti? Si de muci+tuse+tratament si de gradi' or not!



Mama lui Ian.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ce fac fetele de la Deva? Asteptam detalii!

Olga da, ma intereseaza o "schema" de deparazitare!
De permis nu stiu ce sa-ti zic ca...n-am! M-am hotarit insa sa fac scoala URGENT!Sora mea e maritata de 5 aani si abia saptamina aceasta a fost tata sa-i schimbe permisul; e o procedura simpla -adica fara cozi si multa umblatura- si pina primesti carnetul nou, iti elibereaza o adeverinta cu care poti circula.


***

Monn eu folosesc inca produse de la Sebamed si nu intentinez sa renunt degraba la ele pentru ca sint foarte bune. Inainte, foloseam Klorane dar o "femei-medic" dermatolog mi le-a recomandat pe acestea si sint foarte multumita. Io, evident, nu sint medic dar nu cred ca as trece asa repede la sampon pentru adulti.

Referitor la de ce pierd vremea cu si de ce ma consum pentru nmicuri? Nu, nu m-am suparat, mi-ai ridicat un semn de intrebare.



Mama lui Ian.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ilinca.
Ce e ala prospan? Sa se faca bine repede si sa nu ne calcati pe urme cu neverending mucii-tusea.
Ca, in rest, se cam aseamana porumbeii:
-de cind merge la gradi, e un cosmar pentru mine sa stau cu Ian acasa; ma rog, daca stau NUMAI si NUMAI in kuru' lui e ok, ne jucam si colaboram; dar daca e sa merg la buda fara el e jale; idem, daca vreau sa bucataresc ceva sau sa ma spal pe dinti; DAR inca e bine ca STIU acest lucru si ma organizez in asa fel incit sa facem lucruri numai impreuna; e, insa, si mai "miorlait", lucru care nu-mi place, evident! Sa vedem cum va fi dupa inca 3 zile de stat acasa;
-nici Ian nu vrea sa se imbrace cu haine groase; il duc la dulap sa-si aleaga si alege "buza shosie" -un tricou rosu; "aia roz vrea" -camasa roz etc. Oricum, numai lucruri de vara. Se enerveaza la max, negociem, il MINT ca sa-l pot imbraca; altfel, nu stiu cum o scoatem la capat si stiu ca nu e ok sa-l mint
-si Ian adora "schemele" in oglinda si avem oglinzi in toata casa! Are aproape 16 kg si-mi face spatele varza dar e o activitate care mie imi place pentru ca ride de se sparge;
-eu sint pe spate cu orientarea, Ian e opusul meu: cunoaste tot orasul, toate intersectiile, care unde duce etc. O data daca mergem undeva, a 2-a oara stie pentru ca daca ajungem in zona, in functie de preferinta lui imi comunica: "meshem/nu meshem" in locul respectiv;
-are si el o obsesie cu "aliniatul" dar exact cum spui tu, aliniat din ala "la fix", lipite, perfect drepte: masinuthe, bile etc.
Si, am uitat



Mama lui Ian.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Adisirazvan, multu pentru recomandare
Sinteti la primul "episod" de giardia? Intreb pentru ca sint curioasa cum e cu recidiva.

***

Pisigri, mincarea care se termina in 3 zile dupa o sesine serioasa de shopping in Kaufland imi da si mie batai de cap!
Io zic ca-s io "nepriceputa" si "ne-gospodara" , nu dau vina pe criza pentru ca stiu persoane care, vorba aia, fac rahatul prashtie la capitolul asta (au un buget relativ mic pentru cosul saptaminal de cumparaturi si nu-mi pare niciunul subnutrit)

A-propos de haleala: folositi careva pungute cu legume diverse conglate din supermarketuri? Sor' mea numai cu din alea gateste si zice ca mincare e foarte buna. Ieri, in sfirsit, am probat si eu si am facut o supa in care am pus legume din alea (punga "mea" avea inclusiv brocoli, conopida) si mi-a iesit supa delicioasa! N-as fi crezut. Sint si pungi pentru salata de boeuf, la care tre' sa mai adaogi numai boef-ul-puiul! INTREBAREA mea este: ce credeti, legumele alea sint ok din punct de vedere nutitional? Ca zau ca mi-am dat seama ca pe mine varianta asta "ma coafeaza" bine de tot pentru ca "scutesc" o gramada de timp, energie, vase etc.



Mama lui Ian.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Ina - noi nu am frecventat gradinitiza si ne-am procopsit cu tuse-otita-muci... din cate am citit , stiu ca te-ai consumat f.mult ducandu-l la gradinitza iar sa renunti nu e o idee prea buna (eu l-as duce daca as gasi una de Doamne -ajuta)... cat priveste boala, e normal sa fie asa (exemplu sunt copii de pe forumul nostru), il duci la gradi, mai faci o pauza, nu e normal sa-l duci racit, sa nu "cazi" in alta belea mai grava.... poate cu timpul o sa fie mai puternic... acum vezi si tu, esti mama lui si decizia ta e cea mai buna.

Cam nasol ca sta mereu in "coasta " ta, Stefan e pe langa mine dar nu ma deranjeaza f.tare, vine si la baie dar m-am obisnuit cu ritmul asta...

Legumele congelate - am vazut la dr.Oz ca le recomanda (cele la punga, nu la conserva), eu gatesc de cand l-am nascut pe Stefan, cumpar punnga mare de 3 kg.de la selgross, sunt mai avantajoase la pret. Mai intai testeaza punge mici sa vezi ce iti place (vezi ca unele sunt numai pentru supa). Bafta !

Mergi la inceput