Mario, un baietel de 4 ani are nevoie de inimi

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

ce mai stiti despre micut?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Astazi am auzit ca Mario a fost operat in Israel. Operatia a fost ieri si astazi inca era la reanimare. Lipsa de informatii se datoreaza faptului ca in Israel el este cu mama lui care comunica mai rar cu fosta soacra (parintii au divortat). Noi primim informatii de la bunica baiatului.

Trecand peste situatia familiala speram din suflet ca Mario sa devina un caz fericit si sa reuseasca sa invinga boala care il macina.

Daca primesc informatii noi o sa vi le comunic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Am deschis cu teama subiectul , dupa atatea cate s-au intamplat in ultima vreme ...
Ma bucur sa aud vesti bune despre Mario..sa dea Dumnezeu sa invinga boala!!!

Multumim de vesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADMIN

Astazi am auzit ca Mario a fost operat in Israel. Operatia a fost ieri si astazi inca era la reanimare. Lipsa de informatii se datoreaza faptului ca in Israel el este cu mama lui care comunica mai rar cu fosta soacra (parintii au divortat). Noi primim informatii de la bunica baiatului.

Trecand peste situatia familiala speram din suflet ca Mario sa devina un caz fericit si sa reuseasca sa invinga boala care il macina.

Daca primesc informatii noi o sa vi le comunic.



ma bucur sa aud vesti bune! Doamne Ajuta in continuare!
Multumim Florin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Revin din nou cu vesti... din pacate foarte triste :(

Operatia nu a reusit. Mario s-a simtit din ce in ce mai rau. Medicii au propus (si un tratament experimental pe care parintii l-au acceptat. Se pare ca acest tratament l-a facut sa se simta asa de rau incat au trebuit sa-i administreze morfina ca sa suporte durerile provocate.

Acum 3 zile Mario a implinit 5 ani. Din pacate este ultima lui zi de nastere pentru ca medicii din Israel au spus ca nu se mai poate face nimic. Urmeaza sa fie externat si se va intoarce in Romania. Saptamanile lui de viata probabil ca se pot numara pe degetele de la o singura mana. Dumnezeu sa-l aiba in grija atat pe Mario cat si pe cei din jurul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

este cumplit!!!
este nedrept si dureros!!!
bietii parinti, bietul copil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

...nu imi vine sa cred!!!...nu se poate!!...

MA rog pentru o minune!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Bietul pui mic. In alta parte nu poate fi dus sa se mai incerce ceva??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu asa ceva.....nu stiu...pe cuvant ca ma doare de mor...si plang de nu mai pot....NU SE POATE!!! As vrea sa ajung acolo sus in cer sa vad de ce se intampla asta, as vrea sa ma razboiesc , sa ma lupt...doar sa inteleg...DE CE!!!!
este cumplit...este mai mult decat cumplit!!! Este cumva cum nu pot sa-mi gasesc cuvintele sa spun cum e...
Imi pare atat de rau.... as vrea sa-l tin in brate si sa-i iau toata durearea...e cumplit!!! si nu e drept!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Off Doamne
Ma rog pt tine pui mic,............si eu incerc sa inteleg de ce asa multi copii si oameni bunI mor in ultima vreme........Dumnezeu sa te ocroteasca,macar sa nu ai dureri daca asa e hotarat pt tine.Imi vine sa urlu spre cer in ultima vreme, cum zice si vias.......DE CE?



Ma uit la poza lui,desi nu e recenta, se vede ce frumusete de baietel este......Off,nu e drept

Mergi la inceput