Fulgusorii se pregatesc de sarbatoare {17*}

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata am venit la

dupa cateva nopti nedormite si zile ff pline cu o aricica maraita si chinuite de zana maseloasa suntem bine.
aseara am avut programare in bucuresti cu ary la medic pentru problema piciorusului care ssa rezolvat acum mai avem de facut exercitii si in rest suntem ff bine si sunt ff fericita.

busy tinem pumni sa fie bine diseara.

acu fug sa fac curat si sa bag la spalat ca ary este la "serviciu ei" unde este ff incantata, si eu pot linistita sa fac tebuile
la toata lumea

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna si de la mine


Laura ma bucur tare mult sa aud de Diana ca se descurca singurica si la probleme de clasa a4a bravo fetita desteapta!

Sun ...mie una imi scapa ce e aia "Manduca"..e clar ca e ceva in care sa-ti transporti, ca sa zic asa, puiul...dar ce anume... Plimbare placuta...m-ai facut sa ma gandesc si eu la cumparaturi pt JR

Getik felicitari pentru rezultatul picioruselor...o sa fie din ce in ce mai bine ..sa ne mai povestesti ce face printesa pe la "serviciul ei" ..ii place? s-a acomodat?????

Magda voi ce mai faceti? cum mai sunt puii tai? eu mai vreau sa mai stiu ce mai face Rares...mi-e tare dor sa mai aud lucruri frumoase despre el

Pishko felicitari pt Emma care a inceput sa pape tot asa si de aici inainte

A_driana da' tu nu mai mesteresti nimic????? ca talent ai.. sau acum esti ocupata cu aranjarea apartamentului... David cum mai este?????

eu azi am scoala si apoi merg sa-mi iau baiatul, sa mergem la cumparaturi, va spuneam de aseara ca am frigiderul gooooool

Mamica lui JR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

geti ma bucur tare ca-i bine piciorusul lui Ary si ca-i place la serviciu
vias eu nu mai mesteresc nimic...ca nu mai am chef si nici nu stiu ce sa fac....poate daca as vedea ceva care sa-mi placa ffff mult atunci as iesi din leneveala asta....tare m-am lenevit, nu mai fac nimic


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

vias ary la "servicii" este ff bine sa acomodat ff repede nu mai plange deloc nici dimineata nici la somn nici la 3 cand o iau, dimineata cand se scoala zice: dana=doamna, maya o colega, lumi, cela da mergem la ele sare pe patut ca ea inca mai doarme in patutul tarc oiau o pun in pat sa o schimb apoi zice " mamica gondanu(ghiozdanu) mo(ursu nelipsit) adida(adidasi), pa pa dana" si plecam. la cresa stie ca eu trebuie sa deschid dulapioru iar ea il ia pe Mitica un catel pe care i l-am cumparat cand a muscato cainele, apoi il pune pe Mo o schimb si cu catelu in brate se duce la usa la clasa sa ii deschid imi zice "pa mamica " si imi trimite pupici si fuge in clasa la copii. sa adaptat ff repede, nu ma steptam cei drept dar sunt fericita ca acu este bine acolo, manca mereu si a inceput sa si doarma cate o ora jumate chiar 2, ca si acasa de alt fel di cand vine inepe sa cante, sa danseze si are rabdare sa construiasca (cat a fost cez in medical ia facut din cateva scanduri cuburi cum erau pe vremea noastra, pe care eu le-am colorat cu acuarele), si isi strange jucariile lucruri pe care nu le facea pana acum.

adry pai de la ce ai starea asta de leneveala??
gata fug la curatenie ca tre sa plec la 2 jumate dupa pice

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui vias
Magda voi ce mai faceti? cum mai sunt puii tai? eu mai vreau sa mai stiu ce mai face Rares...mi-e tare dor sa mai aud lucruri frumoase despre el

Rares este foarte bine, atat de bine ca nici nu gasesc cuvinte sa il laud.
Dimineata, cand este Iarina la gradinita, mergem in parc in "sectiunea" copiilor sub 2 ani, unde are ocazia sa se joace alaturi de copilasi de varsta lui. Pana acum mergeam doar in partea cu leagane si topogane, pentru ca Iarina nu ar fi avut ce face la clubul "piticilor".
Acum vad ca este oarecum ciudat cu copii de varste diferite, cumva trebuie sa alegi uneori in favoarea unuia sau a altuia.
Ne perfectionam pe parcurs.


Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

vai ce ma bucur sa citesc atatea lucruri frumoase despre copilasii nostrii


eu am o oboseala crunta in mine...si in 30 de minute trebuie sa plec, cred ca merg sa ma intind putin...pupici

Mamica lui JR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Fetele, multumim de incurajari
Pe scurt: interventia super rapida, fara anestezie, dar si fara multe lacrimi (maxim un minut cu totul).
Distractia a inceput la primul pishu... sa te tii urlete... si de atunci tot mai face cat o picatura la 15 minute, ca ii e frica sa dea drumul la tot

Speram sa reusim sa dormim macar un pic...


Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Rux...

Ozana...esti comica...XXLady.jr.
Daca ai dureri de spate..pune plasturi cu ardei iute!

Miha...ce frumos...Emma...bv fetitza!!

Vias..vazut poze...placut

Getik..nu m-ai sunat..dar ma bucur pt Ary

Magdule

Lauriciu...ai o fata desteapta rau!Tot obosita esti?Iei ceva vitamine,minerale?
Inca nu mergem la gradi-de la anul din toamna!

Alexxa...where are u Scouby Doo?

Ady..vazut poze si cu tine..like u....

Fete...la voi cum e cu olitzele?...la noi..merge greu treaba



*Blackmoon Lady 22+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'neata

o la toata lumea...si un ceai aromat la burticuta

mummy pupam piciul sa treaca repede usturimile
lady noi nu stam nicicum cu olita....pana la primavara nu o mai vedem....numa daca chiar o cere David

o zi frumoasa va doresc


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna ziua si de la mine

cu olita...nici JR nu o mai vede pana in primavara, numai daca o cere ..desi...nici o sansa
Cand face kk il vad, dar daca il pun pe olita..nu stiu, cred ca se inhiba..si se constipa...
Il intreb..faci kk? si el repede da din cap.."nu, nu, nu" asa ca il las, merge in coltul lui si astept sa faca cu pisu..chiar nici o sansa...imi spune daca face numai daca e in fundul gol prin casa si face pe undeva...la fel cu olita...nu face...

azi sunt toata ziua cu puiul meu acum doarme, eu ii fac o ciorbita de vacuta ..sper sa pape

Mamica lui JR

Mergi la inceput