fiv dr dragos albu 44

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

tinuta hai ca ai reusit sa ma emotionezi de mi s-a facut pielea de gaina. iti doresc sa ai parte de o sarcina "ca la carte"


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

eheee, tinutza! ce veste minunata! sarcina usoara si la anu' mamica mandra si fericita sa te auzim, vedem... etc!

si cand ma gandesc ca asta primavara, pe multe mamici de acum le-am cunsocut pe forum, speriate, iritate, agitate si... vai de noi cum mai suntem pana ce ne atingem visul!
Ce frumos sa stii ca in urma luptei (si ce lupta!!!), iata, culegem roade atat de pretioase!

toate doamnele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Felicitari Tinuta!!!, cum a zis si Qiao, si mie mi s-a facut pielea gaina. Ce minune !
Multa sanatate la amandoi va doresc !

astfel de minuni ne incurajeaza cred ca pe toate !

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, 1 fiv nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

tinuta felictari si Doamne ajuta sa fie totul bine

aristica ce mult ma bucur ca ti-ai luat puiutii acasa si sunt sg ca cel putin unu se va prinde bine bine de mamica lui. te pup si iti tin pumnii pt beta mare mare



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, FVL pozitiv, 3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

Multumesc mult fetelor,
Va spun sincer ca in astia 4 ani de chin, am vazut si auzit multe astfel de minuni care-mi dadeau aripi, dar parca tot n-am sperat ca mi se va intampla mie o asa minune. De altfel,... am recunoscut si recunosc inca, mica invidie involuntara pe care o nutream fata de prietenii cu . Ei bine, atunci cand am crezut in sansa mea si in doctorul nostru, mi-a disparut acea urma de invidie. I-am iubit din tot sufletul pe bbii cunoscutilor si am fost multumita cu ceea ce mi-a dat Doamne Doamne pana la acel moment. Probabil ca asa mi-am ispasit pacatele si Doamne Doamne s-a indurat de noi. Sper din suflet sa nu-l supar in continoare cu nimic si sa-mi lase minunea din burtica.
Va multumesc pentru incurajari si sa dea Dumnezeu sa ajungem toate sa ne tinem bbii sanatosi in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Tinuta, tu esti minunea noastra...exceptia care confirma regula . Fetele ca tine ne demonstreaza ca intr-adevar exista miracole
Te pupam. sarcina usoara si muuulta sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

Tinuta, felicitari !

Doamne ajuta sa ajungeti cu bine la finalul celor 40 de saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Tinuta, felicitari din toata inima, sa ai parte de 9 luni minunate. Ai dreptate cand zici ca D-zeu face minuni, ne-a demonstrat inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pestic spune:

Tinuta Pup fata si burtica miraculoasa!!! Mi-ai adus lacrimi in ochi si speranta in suflet!!! Multa sanatate si sarcina perfecta!!
Aristica tricoula ala cred ca o sa devina talisman ... si-o sa-l dam de la una la alta- The Sisterhood of the Traveling T-shirt
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaGj spune:

Tinuta felicitari,sarcina usoara.Doamne ajuta.
Si noi sa te urmam

Mergi la inceput