Mi s-a recomandat histerectomie partiala

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Buna, Laura.
Ma simt bine. Am depasit momentul. Au mai ramas ceva ”urme” la caputz, dar vor trece si alea.
Tu ce faci? Cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Ma bucur ca esti bine, ca ai trecut peste momentele grele; eu voi merge luna viitoare la controlul de 1 an, dar ma simt bine, nu am nicio problema.
Sper ca toate fetele sunt bine si vom primi numai vesti bune.
Va pup,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
cum va simtiti? sunteti ok? eu am fost la controlul de un an, totul e ok, dar la putin timp dupa control, am avut din nou dureri la contact....sincer nu stiu ce ma poate durea, ca nu a mai ramas mare lucru dupa operatia de histerectomie??? dar durerea e intensa, exact ca inainte de operatie....astept sa vad daca apar si sangerari si apoi cred ca voi merge iar la doctor....fetele care ati facut operatia, ati patit asa ceva? ce ati facut?

Va si va doresc sanatate multa.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Laura, imi pare rau ca ai dureri. Si mie mi se mai intampla si nu atat atunci, cat dupa aia. La mine au trecut abia 6 luni si pun pe seama asta.

Nu crezi ca poate fi de la vreme? Stii ca toate ”taieturile” dor la vreme urata. Nu stiu, ma gandesc.

Eu sunt ok. Tot timpul constipata, indiferent de cata grija am de alimentatie, greutatea o tin in frau, deci nu m-am ingrasat.

Sunt fericita ca am trecut cu bine, la caputz, peste tot ce a implicat interventia asta.

Ma uit la primul meu mesaj, atunci cand am deschis subiectul asta. A trecut 1 an de atunci. Am scapat de acele hemoragii, dureri de tot felul. Sunt fericita ca am facut aceasta interventie. mai ales ca am taiat raul din radacina, abia cand se instalase.

sanatate multa va doresc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata frumoaselor,

La multi ani cu sanatate sa avem, ca de restul ne ocupam noi. Acum cand a trecut un an jumate de la operatie sunt foarte bine, nu mai am dureri la contact, am fost totusi la dr. prin noiembrie si mi-a facut din nou control, totul e ok, chiar daca eu acuzam dureri de ovar stang, dr a spus ca ovarul e ok, fara chist si durerea poate radia de la spate, eu am si hernie de disc de vreo 7 ani.
Durerile de la contact erau datorate faptului ca a scurtat si din peretele vaginal si acum nu mai este atata loc.. asa ca dr. ne-a recomandat pozitii mai comode . De cand le aplicam nu mai am probleme, sunt ok, deja incep sa uit ca am fost operata, de fapt uit asa de bine incat ii zic sotului: " hai sa mai facem un copil!"...el saracul se uita mirat la mine si abia apoi imi amintesc...asa ca asta e singurul regret, dar am o mare bucurie, ca sunt in viata, ca am familia aproape, puiul meu drag are o mama langa el si sotiorul pe cineva care sa-l tachineze .
Va doresc tuturor sanatate multa si mergeti la controlul periodic. Sanatatea e cea mai importanta.

Va si va imbratisez cu mult drag.

Laura




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Laura, ma bucur mult ca esti bine si ca toate probleme s-au rezolvat.
Si eu am aceleasi probleme ca tine si nu m-am gandit la asta (histerectomia a fost acum 2 ani). In april am sa ma duc sa-mi fac iarasi control, ultima oara a fost acum un an si era totul in ordine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianastan spune:

Buna Olimp,
Ma numesc Liliana si sunt noua pe acest forum!
Il citesc de multa vreme insa nu mi-am deschis cont!
Sunt tare trista caci nu reusesc sa am un BB!Am pierdut pana acum 2 sarcini ...oprite din evolutie la aproape trei luni!
Am 4 noduli fibromatosi subserosi ...cel mare fiind de 5 cm/4 cm.Operatie clasica nu am incercat deoarece nici un medic nu mi-a garantat ca-mi salveaza uterul asa ca, am tot tratat cu diverse retete naturiste! Se pare ca si naturistele astea nu au foarte mare putere...probabil ca le-a mai oprit evolutia insa tot acolo sunt..
Am citit pe forum ca tu ai facut operatia anul trecut ...undeva in Ungaria!
As fi vrut daca se poate, sa iau legatura cu tine pentru a afla mai multe detalii ...
Mii de scuze pentru deranj insa sunt disperata ...imi doresc cu toata fiinta un copil ..
Liliana Stan
P.S
scuze caci nu sunt pe subiect insa am vrut sa ajunga acest mesaj la olimp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Liliana, cine e Olimp? De ce nu-i trimiti un pm, ca ajunge sigur. Asa, cine stie daca citeste aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianastan spune:

Buna Letitia si multumesc pentru sfat!
Am incercat sa-i scriu un mesaj in privat insa primesc raspuns cum ca, olimp nu accepta mesaje private!
O zi frumoasa,
Liliana

Mergi la inceput