Mi s-a recomandat histerectomie partiala

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
oare cum se simte Anca? stie cineva ceva de ea? Anca sper sa fii bine...cand primesti rezultatele de la biopsie sa ne anunti.
Va si aveti grija de sanatatea voastra.
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Sunt mai bine, Laura. Din punct de vedere fizic ma simt bine, dar cu capul au fost si au mai si ramas ceva probleme.
Am sunat azi la spital. Rezultatul iese cam in 30 zile lucratoare. Am scris "cam" pentru ca nici atunci nu se stie sigur. Trebuie sa tot sun. Deci, dupa 18 iunie voi avea vesti, neaparat f bune.
De luni voi incepe serviciul si abia astept. Inca o saptamana acasa si o iau razna de-a binelea.

Voi cum mai sunteti, cum va simtiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Anca, ma bucur ca esti bine. Iti tin pumnii sa primesti vesti bune de la analize.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzuran spune:

Buna! Am fost programata si eu pt histerectomie totala(uter+col) si ma pregatesc sufleteste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Suzuran sa nu-ti fie frica; noi suntem aici, te ascultam daca vrei sa vorbesti cu cineva, iti putem impartasi din experienta noastra.
Uite Anca, a trecut peste durerea fizica, se simte bine. A...ca a mai ramas problema cu capu'....Anca, daca te consoleaza aceasta problema se simte inca si la mine si am 10 luni de la operatie....
Te pup Anca draga si vorbim dupa data de 18.
Pana atunci aveti grija de voi si chiar daca am trecut printr-o operatie care nu ne mai permite sa avem copii, fruntea sus: cele care avem deja copii sa ne bucuram de ei si cele care nu au si nu mai pot face oricand pot adopta unul sau se pot implica in ajutorarea unor copii.
Va
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lislis spune:

Citat:
citat din mesajul lui suzuran

Buna! Am fost programata si eu pt histerectomie totala(uter+col) si ma pregatesc sufleteste...


Curaj!

Sa-ti fie bine! Doamne ajuta, sa se termine cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
Anca, azi ar trebui sa primesti rezultatul; sa ne anunti si pe noi. Suntem aici pentru tine si pentru toate fetele care au nevoie de noi.
Va pup si sanatate multa tuturor.
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Da, Laura. De dimineata sun intruna la spital si cineva raspunde si inchide dupa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anca, un rezultat cat mai bun sa ai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Fetelor, sunt tare fericita. Rezultatul a iesit bine.

Pe ovarul drept a iesit un chist adenom seros, care citind pe net, inteleg ca e o tumora benigna la limita malingnitatii. Deci, asta-i motivul pentru care mi-a scos ovarul.

Inca o data, multumesc pentru sfaturi, sustinere si pentru ca v-am simtit aproape atata timp.

Va iubesc si multa, multa sanatate!!!!

Mergi la inceput