Citim impreuna SOTRON Julio Cortázar

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Un interviu cu Julio Cortazar aici
http://www.youtube.com/watch?v=X09XmRqIjPw

Si continuitatea parcurilor citita de cortazar
http://www.youtube.com/watch?v=yR1Pdlab474&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gata am facut rost de ea,de ieri sunt pe baricade

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">VARA 2011-AC1 SI AC2

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

bon!
am venit sa marturisesc ca am renuntat (din nou) la sotron. am descoperit ieri la librarie "un om sfarsit" de giovani pappini, pe care o pandesc din studentie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Nu am renuntat...sint cam un sfert in sotron dar m-au bruiat serviciile si 2 carti obligatorii ("Ms. Peregrine Home for Peculiar Children" - citita pentru alt book club si "Rome nad the Eastern Churches" doar de dragul de a avea "food" pentru o cearta la lunga distanta cu un coleg din Califonia)...in plus, m-au ucis la servici si am tras chiulul nitel in tren (am cam atipit in ultima saptamina de oboseala).

pina acum, sa zic ca inca nu mi-am "gasit locul" in carte. inca astept un pic sa ma leg de personaje...imi place ca sint complexe si nitelus "unpredictable"..descrierile sentimentelor sint atit de palpabile de parca sar de pe pagina sa te sugrume...IMI PLACE!

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si mie imi place,nu citesc cat as vrea eu pentru ca nu apuc decat in metrou

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">VARA 2011-AC1 SI AC2

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Eu citeam pe sarite capitole scurte fara legatura (manifesta) cu actiunea. "citeam" pentru ca sunt plecata acum si nu o am cu mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Eu sunt aici, am terminat si 'cartea lui Manuel'. V-am mai spus ca il iubesc pe Cortazar? Intalnirile mele cu el sunt hmm... cum sa spun... karmice.
Eh, asta are transcendenta din plin, cu sotronul lui care ajunge pana la cer. Si cu obsesia lui pentru centrul de pe margini.
Ce parere va face La Maga? Si ce parere va face Talita?


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

eu nu cred ca am mai vazut un personaj cu un nume mai potrivit ca Gekrepten.
(n-am terminat de citit, ma doboara o sinuzita nasoala. citesc cateva randuri si ma ia durerea de cap. mai nasol e ca n-am timp sa ajung la doftor)

Eu pe Maga o iubesc; imi place ca e volatila - Talita nu merita motanul. si niciunul puntea.

(fi-mea vorbind cu ea insasi in oglinda: "ti-am zis ca nu se spune pa masa, pa strada. se spune pe masa, pe strada, pedure, peserele")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

sinuzita si eu (urasc inceputul de vreme rece, n-o sa ma invat minte veci sa port ceva pe cap ), si nu pot crede ca nici macar ieri (= ziua mea preferata din an - de 25 de ore ) n-am reusit sa termin cartea .
oricum, si dupa ce o termin de parcurs o s-o mai iau la depanat.

faza cu puntea ma bantuie, inca n-am deslusit-o complet.

PS. SUPER replica lui Anais .
PPS. eu am fobie de ORListi, iar cu sinupretul m-am scos de multe ori din situatiunea asta - sa nu-l deochi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

si eu tot cu sinupret... in austria am gasit o minunatie - sinupret forte - bineinteles ca astia nu au aici. nici sinupret obisnuit n-aveau de dimineata. imi vine sa ma dau cu capul de pereti de durere...

Mergi la inceput