Ce fel de piele are bebelusul tau + CONCURS

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra_bianca spune:

Conform testului Si fetita mea are tot o piele sensibila , asa si este , uneori avem pielea uscata si necesita hidratere, iar produsele nivea ar fi binevenite pentru noi.
Multumim pentru sfaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia2011 spune:

Intre timp,de cand am scris aici rezultatul testului,am fost cu fetita mea din nou la medic si mi-a dat o alifie preparata in Ungaria si cu ajutorul careia am reusit sa vad ca si bebelusul meu are pielea asa cum trebuie s-o aiba!Se pare ca problemele au fost cauzate de sederea mai lunga in spital.De acum pot sa folosesc produsele Nivea asa cum am facut si pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cyucy spune:

"Se pare c#259; bebelu#537;ul t#259;u are probabil o piele sensibil#259; cu tendin#539;e de uscare, care prezint#259; zone inrosite sau pete #537;i erup#539;ii cutanate . Acesta este un fenomen destul de des intalnit, din cauza c#259; la bebelu#537;i, glandele sebacee nu functioneaza īnc#259; la nivelul optim. Nivelul de gr#259;simi secretat de epiderma bebelu#537;ilor este insuficient pentru mentinerea unei bariere protectoare a pielii , astfel hidratarea intensiv#259; cu produse speciale de īngrijire cu un aport ridicat de lipide este foarte important. Gama NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE este ideal#259; pentru pielea sensibil#259; #537;i uscat#259; a bebelu#537;ilor, avānd o formul#259; bazat#259; pe lipide Omega 6 esen#539;iale pentru o protec#539;ie adecvat#259; a pielii #537;i unt de shea care calmeaz#259; #537;i hidrateaz#259; intensiv pielea, avānd īn acelasi timp efect anti inflamator."

desi folosim produsele de la Nivea,se pare ca inca avem probleme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha83gza spune:

Rezultatele testului:

Probabil c#259; pielea bebelu#537;ului t#259;u este normal#259; si s#259;n#259;toasa!

Asa si este!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica34 spune:


Pielea bebelu#537;ului meu este normal#259; si s#259;n#259;toasa.
Este normal ca uneori sa apar#259; reactii ale pielii sub forma petelor ro#537;ii sau uscate. Acesta este īnsa un lucru normal.Folosind apa si sapunul de la nivea ne trec foarte repede problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Rezultate:
Probabil ca pielea bebelusului tau este normala si sanatoasa. Este normal ca uneori sa apara reactii ale pielii sub forma petelor rosii sau uscate. Acesta este insa un lucru normal. Nu este nevoie sa modifici rutina actuala de ingrijire a pielii bebelusului. NIVEA Baby iti recomanda sa incerci lotiunea de spalare din cap pana in picioare, si dupa baita sa aplici Uleiul NIVEA Baby. Pentru zona funduletului poti folosi servetelele Pure & Fresh pentru o curatare delicata si apoi sa aplici Crema de protectie pentru fundulet care previne iritatiile fesiere.
Daca apar modificari la nivelul pielii cum ar fi reactii alergice, eruptii cutanate, mancarime sau uscare extrema, consulta intotdeauna medicul pediatru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eca spune:

bebele meu are pielea normala si oricum de la nastere il spalam cu Nivea lotiune de spalat din cap pana in picioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri spune:

Probabil c#259; bebelu#537;ul t#259;u are o piele s#259;n#259;toas#259;, normal#259;, care poate prezenta uneori reac#539;ii sub forma petelor ro#537;ii sau uscate. Acesta este īnsa un lucru normal. Nu este nevoie s#259; modifici rutina actual#259; de īngrijire a pielii bebelu#537;ului.

NIVEA Baby ī#539;i recomand#259; s#259; īncerci lotiunea de sp#259;lare din cap pān#259; īn picioare, #537;i dupa b#259;i#539;#259; s#259; aplici Uleiul NIVEA Baby. Pentru zona fundule#539;ului po#539;i folosi #537;erve#539;elele Pure & Fresh pentru o cur#259;#539;are delicat#259; #537;i apoi s#259; aplici Crema de protec#539;ie pentru fundule#539; care previne irita#539;iile fesiere.

Daca apar modific#259;ri la nivelul pielii cum ar fi reac#539;ii alergice, erup#539;ii cutanate, mānc#259;rime sau uscare extrem#259;, consulta īntotdeauna medicul pediatru.


Rezultate #537;i recomand#259;ri generale Īn cazul īn care pielea bebelu#537;ului prezint#259; reac#539;ii severe, cum ar fi erup#539;ii cutanate, piele uscat#259;, mānc#259;rime extrem#259;, care persist#259; sau se agraveaz#259; in timp, consulta#539;i medicul pediatru.

R#259;nile inflamate sau supurate de la nivelul tegumentului ar trebui verificate de c#259;tre un medic . Produsele obisnuite de īngrijire a pielii pentru copii nu sunt suficiente pentru aceste probleme de piele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_tudor spune:

2 intrebari pentru admin sau organizatorii acestui concurs :
Pana la ce data se pot primi raspunsurile?, si cand are loc extragerea?, sau cum se procedeaza. Am cautat un regulament dar nu am gasit.
Va multumesc anticipat!
O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIORICA27 spune:

Se pare ca bebelusul tau are probabil o piele sensibila; cu tendinte de uscare, care prezinta zone inrosite sau pete si eruptii cutanate . Acesta este un fenomen destul de des intalnit, din cauza ca la bebelusi, glandele sebacee nu functioneaza īnca la nivelul optim. Nivelul de grasimi secretat de epiderma bebelusilor este insuficient pentru mentinerea unei bariere protectoare a pielii , astfel hidratarea intensiva cu produse speciale de īngrijire cu un aport ridicat de lipide este foarte important. Gama NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE este ideala pentru pielea sensibila si uscata a bebelusilor, avānd o formula bazata pe lipide Omega 6 esentiale pentru o protectie adecvata a pielii si unt de shea care calmeaza si hidrateaza intensiv pielea, avānd īn acelasi timp efect anti inflamator......

Mergi la inceput