Ce fel de piele are bebelusul tau + CONCURS

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns david2005 spune:

Bebelu#537;ul meu are probabil o piele sensibil#259; cu tendin#539;e de uscare, care prezint#259; zone inrosite sau pete #537;i erup#539;ii cutanate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alanis spune:

Se pare c#259; bebelu#537;ul t#259;u are probabil o piele sensibil#259; cu tendin#539;e de uscare, care prezint#259; zone inrosite sau pete #537;i erup#539;ii cutanate . Acesta este un fenomen destul de des intalnit, din cauza c#259; la bebelu#537;i, glandele sebacee nu functioneaza īnc#259; la nivelul optim. Nivelul de gr#259;simi secretat de epiderma bebelu#537;ilor este insuficient pentru mentinerea unei bariere protectoare a pielii , astfel hidratarea intensiv#259; cu produse speciale de īngrijire cu un aport ridicat de lipide este foarte important. Gama NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE este ideal#259; pentru pielea sensibil#259; #537;i uscat#259; a bebelu#537;ilor, avānd o formul#259; bazat#259; pe lipide Omega 6 esen#539;iale pentru o protec#539;ie adecvat#259; a pielii #537;i unt de shea care calmeaz#259; #537;i hidrateaz#259; intensiv pielea, avānd īn acelasi timp efect anti inflamator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

"Probabil ca pielea bebelusului tau este normala si sanatoasa.

Este normal ca uneori sa apara reactii ale pielii sub forma petelor rosii sau uscate. Acesta este īnsa un lucru normal. Nu este nevoie sa modifici rutina actuala de īngrijire a pielii bebelusuluii.

NIVEA Baby īti recomanda sa īncerci lotiunea de spalare din cap pāna īn picioare, si dupa baita sa aplici Uleiul NIVEA Baby. Pentru zona funduletului poti folosi servetelele Pure & Fresh pentru o curatare delicata si apoi sa aplici Crema de protectie pentru fundulet care previne iritatiile fesiere".

Este adevarat raspunsul testului. Pana acum bebelusul meu de 3 luni nu a avut nici o alergie si are pielea foarte fina Am folosit cu succes uleiul Nivea Baby si imi place mirosul lui delicat si faptul ca face pielea mai catifelata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Probabil ca bebelusul tau are o piele sanatoasa, normala, care poate prezenta uneori reactii sub forma petelor rosii sau uscate. Acesta este īnsa un lucru normal. Nu este nevoie sa modifici rutina actuala de īngrijire a pielii bebelusului.


NIVEA Baby iti recomanda sa īncerci lotiunea de spalare din cap pāna īn picioare, si dupa baita sa aplici uleiul Nivea Baby. Pentru zona funduletului poti folosi servetelele Pure & Fresh pentru o curatare delicata si apoi saaplici Crema de protectie pentru fundulet care previne iritatiile fesiere.



blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pestritu spune:

Bebelusul meu scump si drag are pielea normala si catifelata datorita produselor Nivea. Va multumim
Claudia Medgidia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balaur spune:

Probabil c#259; bebelu#537;ul t#259;u are o piele s#259;n#259;toas#259;, normal#259;, care poate prezenta uneori reac#539;ii sub forma petelor ro#537;ii sau uscate. Acesta este īnsa un lucru normal. Nu este nevoie s#259; modifici rutina actual#259; de īngrijire a pielii bebelu#537;ului
Īn cazul īn care pielea bebelu#537;ului prezint#259; reac#539;ii severe, cum ar fi erup#539;ii cutanate, piele uscat#259;, mānc#259;rime extrem#259;, care persist#259; sau se agraveaz#259; in timp, consulta#539;i medicul pediatru.


R#259;nile inflamate sau supurate de la nivelul tegumentului ar trebui verificate de c#259;tre un medic . Produsele obisnuite de īngrijire a pielii pentru copii nu sunt suficiente pentru aceste probleme de piele
Buna.acesta i rezultatu la copilul meu. eu i am nascut pe copii cu pielea uscata o perioada am comandat crema de galbenele cu vitamina A recomandata de pediatru maternitati dupa cateva luni am folosit produse nivea si folosesc si acum samponu si uleiu de masaj si le face pielea catifelata.Multumim Nivea.week.placut si sa ne traiasca puiutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danageodoiu spune:

Rezultatul testului arata ca bebelusul meu are o piele sanatoasa, normala, care poate prezenta uneori reactii sub forma petelor rosii sau uscate. Se pare ca este un lucru normal si ca nu trebuie sa modific rutina actuala de ingrijire a pielii bebelusului meu, dar pot folosi lotiunea de spalare din cap pana in picioare de la Nivea si dupa baita sa aplic Uleiul NIVEA Baby. Pentru zona funduletului sa folosesc servetelele Pure & Fresh pentru o curatare delicata si apoi sa aplic Crema de protectie pentru fundulet care previne iritatiile fesiere.

Bebelusul meu are 1 an si 6 luni si pana acum am folosit mai multe marci de produse de ingrijire, dar n-a avut reactii urate la vreuna dintre ele: Klorane, Seba Med, Nivea.

Succes tuturor si multumiri Nivea pentru concurs!

Dana, mama Siminicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yopyop spune:

Rezultaul a fost cel asteptat: "Probabil ca pielea bebelusului tau este normala si sanatoasa".
O sa incerc lotiunea de spalare din cap pana in picioare si uleiul recomandate de Nivea Baby. Pana acum am folosit doar servetele umede si crema pentru fundulet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monykik spune:

probabil bebelusul meu are pielea sanatoasa,trebuie sa-l ung dupa baita cu ulei nivea baby...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saiucarmen spune:

Bebelusul meu are o piele normala si sanatoasa.Recomand Nivea si pentru mamici si pentru pitici.Pupici

Mergi la inceput