Ce fel de piele are bebelusul tau + CONCURS

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Am primit si eu premiul azi.

Multumesc, DC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghiocelana spune:

Azi am primit si noi premiul!Multumim mult DC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Am primit si noi premiul. Multumim , o sa il folosim cu placere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns si_monna spune:

si noi l-am primit. super dragut rucsacelul. numai bun de plecari in vizita. il luam in proba weekendul asta. multumiiiiim!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_boldan spune:

Multumim. Am primit si noi premiul ieri. Suntem foarte incantati...la baitza!!!!

Multumim DC!

Elena, mama lui Rares(07.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davimih spune:

Rezultate:

Se pare c#259; bebelu#537;ul t#259;u are probabil o piele sensibil#259; cu tendin#539;e de uscare, care prezint#259; zone inrosite sau pete #537;i erup#539;ii cutanate . Acesta este un fenomen destul de des intalnit, din cauza c#259; la bebelu#537;i, glandele sebacee nu functioneaza īnc#259; la nivelul optim. Nivelul de gr#259;simi secretat de epiderma bebelu#537;ilor este insuficient pentru mentinerea unei bariere protectoare a pielii , astfel hidratarea intensiv#259; cu produse speciale de īngrijire cu un aport ridicat de lipide este foarte important. Gama NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE este ideal#259; pentru pielea sensibil#259; #537;i uscat#259; a bebelu#537;ilor, avānd o formul#259; bazat#259; pe lipide Omega 6 esen#539;iale pentru o protec#539;ie adecvat#259; a pielii #537;i unt de shea care calmeaz#259; #537;i hidrateaz#259; intensiv pielea, avānd īn acelasi timp efect anti inflamator.

Pentru cur#259;tarea fundule#539;ului , v#259; recomand#259;m "NIVEA Baby Pure & Natural" cu fibre naturale de bumbac ,īmbinate īntr-o lo#539;iune delicat#259; f#259;r#259; parfum, cu extract bio de musetel.

O piele foarte sensibil#259; #537;i uscat#259; poate avea reac#539;ii diferite, mergānd de la apari#539;ia unor mici pete rosii pānā la descuamarea pielii. Īn cazul īn care erup#539;iile sau inflama#539;iile la nivelul pielii nu se amelioreaz#259; dup#259; cāteva zile, v#259; recomand#259;m s#259; contacta#539;i medicul pediatru.

Deasemenea, anumi#539;i factori externi, cum ar fi alimenta#539;ia, īmbrac#259;mintea sau factorii de mediu,(temperaturi scazute , vānt) pot accentua problemele pielii uscate si sensibile. Pentru calmarea zonelor afectate, NIVEA BABY recomand#259; crema intensiva SOS NIVEA Baby Nutri Sensitive cu ingrediente antiinflamatorii, care ac#539;ioneaz#259; rapid, calmānd pielea, l#259;sānd-o supl#259; si fin#259;.

Crema intensiv#259; SOS NIVEA Baby Nutri Sensitive are un complex ameliorant care include pantenol pentru calmare, oxid de zinc cu efect antiinflamator imediat, acizi gra#537;i Omega 6 pentru refacerea rezervei de lipide proprii pielii #537;i unt de shea pentru hidratare.


Rezultate #537;i recomand#259;ri generale

Īn cazul īn care pielea bebelu#537;ului prezint#259; reac#539;ii severe, cum ar fi erup#539;ii cutanate, piele uscat#259;, mānc#259;rime extrem#259;, care persist#259; sau se agraveaz#259; in timp, consulta#539;i medicul pediatru.

R#259;nile inflamate sau supurate de la nivelul tegumentului ar trebui verificate de c#259;tre un medic . Produsele obisnuite de īngrijire a pielii pentru copii nu sunt suficiente pentru aceste probleme de piele.



pentru david aceste eruptii au fost un adevarat chin, nopti si zile nedormite, plansete, am ajuns de vreo 2 ori la urgente ca plangea de ore bune si isi freca capusorul de hainute si in momentul in care il frecam cu mana pe corp se calma, am facut ceva tratamente si tot nu-i trece azi am observat ca a aparut din nou acea iritatie pe frunte si pe burtica si a inceput sa se framante mult, mi-e groaza daca incepe iar chinul.

Mergi la inceput