Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Cristinaaaaa iei bataie de data asta cu biciul. Ai fost la Hd si n-ai dat un telefon??? Nu pot sa cred. Eu n-am intrat zilele astea ca ne-am luat si noi un apartament cu 4 camere si suntem in cautari de gresie,faianta,geamuri..etc. Inclusiv duminica am fost plecati la Metro, Praktiker in cautari. Dar chiar asa sa nu dai un telefon? Presupun ca mai e lista cu nr. de telefon si ca mai sunt si eu pe acolo. Si unde ai fost cazata de ai mancat frigulet? Chiar a fost rece tare noptile trecute, dar te rezolvam eu de-o cazare buna pe malul lacului Cincis la o pensiune a unei prietene de-a mele, e super zona si ieftina cazarea. Si nunta unde a fost? Offf offf ce "nacaz" am pe tine acuma. Maai si orasul e atata de mic incat ma intalnesc cateodata cu cate o persoana de 3-4 pe zi. Tu ai fost prin oras? Eu stau aproape de hotel Rusca, cam prin centrul orasului. Poate ne-am intersectat si nici habar n-am avut.Vai ce ciudaaa imi e si numai tu ai vina.Scuza-ma ca te apostrofez asa de tare, dar chiar mi-ar fi facut o deosebita placere sa va cunosc. Asta e..poate data viitoare. Pupam pe mucosu mic si pe mama lui frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Am revenit...iar de pe telefon nu am loc la laptop de sot, atat ce la butonat ca in curand va zbura


Nela felicitari pt noua casuta

Uofff....a adormit asa greu gaza si mi se tot misca, sigur va fi iar agitata....ma duc langa ea pana nu se trezeste.

Nbuna !!!



Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Uau! Am urmarit pana acum un film. Un altfel de film, de fapt am mai vazut o bucata din el acum vreo 3 saptamani, dar asa m-a ravasit si m-a pus pe ganduri ca am simtit nevoia sa meditez un pic.

Azi l-am vazut pe tot. Il cheama Poti sa-ti vindeci viata! E absolut incredibil. M-a cam lovit unde ma durea mai tare, insa cu folos.

M-am hotarat sa pun in practica ce am vazut. Sunt foarte dornica sa vad cum e. Sa aveti o noapte usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Buna seara!

M-am ambitionat sa va prind din urma si am reusit asa ca va mai scriu si eu doua-trei vorbe ca raspuns la cele spuse putintel mai in urma.

Krys cum mai e Riana cu alergia?Am vazut ca ti-au enumerat si fetele tot felul de cauze posibile, vroiam sa iti mai spun ca am fost si eu cu Matei la dermatolog cand am descoperit ca face alergie la intepatura de insecta (adica de la o singura intepatura se umplea de bube pe toata fruntea -acum e mult ameliorata alergia) si printre intrebarile pe care mi le-a pus medicul a fost si una legata de flori in apartament.Cica aceste flori "stocheaza" foarte mult praf si ca unii oameni au alergie la acarienii din praf (sper ca ma exprim corect).

Bumblebee mi-a placut mult de Victor cat de frumos rade in hohote...e contagis.Iar legat de poeziile sadice, exact discutia asta am avut-o in weekend cu sotul meu ca l-am invatat pe Matei sa arate un pitic "atat de mic" si sa faca "vai vai" si sotul meu nu ma lasa sa ii spun ca piticul s-a innecat.Si apropos de asta, Victo am ras cu lacrimi de Stefan al tau care plangea ca il calca masina pe "motanul..golanul" .

Giorgia imi dai si mie te rog reteta ta de ostropel (pe PM eventual).Multumesc

Crissy pupam pe Bea fata desteapta care stie unde are parul si limbuta!

Racusoru da' bunica nu se supara ca l-ai invatat pe Andrei sa zica ca bunica e "uuu uuu"?Mi-ai dat idei ce sa il invat pe Matei despre socrella Glumesc...cred...

Crispro cand sa zic si eu ca ma bucur pentru tine ca doarme Vladut noaptea si papa frumos, am vazut ca iar a luat-o de la capat cu somnul-nesomn...asa ca zic doar BRAVO pentru mancacios!

Ooana ce sunt gombotii?

Eladea este superba povestea aia cu baietelul "reinviat" de mama prin metoda "skin to skin".Vazusem in Grey's Anatomy ceva legat de asta, de copii bolnaviori care isi pot reveni dupa contactul direct cu pielea mamei, dar nu imi imaginam ca voi auzi si in realtate de astfel de miracole.Absolut divin!

Offf...s-a trezit Matei...revin




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ioi ce nervi am!!! Iar doarme horror!!! Ieri dimi s-a trezit la 7 juma si la amiaza a dormit doar o ora jumate. Aseara dupa 9 s-a culcat, cu treziri la 20/30/40 de min si acume treaz de o juma de ora. Ma duc in lume cu somnul lui cu tot!!! Ma intreba cineva cum am fost eu in sarcina cu somnul- of, la fel... Ma trezeam noaptea si stateam treaza 2 ore, tricotam, stateam pe net, ma uitam la tv. De stiam ce ma asteapta, nu ma miscam din pat.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Tu Nela, pls nu fii suparata... Of, pe drum spre Hd ma gandeam daca ai sau nu nr pe undeva. Eu le am salvate pe laptop, dar a fost prima data cand nu am luat laptopul cu mine. Toate au fost asa pe fuga, tot cu bagaje si drumuri. Nunta a fost la Reghin, acolo am rabdat noi frig. In Hd am dormit la matusa-mea. Vaaaai, si am iesit cu sot, pitic si verisor la plimbare, vizavi de hotel Rusca , in Park Place. Si ma gandeam ca poate sunteti pe acolo. Sa stii ca speram sa ne vedem, mi-ar fi placut. No, acuma asa a fost sa fie. Pe de o parte imi era jena sa te sun, sa iti zic ca vin si sa ne vedem( sa nu te simti obligata) , si am sperat ca apuci sa citesti pe forum :( Sper sa nu te fi suparat prea tare. Promit ca data viitoare te sun fara jena.




Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Dupa ce pleaca mami ma reapuc de tigari. Of, copilulinca nu doarme, eu is deja plansa si satula de atatea nopti in care stau treaza cateva ore. Parca magneziu asta nu ma mai ajuta. Iar dupa ce pleaca mami, sper doar sa nu cad intr/o depresie prea adanca.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Bai deci scrisesem un mesaj asa de lung de pe telefon si l-am pierdut, asa ca am venit din nou la calculator..

Rodi si eu am aceeasi problema/dilema ca si tine:ce folos ca a dormit pana acum in dormitorul lui, patutul lui, daca de cand am fost la mare si apoi la tara (unde am dormit cu el in camera) nu mai doarme singur.Adorme in timp ce bea lapticul dar dupa cateva ore se trezeste si incepe maraiala.Daca il iau intre noi in patul mare, tace malc din prima si nu se mai trezeste pana dimineata.Si de cele mai multe ori il iau ca eu sunt zombi la acea ora si nu am rabdare sa il linistesc stand in picioare langa patut.

Azi sunt hotarata sa fac noapte alba, dar sa nu cedez si sa il iau in dormitorul nostru.Asa ca dimineata va rog asteptati-ma cu o cafea mare cu lapte si zahar. Sau mai bine Crispro hai sa ne apucam de acum sa facem cafeaua sa le asteptam cu ea gata dimineata (ca vad ca si Vladut are chef de party in seara asta).

Denisa eu nu mai vreau decat sa iti spun ca trebuie sa bagi bine la cap tot ce au spus fetele despre tine!Sunt lucruri adevarate de care tu trebuie sa fii constienta zi si noapte: esti o mama si o femeie extraordinara din toate punctele de vedere!Si sper ca in curand sa intri sa ne povestesti ca sotul tau ti-a cerut iertare si ca au fost vorbe spuse la nervi.

Mai fete dragi, haideti sa iesim cu toatele din butoaiele astea...suntem niste mamici extraordinare dar cred ca pe langa problemele familiale, financiare etc. la noi isi spune mult cuvantul si rutina!Asa ca maine schimbati traseul de plimbare al piticilor sau chiar parcul, vedeti o emisiune buna (am vazut azi "Vocea Romaniei"), un film frumos, ascultati o muzica buna, si incercati sa va ganditi ca toate problemele au o rezolvare, ca fiecare are cate ceva de rezolvat dar toate avem langa noi cate un delfinas care ne mangaie sufletul cu un zambet!

Asa ca luati o pauza de la ceea ce faceti, o cana de cafea aburinda, dati boxele tare si ascultati www.youtube.com/watch?v=Jgjs6Mk_apA" target="_blank">aceasta melodie.Ca sa incepeti ziua cu pofta de viata!Pe mine ma bine-dispune, sper ca si pe voi!











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Crissy , am uploadat melodia in grupul de yahoo pentru ca la acest moment nu functioneaza Youtube-ul (e prima oara cand mi se intampla).Cand se remediaza, editez mesajul si schimb linkul si apoi stergem melodia din "Files".Sper ca esti de acord.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

'Neata dragilor, poftiti la

bambi, dar ce ore de scris pe forum ai si tu. Bunica mea facea ostropelul asa: pui prajit, la urma adauga sos de rosii si usturoi pisat, mancam ca spartii cu mamaliga, intingeam in sosul ala. Acum Bea stie si unde sunt bananele .

crispro, da-le incolo de tigari. Daca ii faci un laptic nu adoarme?

bamby, nu am nimic impotriva ca ai facut upload la melodie, dar la un moment dat o sa trebuiasca stearsa deaoarece capacitatea contului este limitata (si mica). Stiam de upload ca primesc notificari la tot ce se intampla pe grup .

Mergi la inceput